Proste porady dotyczące wypełniania wniosku o pracę

Pominięcie tej części procesu może kosztować cię pracę

Po spędzeniu czasu na starannym przygotowaniu CV , w tym na szczegółowych datach zatrudnienia, referencjach od kierownictwa i obowiązków w pracy, nic nie jest bardziej frustrujące niż przekazanie aplikacji o pracę, która prosi o dokładnie te same informacje. Chociaż możesz ulec pokusie, aby napisać "zobacz CV" lub zszyć swoje CV do aplikacji, jeśli chcesz mieć szansę na zdobycie pracy, oprzyj się pokusie.

Pracodawcy wiedzą, że podania o pracę są zbędne, ale są zasadniczą częścią procesu zatrudnienia, który należy wykonać, aby zostać uznanym za stanowisko.

Gdy będziesz miał już pewną praktykę w wypełnianiu kilku wniosków o zatrudnienie, proces stanie się łatwy, choć nieco żmudny. Poniżej znajdują się wskazówki dotyczące korzystania z aplikacji o pracę na swoją korzyść.

Praktyka czyni mistrza

Pobierz bezpłatną próbkę pustego wniosku o zatrudnienie i przećwicz ją wypełniając. W ten sposób możesz mieć pewność, że wprowadzasz wszystkie potrzebne informacje z góry.

Jeśli ubiegasz się o stanowisko osobiście, poproś o formularz wniosku o zatrudnienie i zapytaj, czy możesz zabrać go ze sobą do domu i wypełnić w zaciszu swojego domu. W ten sposób możesz poświęcić swój czas na wypełnienie go, aby był schludny, czytelny i dokładny.

Aplikacje online do zatrudnienia

Pamiętaj, że podania o pracę dla wielu firm są dostępne online.

Na przykład aplikację zatrudnienia Walmart można wypełnić online dla dostępnych pozycji. A Walmart nie jest sam. Wielu innych dużych pracodawców oferuje podobną usługę. W rzeczywistości niektórzy główni krajowi pracodawcy nie przyjmują już wniosków papierowych i wymagają od wszystkich wnioskodawców złożenia wniosku za pośrednictwem strony internetowej swojej firmy lub złożenia wniosku za pośrednictwem elektronicznej tablicy ogłoszeń.

Aplikacje internetowe mogą zająć trochę czasu, aby wpisać informacje i przejść od kroku do kroku, ale staraj się nie być niecierpliwym lub niechlujnym. Pamiętaj o dokładnym sprawdzeniu informacji, aby upewnić się, że są dokładne i pamiętaj, aby przesłać zaktualizowane CV i spersonalizowany list motywacyjny .

Wywiady w osobie

W niektórych przypadkach otrzymasz wniosek o zatrudnienie, gdy pojawi się na rozmowę kwalifikacyjną. Będziesz musiał wypełnić formularz na miejscu, co może być trudne, jeśli będziesz potrzebować przypomnieć sobie dokładne daty lub numery telefonów. Przy rozmowie kwalifikacyjnej możesz przynieść ze sobą prześcieradło. Arkusz do oszukiwania może być przykładową aplikacją, którą już wypełniłeś lub dokumentem zawierającym adresy pracodawców, numery telefonów, daty zatrudnienia i informacje referencyjne.

Postępować zgodnie z zasadami

Wiele firm umieszcza pozornie banalne instrukcje w opisach stanowisk, np. "Bez telefonów" i "nie składaj osobiście". Postępuj dokładnie według tych instrukcji; naruszenie ich zasad wskazuje, że nie przeczytałeś opisu lub, co gorsza, nie możesz postępować zgodnie ze wskazówkami.

Podczas gdy wnioski o pracę mogą być denerwujące i czasochłonne, pamiętaj, że są one niezbędną częścią procesu rekrutacji. Jeśli jesteś dokładny, dokładny i postępuj zgodnie ze wszystkimi instrukcjami, może to doprowadzić do nowej, wspaniałej oferty pracy.

Wnioski o pracę

Formularze wniosków o zatrudnienie, bezpłatne próbki, szablony i sugestie, jak wypełnić wniosek o zatrudnienie.