Czy należy ubiegać się o pracę, gdy nie masz wszystkich kwalifikacji?

Czy należy ubiegać się o pracę, do której nie kwalifikujesz się lub do której kwalifikujesz? Osoby poszukujące pracy często zastanawiają się, czy warto ubiegać się o pracę, gdy nie posiadają większości lub wszystkich kwalifikacji. Czasami warto spróbować. W innych przypadkach możesz zaoszczędzić czas i wydać go, starając się o pracę, która lepiej pasuje.

Co należy uwzględnić przed złożeniem wniosku

Chociaż nie ma jednej odpowiedzi, która pasowałaby do wszystkich kandydatów i wszystkich sytuacji, warto wziąć pod uwagę kilka ogólnych zaleceń zanim zaczniesz ubiegać się o pracę, która może nie pasować do twoich kwalifikacji.

Nie wiesz, kto inny zastosował

Kandydaci nigdy nie będą wiedzieć, kto jest konkurencją dla określonej pozycji. Pracodawcy dzielą idealne kwalifikacje w ofertach pracy , ale nie zawsze otrzymują wnioski od osób, które spełniają wszystkie wymagania.

Możesz być tak samo wykwalifikowany jak wszyscy, którzy złożyli podanie, co da ci szansę na wybranie na rozmowę kwalifikacyjną.

Ile chcesz pracy?

Pytanie, które powinieneś sobie zadać, brzmi "Jak atrakcyjna jest praca"? Oceń, w jakim stopniu praca spełnia Twoje kryteria dotyczące idealnej pozycji.

Nawet jeśli praca jest długim strzałem, może być warta wysiłku, jeśli potencjalna wypłata jest wystarczająco wysoka. Przed rozpoczęciem wyszukiwania należy wyszczególnić listę wymagań dotyczących idealnej pracy, aby ocenić względną atrakcyjność ofert pracy.

Jak się kwalifikujesz?

Decydując się na ubieganie się o pracę, należy sporządzić listę reklamowanych i domniemanych kwalifikacji.

Umieść czek obok wymagań, które możesz spełnić. Jeśli możesz zrobić argumenty dla wielu podstawowych wymagań, a praca jest atrakcyjna, powinieneś rozważyć zastosowanie.

Należy zwrócić uwagę na rozróżnienie między wymaganiami a preferencjami wskazanymi przez pracodawcę. Pracodawcy częściej uznają kandydatów, którzy nie mają preferowanych cech, niż osoby poszukujące pracy, bez wymaganych umiejętności i wiedzy.

Możesz być zatrudniony, nawet jeśli nie jesteś idealnie dopasowany do stanowiska .

Szybka wskazówka: Jak dopasować swoje kwalifikacje do opisu stanowiska

Czy zdobędziesz potrzebne umiejętności?

Jeśli twoja lista jest krótka, co jeszcze możesz zrobić, aby zrobić wrażenie na menadżerze rekrutacyjnym? Sprawdzając wymagania dotyczące pracy, zastanów się, czy chcesz rozwinąć umiejętności, których jeszcze nie posiadasz. Jeśli tak, możesz przekazać swój entuzjazm w komunikacji z pracodawcą.

Możesz również sformułować profesjonalny plan rozwoju , abyś mógł zwiększyć szanse na znalezienie podobnych zadań w przyszłości.

Szybka wskazówka: jak zachować aktualność swoich umiejętności zawodowych

Nie masz nic do stracenia, ale twój czas

Osoby poszukujące pracy, które mają więcej czasu i energii, aby poświęcić się poszukiwaniom, będą mogły ubiegać się o więcej zleceń, które są ciągłe. Jeśli masz czas, warto wysłać wniosek.

Najlepiej, abyś poświęcił wystarczająco dużo czasu na wyszukiwanie, aby móc ubiegać się o kilka zadań zasięgu oraz o zakłady surer. Z powodu czynników takich jak reszta puli wnioskodawców lub zaleceń, które możesz podać , możesz mieć większą szansę niż się spodziewałeś.

Mimo to, należy zachować ostrożność, prosząc o skierowanie do zbyt wielu zadań rozciągania.

Nie chcesz wykorzystywać dobrej woli ludzi, którzy chcą cię odesłać, prosząc o rekomendacje dla miejsc pracy, które są tylko odległą możliwością.

Na koniec, jeśli uda Ci się zaplanować wywiad, będziesz miał możliwość podzielenia się swoją kandydaturą przez telefon lub osobiście i uzyskasz przewagę w procesie rekrutacji .

Kiedy nie stosować

W niektórych przypadkach nie powinieneś marnować czasu na składanie podania o pracę. Oto siedem dobrych powodów, aby nie ubiegać się o pracę .

Przeczytaj więcej: Jak zdecydować, kiedy ubiegać się o pracę

Powiązane: Użyj opcji wyszukiwania zaawansowanego, aby znaleźć oferty, które pasują do siebie