Próbki z listu odrzucenia: po wywiadzie

Twoi Kandydaci zasługują na poznanie, gdy nie są dłużej rozważani

Wyślij list odrzucenia kandydata, gdy tylko zdecydujesz, że kandydat jest niewykwalifikowany do pracy. Kwalifikacje mogły wyglądać dobrze na papierze, ale gdy wnioskodawca uczestniczył w pierwszej rundzie wywiadu, reakcja ze strony pracowników była niekorzystna.

Po wywiadzie, kilku szczęśliwych, którzy nadal są potencjalnymi pracownikami, czeka, aby usłyszeć, czy dotarli do następnego kroku.

Według osób poszukujących pracy często czekają przez miesiąc, a nawet dwa, bez odpowiedzi od pracodawcy. Z upływem czasu mniej prawdopodobne jest, że będą nadal rozważane.

Teraz pracodawcy wiedzą, że dużo dzieje się za kulisami, gdy pracodawca zatrudnia pracownika. Ale kandydaci nie wiedzą, co się dzieje. Mogą tylko zgadywać.

I, jednym z przykrych zwyczajów, które wykazują niektórzy pracodawcy, jest zatrzymanie wszystkich potencjalnych oczekujących w ciemności, podczas gdy oni składają ofertę i negocjują z pierwszym kandydatem. Musisz powiadomić pozostałych kandydatów, gdy tylko się zorientujesz, że nie jesteś osobą, którą chcesz zatrudnić. Czy decydujesz się na kandydata drugiego lub trzeciego wyboru? To jest zła praktyka.

Jeśli chcesz zyskać reputację pracodawcy, który wybierze najlepszych kandydatów i sprawi, że Twoi pracownicy będą dumni z Twojej rekrutacji, pozostaniesz w kontakcie z kandydatami na każdym etapie procesu rekrutacji.

Wraz z przyspieszającą wojną o najlepszy talent, Twoja reputacja jest narzędziem rekrutacji, które przyciągnie najlepszych pracowników - lub najgorsze.

Osoby poszukujące pracy zasługują na szacunek, a sposób, w jaki traktujesz ich podczas procesu selekcji, koloruje ich oczekiwania i wizerunek Twojej firmy. Napisałem wcześniej o tym, jak napisać list odrzucenia kandydata .

Oto kilka dodatkowych próbek dla twojego zestawu narzędzi HR.

Przykładowy list odrzucenia po wywiadzie

Trudno jest ocenić, czy kandydat pasuje do twojej kultury z pisemnych materiałów aplikacyjnych . Często weryfikowane, życiorys i list motywacyjny mają jeden cel: umożliwić kandydatowi przekazanie filtrów przesiewowych i wezwanie do rozmowy kwalifikacyjnej . W związku z tym wywiady są okazją do oceny, czy kandydat pasuje do miejsca pracy.

Niektóre niedopasowania są łatwe do ustalenia. Jeśli poprosisz kandydata o opisanie preferowanego środowiska pracy, a on powie Ci, że woli pracować sam w swoim biurze, w niektórych środowiskach, które mogą być właściwą odpowiedzią.

Jeśli jednak cała twoja praca opiera się na pracy zespołowej i na współpracy, kandydat - a ty - prawdopodobnie nie znalazł dobrego dopasowania.

Inne niedopasowania są trudniejsze do uchwycenia, a niektórzy kandydaci to doświadczeni rozmówcy. Wiedzą, jak zdmuchnąć skarpetki w wywiadzie. Są emocjonalnie inteligentni i szybko wychwytują naturę pożądanych reakcji ze swojego frazowania, ekspresji i języka ciała. Celem każdego rozmówcy jest uzyskanie oferty pracy, tak aby wybór był w jego rękach - nie twój.

Zatem dopasowanie kulturowe , podczas gdy krytyczny element w selekcji kandydatów, jest trudne do oceny.

Kiedy Ty i Twój zespół przesłuchujący ustaliliście, że potencjalny pracownik nie jest dobrym kulturalnym kandydatem, skorzystaj z tego przykładu odrzucenia, aby poinformować go o tym.

Pracodawca z wyboru, który chce utrzymać tę reputację w rekrutacji pracowników, zawsze pozwala kandydatowi wiedzieć, gdzie się znajduje - jak tylko dokonasz tego.

List od odrzucenia kandydata Przykład po pierwszym wywiadzie

Data

Nazwa wnioskodawcy

Adres wnioskodawcy

Drodzy Pat:

Nie zostałeś wybrany na stanowisko menedżera ds. Marketingu w Twin i Barton, Inc. Zespół przeprowadzający wywiad docenia czas, jaki spędziłeś na wizytę w firmie w ostatnim wywiadzie.

Bardzo nam się podobało, że rozmawialiśmy z tobą i szczególnie doceniliśmy fakt, że poświęciłeś czas na przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej. Wprowadzanie pomysłów marketingowych do naszych produktów było godne podziwu.

Życzymy powodzenia w ciągłym poszukiwaniu pracy. Doceniamy również Twoje zainteresowanie naszą firmą.

Pozdrowienia,

Nazwisko i podpis osoby fizycznej

Przykład: Menedżer ds. Zatrudnienia dla zespołu ds. Wywiadów

List odrzucenia Przykładowy przegląd

Zauważysz, że ten przykład listu odrzucenia jest krótki, na temat i że wyraża wdzięczność za czas zainwestowany przez kandydata w proces aplikacyjny. Jest to jednak najbardziej godne uwagi w przypadku podejrzenia złego kulturowego dopasowania, za to, czego nie mówi.

Jeśli chcesz zachęcić kandydata do ponownego złożenia wniosku, na przykład w liście odrzucenia.

Oto przykład listu odrzucenia - celowo.

Są to subtelne sposoby, dzięki którym zespół selekcyjny może komunikować się z potencjalnymi pracownikami, którzy Twoim zdaniem będą pasować kulturowo do Twojej organizacji. Otrzymują bardzo odmienny list odrzucenia.

Drugi list odrzucenia próbki

Potencjalni pracownicy wyrażają zamieszanie i niepewność, kiedy brali udział w rozmowie kwalifikacyjnej w twojej firmie, a potem nie słyszeli nic przez całe tygodnie - jeśli w ogóle. Jest to lekceważące traktowanie, szczególnie na etapie rozmowy kwalifikacyjnej w procesie rekrutacji.

Kandydat pomyślnie przeszedł proces rekrutacyjny na rozmowę kwalifikacyjną. On lub ona zasługuje na zamknięcie.

Zauważ, że ta druga próbka zawiera wskazówki dla odrzuconego kandydata, który zdaniem firmy byłby odpowiedni dla ich firmy. List zachęca go do ponownego złożenia wniosku.

Przykładowy list odrzucenia po pierwszym wywiadzie

Pan Peter Elias

1984 Potter Street

Gdziekolwiek, TX 00000

Drogi Piotrze:

Zespół wywiadów Graham Corporation dziękuje za przybycie na pierwszą rundę wywiadu z zespołem. Nie będziesz zaplanowany na drugą rozmowę.

Dziękujemy za czas poświęcony na przyjście i spotkanie z naszym zespołem. Cieszyliśmy się, że mogliśmy się z Tobą spotkać i zachęcić Cię do złożenia podania w przyszłości o otwarcie Graham Corporation, które pasuje do twoich kwalifikacji.

Chociaż nie uważamy, że nasze obecne otwarcie najlepiej pasuje do twoich kwalifikacji i doświadczenia, zachęcamy do złożenia kolejnego wniosku w przyszłości. Będziemy także pamiętać o otwarciu odpowiedniego otwarcia.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam z poszukiwania pracy.

Pozdrowienia,

Richard R. Holmes

Dyrektor ds. Inżynierii

rholmes@grahamcorrporation.com

Telefon: 000-000-0000

Oto przykładowy list z potwierdzeniem zastosowania , którego możesz użyć, aby odpowiedzieć kandydatom, gdy po raz pierwszy ubiegają się o Twoją pracę.

Zastrzeżenie - Uwaga:

Susan Heathfield dokłada wszelkich starań, aby oferować dokładne, zdroworozsądkowe, etyczne doradztwo w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi, pracodawcami i miejscem pracy zarówno na tej stronie internetowej, jak i na tej stronie, ale nie jest prawnikiem ani treścią witryny, autorytatywny, nie ma gwarancji dokładności i legalności i nie powinien być interpretowany jako porada prawna.

Witryna ma ogólnoświatową publiczność, a prawa i przepisy dotyczące zatrudnienia różnią się w poszczególnych stanach i krajach, więc strona nie może być ostateczna dla wszystkich w miejscu pracy. W razie wątpliwości należy zawsze szukać porady prawnej lub pomocy ze strony państwowych, federalnych lub międzynarodowych zasobów rządowych, aby upewnić się, że Twoja interpretacja prawna i decyzje są prawidłowe. Informacje na tej stronie są tylko po wskazówki, pomysły i pomoc.