Czy jesteś pracodawcą wyboru?

Pracodawcy wyboru przyciągają i zatrzymują najlepszy talent

Czy pracujesz dla wybranego pracodawcy? Jeszcze lepiej, jesteś jednym? Pracodawcą z wyboru jest pracodawca, który oferuje kulturę pracy i środowisko pracy, które przyciągają i zatrzymują lepszych pracowników. Cechy środowiska dostępne u wybranego pracodawcy sprzyjają dobremu samopoczuciu pracowników i klientów.

Ale czynniki są również sytuacyjne. Nie każdy pracodawca z wyboru pasuje do każdego pracownika.

Na przykład według reputacji Google jest pracodawcą z wyboru, ale córka mojego przyjaciela naprawdę nie lubi kultury Google. Czuje się tak, jakby była zobowiązana do udziału w spotkaniach towarzyskich i zajęciach ze współpracownikami, którzy nie interesują jej ani nie pasują do jej osobowości. Ale inni świetnie się rozwijają w środowisku Google.

Pracodawcy z wyboru mają ze sobą wiele wspólnego, ale najważniejsze jest to, że wybrany przez ciebie pracodawca może nie być taki sam, jak pracodawca innego pracownika. Ale abyś był szczęśliwy i najbardziej spełniony w pracy, twój pracodawca musi być twoim pracodawcą z wyboru - cokolwiek to znaczy dla ciebie.

12 Charakterystyka pracodawcy z wyboru

Pracodawca z wyboru stara się wypłacać pracownikom rekompensaty, które mogą obejmować wynagrodzenie i świadczenia równe lub wyższe od stawek rynkowych. Większość pracodawców oferuje pracownikom kompleksowy pakiet świadczeń pracowniczych , ponieważ mogą sobie pozwolić na dodatkowe świadczenia dla pracowników, w tym ubezpieczenie zdrowotne , płatny urlop , płatne urlopy i płatny urlop .

Pracodawcy mogą uważać się za pracodawcę z wyboru bez tych ofert kompensacyjnych, ale muszą zastąpić w ich miejsce potężną misję lub wizję . Przykładem może być agencja non-profit z misją leczenia raka u dzieci.

Są to przykłady dodatkowych czynników, które sprawiają, że pracodawca jest pracodawcą z wyboru.

To nie wszystkie cechy pracodawcy z wyboru, ale jeśli wdrożyłeś znaczną liczbę tych czynników w firmie, jesteś na dobrej drodze, aby stać się pracodawcą, który przyciąga i utrzymuje najlepszych pracowników.

Twoja reputacja będzie kontynuowana, a pracownicy będą poszukiwać Cię jako pożądanego miejsca do pracy. To pierwszy cel każdej skutecznej strategii rekrutacyjnej. Bądź pracodawcą, którego wybierają wybitni pracownicy .