Płaca za nadgodziny: co to jest i kto kwalifikuje się?

Czy istnieją wyjątki dotyczące sposobu płacenia za nadgodziny?

Prawdopodobnie słyszałeś termin nadgodziny, ale możesz nie rozumieć, w jaki sposób otrzymujesz wynagrodzenie za nadgodziny, które wynosi półtorej godziny. Półtorej godziny oznacza, że ​​jeśli regularna pensja to 10 USD za godzinę pracy w nadgodzinach, otrzymujesz 15 USD za godzinę. Oto, co musisz wiedzieć o nadgodzinach.

Kto jest uprawniony do nadgodzin?

Zgodnie z ustawą Fair Lawards Standards (FLSA), pracownicy są podzieleni na dwie grupy: pracowników zwolnionych i niezwiązanych.

Zwolnieni pracownicy są wynagradzani i nie otrzymują wynagrodzenia za nadgodziny, niezależnie od tego, ile godzin pracują. Aby otrzymać tę klasyfikację, obowiązki pracowników tych pracowników muszą spełniać surowe normy, w tym zarządzanie lub pracę zawodową.

Wszyscy pozostali pracownicy są klasyfikowani jako niezwiązani, co oznacza, że ​​podlegają ustawie o sprawiedliwych normach pracy i kwalifikują się do wynagrodzenia za nadgodziny. Wynagrodzenie za nadgodziny rozpoczyna się, gdy pracownik pracuje więcej niż 40 godzin w jednej pracy i ponad 8 godzin w jednym dniu w niektórych stanach (Alaska, Kalifornia i Nevada) lub 12 godzin w Kolorado.

We wszystkich poza tymi czterema stanami nadgodziny są liczone tylko raz w tygodniu. Tak więc pracownik, który pracuje przez 10 godzin w poniedziałek i siedem godzin dziennie przez następne cztery dni, nie jest uznawany za pracującego w godzinach nadliczbowych dla celów zarobkowych w stanach, które utrzymują standard 40 godzin.

Dodatkowo, to, co jest uważane za tydzień pracy, może być określone przez pracodawcę jako kolejne siedem dni, z których każdy składa się z 24-godzinnego okresu.

Podczas gdy większość firm działa w tygodniu kalendarzowym, jeśli firma chce prowadzić działalność od środy do wtorku w okresie rozliczeniowym, może to zrobić.

Czy możesz zrezygnować z prawa do wynagrodzenia za nadgodziny?

Odpowiedź na to pytanie brzmi: nie. Weźmy skrajny przykład. Pracujesz cały dzień na arkuszu kalkulacyjnym i zaniedbujesz, by oszczędzać swoją pracę.

O 4:30 nastąpi awaria zasilania i stracisz całą pracę. To oczywiście twoja wina, a twój szef jest wściekły, że nie zapisałeś arkusza kalkulacyjnego.

Spotkanie odbędzie się jutro o 8:00 rano. Aby ukończyć dokument, musisz spóźnić się co najmniej pięć godzin, poświęcając 45 godzin na tydzień. Twoja firma nadal musi płacić ci nadgodziny przez te pięć godzin, mimo że powodem nadgodzin jest 100% twoja wina. Z pewnością mogą cię zwolnić , ale dopóki ci nie zapłacą.

A co z czasem comp?

W powyższym scenariuszu istnieje jeszcze jedna opcja i czas na comp . Jeśli spędzisz pięć godzin spóźniony w czwartek, aby ukończyć projekt, szef może dać ci kompendium zamiast nadgodzin tak długo, jak robi to w tym samym tygodniu pracy. Tak więc, jeśli pracujesz tylko trzy godziny w piątek, a całkowita liczba godzin nie przekracza 40, jest to możliwe rozwiązanie, aby uniknąć nadgodzin.

Nie jest możliwe, abyś pracował 45 godzin w jednym tygodniu pracy i tylko 35 godzin w następnej kolejności, aby uniknąć nadgodzin. Jest to nielegalne w przypadku prywatnych firm. Nie ma znaczenia, czy pracownik wyrazi na to zgodę.

Pracownicy nieuprawnieni nie mogą pracować za darmo. Muszą być opłacani za wszystkie przepracowane godziny, niezależnie od tego, czyj to był pomysł.

Czy są jakieś wyjątki?

Według Departamentu Pracy (DOL), w wyjątkowych okolicznościach, w wyjątkowych okolicznościach, mają zastosowanie wyjątki od policji i straży pożarnej oraz od pracowników szpitali i domów opieki. Jeśli te miejsca pracy istnieją w Twoim miejscu pracy, będziesz chciał sprawdzić dodatkowe informacje o nadgodzinach za pomocą DOL.

Wszystkie stany podlegają federalnym minimum, ale twoje państwo może być bardziej restrykcyjne. Jeśli podejmujesz decyzje dotyczące swojej firmy, sprawdź dokładnie u swojego adwokata ds . Zatrudnienia . Nie chcesz przypadkowo naruszać przepisów FLSA.

Zrzeczenie się:

Susan Heathfield dokłada wszelkich starań, aby oferować dokładne, zdroworozsądkowe, etyczne doradztwo w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi, pracodawcami i miejscem pracy zarówno na tej stronie internetowej, jak i na tej stronie, ale nie jest prawnikiem ani treścią witryny, autorytatywny, nie ma gwarancji dokładności i legalności i nie powinien być interpretowany jako porada prawna.

Witryna ma ogólnoświatową publiczność, a prawa i przepisy dotyczące zatrudnienia różnią się w poszczególnych stanach i krajach, więc strona nie może być ostateczna dla wszystkich w miejscu pracy. W razie wątpliwości należy zawsze szukać porady prawnej lub pomocy ze strony państwowych, federalnych lub międzynarodowych zasobów rządowych, aby upewnić się, że Twoja interpretacja prawna i decyzje są prawidłowe. Informacje na tej stronie są tylko po wskazówki, pomysły i pomoc.