5 najważniejszych powodów, aby zwolnić pracownika

Nigdy nie rób tych rzeczy, jeśli chcesz zachować swoją pracę

Przyczyny zwolnienia pracownika to kwestie dyscyplinarne i związane z wydajnością, których nie możesz rozwiązać - bez względu na to, jak bardzo się starasz. Istnieją jednak dodatkowe powody, aby zwolnić pracownika, którego nie można rozwiązać. Oto pięć najważniejszych powodów zwolnienia pracownika.

Pracownikowi brakuje uczciwości i złapałeś go w powtarzające się kłamstwa lub podstępne działania. Leży przez komisję, zaniechanie i zaklęcie ukrywające zaufanie , jakim dysponujesz dla pracownika.

Pracownik może uwierzyć, że jedno małe kłamstwo nie zaszkodzi jego pozycji w organizacji, ale nawet najmniejsze kłamstwo lub nieprawda, gdy się o tym dowie, pozbawia cię szacunku dla pracownika. A ponieważ wydarzenia organizacyjne są tak splecione, generalnie dowiadujesz się, że pracownik kłamał.

Kłamstwa zaniechania są równie zabójcze w odpieraniu zaufania. W kłamstwie zaniechania pracownik nie przekazuje szczególnie istotnych informacji. Lub, pracownik opuszcza część historii, która sprawi, że będzie wyglądać źle. Kiedy pracownik nie udostępnia całego obrazu, często tracisz wzrok, gdy otrzymujesz ważne informacje z zewnętrznego źródła.

Trzeci sposób, w jaki pracownicy odrzucają wiarę w ich integralność, to zaciemnianie. Myślą, że jeśli zabrudzą wodę wystarczająco lub przytłoczą cię szczegółami, możesz nie zauważyć, że projekt jest daleko w tyle i wykoleja się.

Gdy pracownik ustanowi te wzorce zachowań u swojego pracodawcy, zaufanie się rozpuści . Kiedy nie ufasz już pracownikowi, czas pozwolić mu odejść. Nie jest twoim zadaniem śledzenie go, sprawdzanie z innymi, aby upewnić się, że jego historia jest prawdziwa, lub szukanie szczegółów, których może nie udostępniać.

Pracownik nie może wykonać tej pracy. Jeśli pracownik po szkoleniu, coachingu , powtarzającej się praktyce i rozsądnej ilości czasu na otrzymanie informacji zwrotnej pokazuje, że nie może spełnić podstawowych wymagań stanowiska, czas zwolnić pracownika.

Oczywiście, możesz zdecydować się wypróbować pracownika w innej pracy, zmienić wymagania bieżącego zadania lub stworzyć plan poprawy wydajności . Ale o wiele łatwiej jest pozwolić, by ktoś wcześnie wstąpił w twój związek. Zyskujesz mniejszą stratę jako pracodawca, ponieważ pracownik nie miał czasu na nawiązanie relacji i sieci, które umożliwią jej wykonanie pracy.

Ponadto zastanów się, czy niemożność osiągnięcia celów obecnej pracy odzwierciedla ogólne umiejętności i umiejętności pracownika. Pracownik, który boryka się z pierwszą pracą, prawdopodobnie powtórzy ten sam schemat w swojej następnej. Jeśli tak, czy jesteś pewien, że jest to pracownik, którego chcesz zatrzymać na przyszłość? Pamiętaj, że zatrudniasz na dzisiejszą pracę i jutrzejszą wizję.

Pracownik pokazuje, że nie pasuje do twojej kultury . Tak, różnorodne podejścia, przemyślenia, doświadczenie i pochodzenie są tym, co sprawia, że ​​praca staje się interesująca, a innowacja silna, a biznes zyskowny.

Podstawowym zbiorem wspólnych wartości jest klej łączący pracowników w produktywnych zespołach i grupach roboczych.

Nowy pracownik szybko udowadnia, że ​​potrafi dopasować się do istniejącej kultury . Jeśli zignorujesz sygnały wysyłane przez nowego pracownika, masz trudniejszą ścieżkę do kontynuacji, gdy musisz zwolnić pracownika.

Na przykład nowy programista z firmy programistycznej twierdził podczas wywiadów, że jest graczem zespołowym i że lubi pracować jako członek zespołu . Jako przykład podał udane projekty zespołu uczelnianego.

Ale kiedy pracownik wszedł na pokład, był samotnikiem, który wolał kodować sam w milczeniu. Unikał współdzielonych bibliotek kodu i nie lubił współpracować ze swoim zespołem produktowym. W środowisku, w którym zespół programistów jest podstawową jednostką funkcjonalną, nowy pracownik szybko wykazał, że nie chce grać w zespole.

Pracownik nie zachowuje zobowiązań. Bez względu na to, czy pojawia się w pracy na czas, czy też kończy się zgodnie z przewidywaniami, nie możesz polegać na pracowniku. Jasne, że wszyscy tęsknią za okazjonalnym terminem, ale najlepsi pracownicy informują szefa o wyzwaniach i renegocjują terminy w zależności od potrzeb.

Pracownik, który nie wywiązuje się z zobowiązań, oślepia swojego szefa, wypuszcza kolegów z drużyny i nie jest dostępny, gdy spotykają się z nim współpracownicy - i potrzebuje go. Dział lub praca jest jak ząb w kole. Pozostałe części organizacji zależą od wydajności każdego pracownika w celu wytworzenia własnej pracy.

Na przykład, firma jest przygotowana do wprowadzenia nowego produktu, a współpracownicy dowiadują się, że literatura na rozpoczęcie targów, zmiany na stronie internetowej i aktualizacje sklepu firmowego są dwa tygodnie za datą premiery. W rezultacie nowy produkt nie ma rozpędu, ponieważ został wprowadzony do świata potencjalnych nabywców. Z pracownikiem, który nie dotrzymuje zobowiązań, jest to dopiero początek. Czas by iść naprzód.

Pracownik zachowuje się nieetycznie i ignoruje kodeks postępowania firmy . Każdy pracodawca ma prawo oczekiwać od pracowników etycznego postępowania w sposób określony w polityce firmy i kodeksie postępowania. Obejmuje to takie zachowania, jak przyjmowanie prezentów od sprzedawców, zgodnie z polityką firmy, rozwijanie relacji z klientami zgodnie z polityką oraz traktowanie współpracowników jako równych i z szacunkiem.

Przykłady nieetycznych zachowań obejmują:

Więcej przykładów nieetycznych zachowań, których pracownicy mają możliwość unikać każdego dnia.

Te zachowania mogą i powinny skutkować rozwiązaniem stosunku pracy dla pracownika. Wszystko inne jest brakiem szacunku dla innych twoich pracowników i będzie wywoływać cynizm i złą wolę. Jest to przeciwieństwo ducha i kultury, które chcesz zaoferować pracownikom w pracy.