Czy jesteś na liście dobrych pracowników?

Walory dobrych pracowników

Pracodawcy nie mogą o tym mówić tak bez ogródek, ale każdy dobry pracodawca ma listę. Zaufaj mi. Mogą nie mieć faktycznej listy fizycznej, ale każdy pracodawca zna nazwiska swoich dobrych pracowników . Dobrych pracowników nie można przeoczyć. Dobrzy pracownicy są na liście.

Jeśli dowiesz się, co jest dobrym pracownikiem w miejscu pracy - i podejmiesz działania, aby naśladować te działania - znajdziesz się na liście. I jest pocieranie.

Różne miejsca pracy mają różne definicje dobrych pracowników.

Na przykład jedno miejsce pracy może kochać kreatywnych ludzi, którzy wprowadzają nowe pomysły do ​​pracy. Inny może cenić pracowników, którzy są w stanie pracować przez długie godziny w rutynowej pracy. Subtelne różnice występują między miejscem pracy a miejscem pracy. Ale gwarantuję: podstawowe cechy pracowników znajdujących się na liście są uniwersalne.

Skąd wiesz, czy jesteś na liście?

Każdy menedżer zna listę i może znać talenty i umiejętności pracowników na liście. Obserwowanie kariery pracowników na liście jest poważnym zobowiązaniem organizacyjnym. Utrzymanie tych supergwiazd pracowników jest uważane za krytyczne dla przyszłości ciągłego rozwoju i sukcesu organizacji. W związku z tym, menedżerowie są zobowiązani do pielęgnowania swoich talentów.

Dowiesz się, czy jesteś na liście. Rozejrzyj się wokół. Jeśli jesteś na liście, otrzymujesz więcej szkoleń i innych możliwości rozwoju i rozwoju swojej wiedzy, umiejętności i doświadczenia.

Otrzymujesz więcej informacji, ponieważ szef ci ufa i ufa, w jaki sposób wykorzystasz te informacje. Możesz kwalifikować się do kolejnych ruchów bocznych i brać pod uwagę, kiedy promocja jest dostępna.

Pracownicy na liście są gwiazdami organizacji. Jeśli jesteś na liście, otrzymasz lepsze podbicia , bardziej agresywne plany rozwoju wydajności i największy dostępny bonus .

Zostajesz poproszony o poprowadzenie specjalnych projektów i zaproszenie do wzięcia udziału w ważnych spotkaniach. Szef może poświęcić więcej czasu na mentoring i coaching, jeśli jesteś pracownikiem na liście.

W najlepszych organizacjach szef komunikuje twoją wartość i wiesz, że jesteś na liście. Kiedy lista jest jednak tajna, rozejrzyj się wokół. Czy twoja wartość jest przekazywana w opisany sposób? Czy zawsze zastanawiasz się, dlaczego inny pracownik dostał dużą przerwę, duże podwyższenie lub poszukiwaną promocję? Jeśli zwycięzcą nigdy nie jesteś, nie jesteś na liście.

Jak dostać się na listę

Twoje imię i nazwisko na liście to dobra wiadomość dla twojego zatrudnienia i kariery. Ale jeśli nie ma cię teraz na liście, czy jesteś na zawsze spychany na niższe stanowiska w swojej organizacji? Niekoniecznie. Zgodny wysiłek można wprowadzić na listę, ale jest to cel dwuczęściowy. I trudno to zrobić.

Lista kontrolna dobrych pracowników dla sukcesu

Zasadniczo, oto cechy, umiejętności, cechy, postawy, przekonania i wartości, które sprawią, że twoje nazwisko pojawi się na liście dobrych pracowników. Czy uważasz, że bycie dobrym pracownikiem to dobra rzecz? Obstawiasz. Myślisz prawo. To jest. Dobrzy pracownicy zdobywają wdzięczność, przywileje i sukces. Dlaczego nie być dobrym pracownikiem? Oto jak:

Teraz, kiedy już wiesz, jaka wydajność i zachowanie przyniesie Ci miejsce na liście dobrych pracowników, dlaczego nie pojechać tam? Twoje życie zawodowe będzie szczęśliwsze, poczujesz się tak, jakbyś osiągał więcej, twój pracodawca będzie cię cenił, a twoi współpracownicy będą naśladować twoją wydajność. Czego nie kochać? Wykonaj następujące kroki i przejdź do listy.