Zabierz dziecko do pracy

Czy Twoja organizacja powinna uczestniczyć w przyjęciu dziecka do pracy?

W czwarty czwartek kwietnia możesz przyjść do pracy, żeby zobaczyć grupę dzieci biegających po twoim biurze. Miejmy nadzieję, że nie jest to spowodowane zamknięciem szkoły związanej z pogodą, ale raczej rocznym przyjęciem dziecka do pracy. Rozpoczęty w 1993 roku przez Glorię Steinem jako dzień "Zabierz swoją córkę do pracy", chłopcy zostali włączeni później, a oficjalny tytuł to Take Your Sons and Daughters to Work Day. Bez względu na nazwę, chodzi tylko o nauczenie swoich dzieci o życiu w pracy .

Steinem zaczął dzień, aby zilustrować, jak niewidoczne kobiety były w biurze i pomóc dziewczętom zrozumieć, że mogą dążyć do tej widoczności, nawet jeśli ich matki tego nie robią.

Czy Twoje miejsce pracy powinno brać udział w przyjęciu dziecka do pracy?

Odpowiedź jest może. Co robisz? Jeśli prowadzisz restaurację, próbując sprowadzić przedszkolaków, aby zobaczyć, jak praca mama i tata może spowodować katastrofę. Z drugiej strony, jeśli jesteś zespołem zarządzającym funduszem hedgingowym, pozwalając nastolatkom wejść na kilka godzin , możesz otworzyć oczy na to, jak wygląda praca.

W porządku, tak czy owak. Ludzie nie zdecydują się na pracę dla Ciebie lub nie będą pracować dla Ciebie w oparciu o to, czy każdego roku będziesz uczestniczyć w dniu "Przenieś dziecko do pracy". Jeśli masz na to ochotę, zapytaj swoich pracowników .

Może się okazać, że ludzie nie lubią konieczności organizowania zajęć dla dzieci lub wyciągania dzieci ze szkoły. Lub może się okazać, że ludzie oczekują tego dnia przez cały rok.

Każda firma jest inna. Zapytaj swoich pracowników, co chcą zrobić .

Pomyśl o tych problemach, jeśli rozważasz przyjęcie dziecka do pracy

Przed zapisaniem się do "Zabierz dziecko do pracy" musisz usiąść i rozważyć następujące problemy:

Kiedy przemyślisz wszystkie te kwestie, możesz zacząć planować swoje działania. Przypomnij departamenty daty, aby mogły się przygotować. Jeśli w tym dniu nadejdzie olbrzymi termin nadsyłania reklam, prawdopodobnie nie będą chcieli zrobić zabawnej prezentacji dla dzieci, a to jest w porządku. Firma nadal musi działać z zyskiem.

Pamiętaj, że wydajność prawdopodobnie będzie niska tego dnia. Żaden rodzic nie zrobi tak wiele z dzieckiem lub nastolatkiem, który je śledzi. Jeśli pominiesz cienie i po prostu zaplanujesz zajęcia dla dzieci, będziesz musiał przyciągać ludzi z różnych działów, aby prowadzili zajęcia.

Musisz zaprosić wszystkich do wzięcia udziału w przyjęciu dziecka do pracy

To wydarzenie wszystko albo nic. Jeśli masz zamiar zaprosić dzieci, ustaw parametry wieku i zaplanuj działania. Nie możesz powiedzieć: "cóż, jeśli pracujesz w fabryce, nie możesz zabrać swojego dziecka do pracy, ponieważ jest to niebezpieczne, ale możesz, jeśli jesteś pracownikiem biurowym".

Chociaż nie chcesz, aby dzieci biegały po hali produkcyjnej, takie rozróżnienia będą wywoływały urazę. Jeśli dziecko prezesa przyjdzie, to najmłodsza osoba, która zarabia najtaniej, również przynosi jej dziecko.

Musisz traktować wszystkie dzieci tak samo.

Jeśli pozwalasz dzieciom śledzić rodziców , możesz także pozwolić im śledzić ludzi z innych działów. To, że mama jest księgową, nie oznacza, że ​​Jane chce zostać księgową. Może mieć większe zainteresowanie badaniami i rozwojem.

Ludzie bez dzieci uczestniczących mogą lub nie chcą stać się częścią dnia. Po prostu zapytaj. Ale nie wymagają uczestnictwa. Ludzie zostali wynajęci do wykonywania swojej pracy, aby nie bawić dzieci . (O ile, oczywiście, praca Twojej firmy nie jest rozrywką dla dzieci).

Zrobione w prawo, Zabierz dziecko do pracy Dzień może zapewnić dużo zabawy, budować dobre relacje, a może nawet wygenerować dobry PR, co nie jest złym osiągnięciem przez kilka godzin raz w roku.