Dlaczego najszczęśliwsze i najbardziej nieszczęśliwe kariery są dla Ciebie wyjątkowe

Użyj tych pomysłów, aby wybrać najlepszą karierę dla siebie

Każda osoba chce szczęśliwego życia (chociaż niektórzy ludzie bardzo ciężko pracują, aby być nieszczęśliwym ). Poważnym elementem szczęśliwego życia jest kariera, która spełnia twoje marzenia i cele - i tak, czyni cię również szczęśliwym. Jakie są najszczęśliwsze kariery? Praca, która sprawi, że twoje serce będzie śpiewać, gdy będziesz codziennie rano chodzić do pracy? Ankiety mówią ...

Nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie. Czemu? Ponieważ ludzie są inni.

Kariera, która sprawi, że będziesz najszczęśliwsza, sprawi, że inna osoba będzie nieszczęśliwa. Na przykład, pracując jako nauczyciel przedszkola. Spędzanie dnia z 20 pięciolatkami, którym pomagasz nauczyć się czytać, nauczyć je nawiązywać przyjaźnie i słyszeć wszelkiego rodzaju zabawne rzeczy, które mówią, jest wymarzoną pracą dla kogoś - może dla ciebie.

Ale dla innej osoby jest to praca o niesamowitych proporcjach koszmaru. Dwadzieścia głośnych dzieci z nierzetelnymi zachowaniami łazienkowymi, napadami napięcia i niezdolnością do wiązania własnych butów? Doświadczenie wywołujące przerażenie, a nie najszczęśliwsza kariera.

Jak więc znaleźć najszczęśliwszą karierę dla siebie i uniknąć nieszczęśliwych karier, które wypełniłyby każdego dnia smutkiem? Oto sześć pomysłów, które pomogą Ci rozpocząć właściwą drogę do najszczęśliwszej kariery.

Ile pieniędzy potrzebujesz na szczęście?

To wydaje się głupie pytanie. Odpowiedź jest zwykle taka, że ​​potrzebujesz więcej niż zarabiasz teraz.

To jednak nie jest prawdą. Potrzebna jest pewna ilość pieniędzy, aby poczuć się komfortowo , a to zależy od kosztów utrzymania i oczekiwań. (Jeśli dorastałeś z rodzicami, którzy zarabiali sześciocyfrowo, będziesz miał większe trudności ze znalezieniem szczęścia z dochodem domowym w wysokości 30 000 $ niż osoba, która dorastała z rodzicami, którzy zarobili 20 000 $).

Możesz pomyśleć, że musisz wybrać karierę, w której zarobisz dużo pieniędzy na najszczęśliwszą karierę, ale musisz wiedzieć, że istnieją kompromisy w przypadku wysoko płatnych miejsc pracy. Tak, możesz zarobić dużo pieniędzy jako partner w dużej firmie prawniczej, ale czy ta praca cię uszczęśliwi? Czy zarobienie skromnej pensji przy prowadzeniu własnego sklepu sprawia, że ​​czujesz się szczęśliwsza? Nie ma uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie, ale trzeba pomyśleć o tym, aby stworzyć dla ciebie najszczęśliwszą karierę.

Gdzie czujesz się jak Ty?

Jeśli nic nie sprawi, że poczujesz się szczęśliwszy niż zobaczenie wszystkich opcji uporządkowanych w rzędy , prawdopodobnie będziesz cieszyć się karierą, która wymaga takich zleceń jak księgowość czy chemia. Jeśli żyjesz dla piękna, projektowanie to prawdopodobnie lepszy wybór. Jeśli lubisz rozmawiać z ludźmi, praca, która wymaga od ciebie pracy z domu, pisanie z wściekłością na komputerze z niewielkim kontaktem z zewnątrz, nie jest dla ciebie najszczęśliwszą karierą.

Nawiasem mówiąc, wiele różnych zadań w ramach kariery, które mogą spełniać różne wymagania dotyczące szczęścia są dostępne dla ciebie. Jeśli kochasz naukę i medycynę i kochasz ludzi, może praca lekarza ogólnego byłaby dla ciebie najszczęśliwszą karierą.

Jeśli kochasz naukę i medycynę, ale jesteś introwertykiem, który wolałby nie spędzać dużo czasu z innymi ludźmi, nadal możesz zostać lekarzem - ale być może specjalizującym się w badaniach lub radiologiem lub patologiem, który nie musi rozmawiać rzeczywistych pacjentów przez cały czas.

Jak wygląda równowaga między pracą a życiem?

Niektórzy ludzie uwielbiają podróżować. Kochają nowe widoki, nowe dźwięki, nowe zapachy. Uwielbiają poznawać różnych ludzi i przygodę podróżowania po nowym mieście lub nowym kraju. Ten typ osoby chciałby pracę wymagającą wielu podróży międzynarodowych. Inna osoba chce wrócić do domu przed godziną 17 i nie może spać w hotelu.

Niektórzy ludzie chcą elastyczności . Chcą wziąć udział w wolontariacie w klasie szkolnej swoich dzieci. Chcą brać lekcje tenisa w ciągu dnia. Może chcą pracować od 6 rano do 3 po południu, zamiast od 9 rano do 6 wieczorem. Może świetny harmonogram pracy wygląda tak od godziny 23 do 7 rano. Nie ma nic złego w żadnej z tych preferencji, ale jeśli twoje preferencje są silne, a nie od 9 do 18, będziesz miał większe trudności ze znalezieniem kariery, która cię uszczęśliwi.

Pamiętaj, że szczęście pochodzi z wewnątrz

Jeśli chcesz kariery, która przyczynia się do szczęścia, jeśli oczekujesz, że twoja kariera rozwiąże wszystkie inne problemy i przyniesie ci czystą radość, musisz zrobić krok wstecz. Zła kariera może sprawić, że będziesz nieszczęśliwy, ale każda tolerowana praca może doprowadzić do szczęścia, jeśli reszta twojego życia będzie w równowadze .

Wielka kariera nie naprawi zepsutego małżeństwa, ale dobra kariera może ułatwić skupienie się na małżeństwie . Kariera, która jest idealna dla Twojej osobowości, nadal nie przyniesie Ci szczęścia, jeśli masz inne problemy, które musisz rozwiązać. Pozbądź się długu, skorzystaj z porad i uciec od toksycznych ludzi . Naprawienie tych spraw sprawi, że każda praca stanie się szczęśliwsza.

Nie potrzebujesz kariery STEM, aby mieć szczęśliwą karierę

W ostatnich latach wraz z rozwojem technologii ludzie wychwalają zalety kariery naukowej STEM - nauki, technologii, ekonomii i matematyki. Bez wątpienia są to dobre miejsca pracy. Większość zapłaci całkiem nieźle. Niektóre mają świetne godziny i dużą elastyczność . Inni mają straszne godziny i straszną elastyczność.

Ale zrobienie zadania STEM nie jest kluczem do znalezienia najszczęśliwszej kariery dla ciebie. Ludzie mają różne osobowości. Jeśli nie znajdziesz szczęścia w jednej z tych dziedzin kariery, nie należy się uczyć o pracę w karierze STEM, niezależnie od tego, jak bardzo są one reklamowane jako najszczęśliwsze kariery.

Mnóstwo miejsc pracy istnieje w innych obszarach, które dobrze płacą i wykorzystują talenty, które możesz mieć - talenty, które możesz wykorzystać w szczęśliwszej karierze dla ciebie. Nie oznacza to, że nie powinieneś uczyć się w college'u ani przyjmować żadnych praktyk, które przychodzą Ci na myśl. Musisz zbadać, co jest dostępne w karierze, która Cię interesuje. Jeśli jest to oparte na STEM, doskonałe. Jeśli nie, to jest również doskonałe.

Jak można określić, jakie zadania i kariery są dostępne?

Rozejrzeć się. Rozmawiać z ludźmi. Gdy zachęca się do nawiązywania kontaktów biznesowych , to właśnie rozmawiają z doradcami, aby zidentyfikować swoją najszczęśliwszą karierę i dowiedzieć się, jakie miejsca pracy są dostępne. Tak, jesteś w sieci, aby znaleźć konkretne prace i pomóc innym w znalezieniu pracy, ale ty również korzystasz z sieci, aby dowiedzieć się, co jest dostępne.

Dzień kariery w liceum lub college'u po prostu go nie przerwie. Kiedy dasz znać ludziom, jakie są twoje talenty i potrzeby, i zapytaj ich, czy znają kogoś z podobnymi talentami, odkryjesz, że otwierają się drzwi. A potem możesz porozmawiać z tymi ludźmi o tym, co robią. Gwarantowana jest praca, która wykorzystuje twoje talenty.

Jeśli chcesz po prostu postępować zgodnie z instrukcjami swojego centrum kariery w college'u, możesz znaleźć pracę, ale może to doprowadzić do nieszczęśliwej kariery. Jeśli zamiast tego patrzysz na swoje opcje , decydujesz o tym, co najbardziej cenisz i chcesz pracować nad szczęściem od wewnątrz, możesz znaleźć swoją najszczęśliwszą karierę.