Dowiedz się, co zawiera ogłoszenia o pracę

Kiedy spojrzysz na ogłoszenia o pracodawcy, znajdziesz informacje, które pomogą Ci określić, co firma szuka w idealnym kandydacie do pracy. Powinieneś również wiedzieć, czy posiadasz kwalifikacje, które są niezbędne do zatrudnienia na stanowisku.

Co zawiera ogłoszenie o pracę

Oferty pracy zawierają zazwyczaj wymagania dotyczące doświadczenia i wykształcenia, opis stanowiska, materiały, które należy złożyć, jak złożyć wniosek, oraz ostateczny termin składania wniosku, jeśli taki istnieje.

Oto przegląd informacji zawartych w każdej sekcji listy ofert pracy:

Termin składania wniosków

W niektórych przypadkach pracodawcy będą chcieli otrzymać wniosek w określonym terminie. Termin składania wniosków, o ile taki istnieje, zostanie wymieniony w ogłoszeniu o wolnym stanowisku. Nie czekaj, aż w pobliżu terminu składania wniosków. Firma może przeglądać wnioski od razu po ich otrzymaniu i możesz mieć większą szansę na wzięcie udziału w rozmowie kwalifikacyjnej, jeśli złożysz podanie o wcześniejszą datę.

Jak rozszyfrować ogłoszenie o pracy

Co oznaczają wszystkie te informacje w ogłoszeniu o pracy? Czego naprawdę chce pracodawca? Oto, jak rozszyfrować ogłoszenie o pracę i listę często używanych żargonów poszukiwanie pracy z wyjaśnieniem, czego firma szuka w wnioskodawcy.

Dopasuj swoje kwalifikacje do pracy

Oferty pracy mogą być bardzo szczegółowe i skomplikowane, co może utrudnić podjęcie decyzji, czy należy ubiegać się o pracę . Na przykład widziałem kilka potrzebnych reklam, które zawierają wiele kombinacji wykształcenia i doświadczenia.

Jednym ze sposobów decydowania o tym, kiedy należy poświęcić czas na złożenie wniosku, lub czy nie jest to warte czasu i wysiłku, jest sporządzenie w reklamie listy wymagań dotyczących pracy, w tym umiejętności, doświadczenia i wykształcenia. Następnie pokaż swoje kwalifikacje obok wymagań.

Jeśli twoje kwalifikacje są ściśle związane z pracą , może mieć sens zastosowanie. Może nie być "idealnego kandydata" do tej pracy, a jeśli zbliżysz się, możesz dokonać cięcia.

Z drugiej strony, jeśli brakuje ci wszystkiego, czego szuka pracodawca, nie warto poświęcać czasu na złożenie wniosku.

Jeśli nie zgadzasz się z tym, czego szuka firma w firmie, Twoje CV nie zostanie wybrane przez oprogramowanie, z którego korzysta wiele firm, aby wybrać kandydatów na rozmowy kwalifikacyjne.