Jak rozszyfrować ogłoszenie o pracy

Co wnioskodawcy muszą wiedzieć o poszukiwanych reklamach

Struktura ogłoszeń o pracę wydaje się być dość spójna. Mimo to nie oznacza to, że powinieneś przejrzeć ofertę pracy; uważne zapoznanie się z zapisami firmy na temat pracy pozwoli Ci zaoszczędzić czas, stosując się tylko do odpowiednich zleceń, napisać perswazyjne listy motywacyjne i poczuć się przygotowanym na ekrany telefonów i osobiste rozmowy kwalifikacyjne. Dowiedz się, co musisz wiedzieć, aby rozszyfrować ogłoszenie o pracy.

Jak rozszyfrować ogłoszenie o pracy

Części ogłoszenia o pracy:

Oferty pracy są zazwyczaj podzielone na kilka części - chociaż nazwy tych sekcji mogą się różnić, spodziewamy się zobaczyć informacje o firmie, szczegółowe informacje na temat wymaganych kwalifikacji kandydatów oraz opis obowiązków związanych z rolą.

Na co zwrócić uwagę podczas przeglądania ogłoszenia o pracę:

Przeglądając dowolną sekcję opisu stanowiska, pamiętaj, że najważniejsze pozycje są prawdopodobnie wyświetlane u góry. Jeśli pasujesz do czterech z pięciu punktów wymienionych w ramach kwalifikacji, to jest to powód do świętowania, a nie rozpaczy.

Pamiętaj, że przy wielu ofertach pracy żadna osoba nie będzie idealnie pasować.

Poczytaj o tym, co jest istotne dla kandydatów ("musi być wygodny przy użyciu Excela") i co jest miłym w użyciu lub bardziej miękkim ("zorientowanym na szczegóły i zorganizowanym").

Szukać powtórzeń: czy punkt odniesienia na stanowisku pracy chce mieć "rozruszniki" pod kwalifikacjami, a następnie wspomnieć o projekcie, który wnioskodawcy "rozwiną niezależnie" w sekcji odpowiedzialności? Jest to wskazówka, że ​​kandydaci powinni czuć się komfortowo bez nadzoru, w roli przywódcy.

Dowiedz się więcej o tym, co zawiera ogłoszenie o pracy , i bądź świadomy rzeczy, które nigdy nie powinny być zawarte w opisach stanowisk , w tym płci, stanu cywilnego lub religii.

Zrozum Jargona

Uzależnij się od ogłoszeń o pracę, aby użyć pewnych znajomych zwrotów. Może się zdarzyć coś niezręcznego w pisaniu opisu stanowiska pracy (tak jak może się wydawać dziwne umieszczanie swojej pracy w pracy w kilku punktach).

Niektóre z bardziej powszechnych zwrotów - samo-rozruszanie, świetne umiejętności komunikacyjne - są przeznaczone jako wskazówki. Czy praca wymaga "dobrego poczucia humoru"? To może oznaczać, że codzienne frustracje są obfite, a jeśli nie możesz walczyć z ciosami, znajdziesz się sfrustrowany na pozycji. Praca wymagająca kandydatów "wielozadaniowych" i "terminowych" może mieć nieco za dużo pracy, aby jedna osoba mogła żonglować.

Kiedy czytać opisy zadań

Pomyśl o ogłoszeniu pracy jako mapie lub kluczu do uzyskania stanowiska. Przeczytaj uważnie opis i kilka razy. Warto przejrzeć reklamę w następujących punktach:

Nie popełniaj błędów polegających jedynie na przeglądaniu ogłoszenia o pracę: o ile możesz mieć trudności z czytaniem lub powtarzaniem, informacje zawarte w ogłoszeniach o pracę pomogą Ci złożyć idealną aplikację i dać mocne odpowiedzi na pytania dotyczące wywiadów.

Więcej o opisach zadań