Wskazówki dotyczące prowadzenia poufnego wyszukiwania ofert pracy

Jak zachować tajemnicę w poszukiwaniu pracy

Jeśli nie chcesz, aby twój obecny pracodawca dowiedział się, że poszukujesz pracy, możesz podjąć kroki, aby zachować poufność w poszukiwaniu pracy. To ostatnia rzecz, którą musisz zrobić, gdy poszukujesz pracy, aby Twój pracodawca przypadkowo odkrył, że szukasz nowej pracy. Może to zagrozić zarówno obecnej pozycji, jak i przyszłym referencjom od pracodawcy.

Martwienie się o twojego pracodawcę

Jeśli obawiasz się, że twój obecny pracodawca odkrywa, że ​​szukasz pracy, nie jesteś sam.

Ankieta Indeed.com donosi, że 52 procent osób poszukujących pracy mówi, że ich największym zmartwieniem jest to, że koledzy z pracy dowiadują się o poszukiwaniu pracy. To było znacznie więcej zmartwień niż obawy związane z brakiem pracy (29%). Dwie trzecie osób poszukujących pracy jest zaniepokojonych (w pewnym stopniu) informacją o procesie poszukiwania pracy.

Z ankiety wynika również, że 24% respondentów na całym świecie oceniło swoje poszukiwania pracy jako temat, który najrzadziej udostępniają w Internecie. To sprytne posunięcie, ponieważ twoi współpracownicy i pracodawcy nie mają trudności z uzyskaniem informacji na temat poszukiwania pracy, jeśli publikujesz je w mediach społecznościowych.

Jeśli podejmiesz pewne środki ostrożności, łatwiejsze będzie zachowanie prywatnego poszukiwania pracy. Oto kilka sugestii, jak skutecznie poszukiwać pracy na chytrym, aby niewłaściwa osoba nie dowiaduje się, że zamierzasz wykonać ruch.

Ukradkowe polowanie na pracę Zrób i nie

Adres e-mail
Nie używaj swojego służbowego adresu e-mail do poszukiwania pracy.

Skorzystaj z konta osobistego lub skonfiguruj bezpłatne internetowe konto e-mail specjalnie do poszukiwania pracy. Pamiętaj, aby często sprawdzać to konto, ponieważ niektórzy pracodawcy mają napięty harmonogram wywiady i zatrudnienia.

Wyposażenie biura
Nie używaj komputerów lub systemu telefonicznego pracodawcy. Wielu pracodawców monitoruje korzystanie z Internetu i przegląda rejestry połączeń telefonicznych.

Zachowaj swoje CV, korespondencję e-mailową i wszystko inne związane z wyszukiwaniem pracy na komputerze domowym lub online. Jeśli masz smartfona lub tablet, możesz go użyć do większości zadań związanych z poszukiwaniem pracy .

Twoje CV
Uważaj, gdzie publikujesz swoje CV. Jeśli nie chcesz, aby twój obecny pracodawca przypadkowo znalazł twoje CV podczas wyszukiwania kandydatów, postuj na stronach z ofertami pracy, w których możesz zachować swojego pracodawcę i dane kontaktowe w tajemnicy. Na przykład, jeśli opublikujesz swoje CV w Monster , możesz uczynić je poufnym, a twoje informacje kontaktowe i referencje nie będą wyświetlane. Możesz zablokować nazwę swojej obecnej firmy, wpisując datę końcową aktualnej pozycji.

Dodatkowe opcje wznowienia
Inne opcje ochrony prywatności (oprócz blokowania) obejmują umieszczanie ogólnej nazwy firmy i stanowiska, a nie konkretnego. Możesz również pozostawić informacje kontaktowe firmy. Zrób to samo z informacjami kontaktowymi i numerami telefonów. Wymień swój adres poszukiwania pracy e-mail i numer telefonu komórkowego.

Wnioski o pracę
Jednym ze sposobów zapewnienia, że ​​Twoje CV nie trafi w niepowołane ręce, jest bezpośrednie zastosowanie na stronach firmowych . W ten sposób Twoja aplikacja trafi bezpośrednio do pracodawcy i nie będzie się kręcić w Internecie.

Wskazówki telefoniczne
Nie używaj swojego numeru telefonu do polowania na pracę. Zamiast tego wpisz swój numer telefonu komórkowego i / lub numer telefonu domowego w swoim CV. Upewnij się, że masz skonfigurowaną pocztę głosową, dzięki czemu otrzymasz wiadomości w odpowiednim czasie.

Jak i kiedy
Jeśli nie możesz polować na pracę z pracy, jakie są inne opcje poza wieczorami i weekendami? Odwiedź księgarnię, kawiarnię lub bibliotekę z dostępem do Internetu w porze lunchu i zabierz ze sobą laptopa lub stolik, jeśli możesz znaleźć połączenie bezprzewodowe. Użyj tabletu lub telefonu do poszukiwania pracy - dostępnych jest wiele aplikacji do wyszukiwania ofert pracy. Czas na obiad to również dobry czas na oddzwonienie do potencjalnego pracodawcy, zwłaszcza jeśli możesz wziąć wczesny lub późny lunch, aby złapać go w biurze.

Wywiad
Spróbuj zaplanować wywiady na początek lub na koniec dnia lub na lunch.

Jeśli masz czas na wakacje możesz skorzystać, zaplanuj wiele wywiadów na ten sam dzień.

Ubierz się
Jeśli zazwyczaj nosisz dżinsy do pracy, nie nosić garnitury, gdy masz zaplanowany wywiad. Ktoś zacznie się zastanawiać, co to jest za przebieranie się.

Bądź dyskretny
Uważaj, komu mówisz, że szukasz nowej pracy. Jeśli powiesz współpracownikom, możesz być pewny, że wrócą do twojego szefa, w ten czy w inny sposób. Poinformuj swoją rodzinę, aby mogła odbierać wiadomości dla ciebie, aby nie przypadkowo rozlała fasolę na współpracowników i zostawić wiadomość, którą ktoś wzywa o rozmowie.

Portale społecznościowe
Bądź naprawdę ostrożny, co publikujesz w serwisach społecznościowych . Nie informuj znajomych z Facebooka ani kontaktów z LinkedIn, że poszukujesz pracy. Nie twitteruj również o swoich działaniach związanych z poszukiwaniem pracy. Nawet jeśli twój szef nie śledzi twoich aktualizacji, może to zrobić ktoś inny, a słowo, które polujesz, może wrócić.

Czytaj więcej: Jak zdobyć wymarzoną pracę w 30 dni | Jak korzystać z sieci społecznościowych, aby zwiększyć swoją karierę