Jak korzystać z sieci społecznościowych, aby zwiększyć swoją karierę

Jak sieci społecznościowe mogą pomóc (lub zranić) Twoją karierę

Serwisy społecznościowe mogą być integralną częścią poszukiwania pracy lub budowania kariery - jeśli używasz go poprawnie. Jeśli tego nie zrobisz, nawet informacje, które uważasz za prywatne, jak zdjęcia zamieszczone na Facebooku lub losowy komentarz na Twitterze, mogą cię kosztować twoją pracę i nieoczekiwanie zaszkodzić twojej karierze.

Poniżej znajdują się świetne zasoby, które pomogą Ci nauczyć się korzystać z serwisów społecznościowych, aby zwiększyć swoją karierę. Znajdziesz tam także wskazówki na temat tego, czego nie powinieneś robić, jeśli chodzi o media społecznościowe i swoją karierę - i to jest tak samo ważne jak to, co powinieneś zrobić.

Co to jest Social Job Searching?

Poszukiwanie pracy w społeczeństwie obejmuje korzystanie z serwisów społecznościowych takich jak LinkedIn, Facebook i Twitter w celu poszukiwania pracy. Serwisy społecznościowe są wykorzystywane zarówno przez osoby szukające pracy, jak i szukające zatrudnienia.

Jak korzystać z mediów społecznościowych podczas poszukiwania pracy

Ważne jest, aby zbudować sieć społecznościową z wyprzedzeniem, kiedy jej potrzebujesz. Powinieneś być przygotowany na to, aby znaleźć się w mediach społecznościowych, niezależnie od tego, czy jest to rekruter, który przegląda Twój profil, czy pracodawca, do którego zgłosiłeś się pierwszy.

W związku z tym musisz zrobić coś więcej niż tylko obecność online.

Najważniejsze jest, aby upewnić się, że Twój LinkedIn jest w pełni zintegrowany z najnowszymi informacjami na temat zatrudnienia i wziąć na siebie odpowiedzialność za jego aktualizację. Aktywne podejście do mediów społecznościowych może Cię pozycjonować, abyś był gotowy do poszukiwania pracy w dowolnym momencie - kiedy potrzebujesz znaleźć pracę lub gdy szukasz zmiany.

Równie ważne jest, aby profile społeczne pozostały odpowiednie do pracy, jeśli są publiczne. Zwykle pracodawcy mają kandydatów do Google, więc upewnij się, że Facebook, Twitter, Instagram i Pinterest nie zawierają niczego, co mogłoby przeszkodzić Ci w znalezieniu pracy.

Poza utrzymaniem świeżego i profesjonalnego profilu, powinieneś również postarać się pozostać aktywnym w Internecie.

Rozmawiaj ze swoimi połączeniami na Twitterze lub innych stronach sieciowych. Dołącz do grup na LinkedIn i Facebooku, publikuj i dołącz do dyskusji. Bądź zaangażowany i proaktywny w komunikacji.

Jak pracodawcy używają mediów społecznościowych do rekrutacji

Bardzo ważne jest, aby wziąć pod uwagę swoją obecność w Internecie, ponieważ coraz więcej pracodawców rozszerzyło swoje procedury zatrudniania, aby włączyć serwisy społecznościowe. Zatrudnianie menedżerów i rekruterów korzysta z mediów społecznościowych, aby pozyskiwać kandydatów, publikować oferty pracy i przyjmować podania o pracę.

Serwisy wyszukiwania w mediach społecznościowych mogą pomóc zatrudnić menedżerów, aby lepiej rozpoznali swoich potencjalnych pracowników i ich pochodzenie, zanim jeszcze wejdą w interakcję. Media społecznościowe ułatwiają rekruterom lepsze zrozumienie Ciebie; Twoje sympatie, antypatie i to, jak możesz zmieścić się w firmie.

Korzystanie z sieci społecznościowych, aby zwiększyć (lub popsuć) swoją karierę

10 powodów, dla których media społecznościowe powinny przekuć swój świat
Udział w mediach społecznościowych jest niezbędnym narzędziem do nawiązywania kontaktów z potencjalnymi kontaktami zawodowymi, utrzymywania kontaktu z obecnymi i byłymi kontaktami, rekrutowania pracowników, rozwijania kariery i utrzymywania kontaktu ze światem z Susan Heathfield.

Twoje zachowanie po pracy może uszkodzić twoją pracę lub karierę
Twoje zachowanie po pracy może zaszkodzić twojej pracy lub karierze.

Dowiedz się, czego nie powinieneś robić od Dawn Rosenberg McKay.

Korzystanie z sieci społecznościowych w wyszukiwaniu staży
Serwisy społecznościowe doskonale sprawdzają się w spotkaniach z przyjaciółmi na całym świecie i mogą być korzystne również w trakcie stażu lub poszukiwania pracy.

Ochrona prywatności w Internecie
Chociaż serwisy społecznościowe oferują wiele korzyści, mogą również stanowić zagrożenie dla ochrony prywatności danej osoby w Internecie.

Korzystanie z mediów społecznościowych w środowisku IT
Czy masz dostęp do Facebooka lub Twittera podczas pracy? Badania sugerują, że wiele miejsc pracy w rzeczywistości zakazuje pracownikom odwiedzania portali społecznościowych z dowolnego powodu, podczas gdy w firmie Patricia Pickett.

Najlepsze serwisy społecznościowe do poszukiwania pracy
Skorzystaj z najlepszych serwisów społecznościowych i zawodowych, aby usprawnić swoją karierę i zwiększyć poszukiwanie pracy oraz nauczyć się korzystać z serwisów społecznościowych w poszukiwaniu pracy.

Używanie LinkedIn do rekomendacji, tworzenia sieci i rekrutacji

Jak korzystać z LinkedIn
Jak korzystać z LinkedIn w ramach poszukiwania pracy, w tym jak zwiększyć widoczność i połączenia, aby pracodawcy i rekruterzy mogli Cię znaleźć.

Użyj LinkedIn do rekrutacji pracowników
Szukasz nowej pracy lub rozwoju kariery? LinkedIn jest ważnym narzędziem do kariery zawodowej dla dzisiejszych doświadczonych profesjonalistów. Oto, jak pracodawcy używają LinkedIn do rozwijania relacji i rekrutowania potencjalnych pracowników z Susan Heathfield.

Wskazówki dotyczące prośby o rekomendacje dla LinkedIn
Ubiegając się o pracę techniczną - lub o jakąkolwiek pracę, o którą chodzi w serwisie LinkedIn, możesz zauważyć, że w poście napisano "Preferowani są kandydaci z rekomendacjami". Oto jak poprosić o rekomendację Patricii Pickett.

Zasoby do korzystania z Facebooka jako profesjonalisty

Facebook i poszukiwania pracy Porady dotyczące prywatności
Jeśli jesteś użytkownikiem Facebooka i obawiasz się, że pracodawcy (lub inni) widzą Twoje dane osobowe na Facebooku, możesz zmienić ustawienia prywatności tak, aby tylko niektóre osoby, takie jak Twoi znajomi lub inni, mogli zobaczyć Twój profil.

Jak korzystać z Twittera w poszukiwaniu pracy i biznesie

Porady na Twitterze dla przemysłu muzycznego
Twitter staje się coraz ważniejszy dla branży muzycznej, ale aby zyskać największą popularność za swoje pieniądze, musisz być mądry, jak go używasz. Te wskazówki od Heather McDonald pomogą Ci zmaksymalizować współczynnik sukcesu na Twitterze.

Wskazówki dotyczące poszukiwania pracy na Twitterze
Kiedy szukasz pracy, Twitter może być skutecznym elementem strategii poszukiwania pracy. Używany w połączeniu z LinkedIn, wyszukiwarkami pracy i innymi stronami pracy, Twitter może pomóc Ci nawiązywać kontakty, wyszukiwać oferty pracy i budować markę osobistą, która pomoże Ci rozwinąć karierę i przyspieszy poszukiwania pracy.