10 znaków, które nienawidzisz swojej pracy

Każda praca ma szorstkie łatki. Może twój wspaniały szef odchodzi i musisz dostosować się do nowego menedżera . Być może interesy zaczynają kwitnąć, co jest dobrą wiadomością - ale efekt uboczny jest taki, że musisz poświęcić dodatkowe godziny i sprostać trudniejszym terminom. A może wcielasz się w nową rolę i musisz nauczyć się wielu nowych umiejętności w pośpiechu, aby być na czasie. Jest wiele sytuacji, w których twoja praca staje się trudniejsza, ale niekoniecznie gorsza.

Są też czasy, kiedy po prostu rezygnujesz z nienawiści do swojej pracy.

Istotna jest możliwość odróżnienia. Nie chcesz zrezygnować z pracy, która wciąż zapewnia ci miejsce, w którym chcesz iść do kariery, tylko dlatego, że w tej chwili sprawy są nieco trudniejsze. Może istnieć sposób, w jaki możesz nauczyć się kochać swoją pracę, nawet jeśli teraz tak nie jest. Z drugiej strony, złym pomysłem jest pozostać w pracy, której nienawidzisz dłużej, niż musisz (czytaj: dopóki nie znajdziesz nowej, bardziej obiecującej pracy). Zawieszenie się w złej sytuacji w pracy może prowadzić do wypalenia i być może nadszedł czas, aby przejść dalej .

10 najlepszych znaków, które nienawidzisz swojej pracy

Więc skąd wiesz, kiedy naprawdę nienawidzisz swojej pracy? Poszukaj tych znaków:

1. Masz niedzielny wieczór bluesowy ... każdej nocy w tygodniu. Nawet gdy pracujesz w wymarzonej pracy i kochasz prawie wszystko, co robisz, niedzielne noce są szorstkie. To normalne, że odczuwasz lekkie ukłucie żalu, gdy weekend zbliża się do końca, a lista twoich poniedziałkowych porannych rzeczy się kręci.

Ale kiedy te niedzielne wieczory Co-If stają się co noc, to dobrze, że twoja praca jest problemem.

2. Masz wiele nowych dolegliwości fizycznych. Czy masz bóle i bóle, których nie było kilka miesięcy temu? Czy masz problemy ze snem? Czy twój apetyt się zmienił? Są to wszystkie fizyczne objawy depresji.

Nie oznacza to oczywiście, że twoja praca jest winna, ale jeśli wszystko inne w twoim życiu jest takie samo, a twoja praca się zmieniła, warto zapytać, czy problemem jest praca. (W każdym razie konieczne jest jak najszybsze sprawdzenie przez lekarza).

3. Nie jesteś już podekscytowany swoją pracą. Każdego dnia w pracy nie trzeba czuć się imprezą, ale jeśli nigdy nie jesteś podekscytowany swoją pracą, coś jest nie tak. Pracujecie z wielu powodów - utrzymywać dach nad głową, wykorzystywać swoje umiejętności i talenty, być może pomagać innym lub osiągnąć to, czego większość ludzi nie potrafi. Ale bez poczucia celu i pasji do pracy, szybko się spalisz.

4. Nie jesteś tak dobry w swojej pracy, jak kiedyś. Może popełniasz małe błędy, których normalnie nigdy byś nie popełnił, a może jesteś mniej zaangażowany w swoją pracę, a przez to mniej skuteczny. Ale jeśli czujesz, że nie jesteś dobry w swojej pracy - i byłeś pewien, że byłeś - możesz zastanowić się, czy nadszedł czas na zmianę.

5. Dużo czasu poświęcasz na pracę. Trochę uszczypliwe w pracę nigdy nikogo nie skrzywdziło. (Pod warunkiem, że składasz skargę zaufanemu przyjacielowi, a nie współpracownikowi, który może być kiedyś twoim szefem). Ale jeśli poświęcasz dużo czasu na zajmowanie się swoją pracą, zastanów się, czy dobra wciąż przewyższają złą.

6. Trudniej się skoncentrować. Oczywiście, łatwiej jest poświęcić coś swojej pełnej uwagi, gdy jesteś zaangażowany. Poza tym nienawiść do twojej pracy wymaga dużo energii. Jeśli teraz znienawidzisz swoją pracę, prawdopodobnie nie masz już zbyt dużo energii do swoich rzeczywistych obowiązków.

7. Twoje wady się pomnożyły. Ciasteczka nie są już czasem traktowane. Jedzenie typu comfort dostępne jest w menu trzy razy dziennie. A koktajlowa godzina stała się koktajlem wieczorem i wieczorem. Tymczasem w dzisiejszych czasach nie masz zbyt dużego wysiłku, a kiedy ostatnio widziałeś warzywo, był on w publicznej wiadomości przyklejonej do ściany przez twój przystanek autobusowy. (I sprawiło, że czujesz się bardzo rozgoryczony, prawdę, którą trzeba opowiedzieć.)

8. Nie miałeś podbić w długim, długim czasie. Pieniądze to nie wszystko, ale bez niego ciężko jest zapłacić rachunek za energię elektryczną.

Poza tym ciężko jest czuć się docenionym, gdy twoja wypłata pozostała taka sama, podczas gdy twoje wymagania zawodowe wzrosły. Dodatkowo, dzięki inflacji, jeśli nie otrzymujesz regularnych podwyżek, zarabiasz mniej niż kilka lat temu.

9. Nie masz czasu ani energii na swoje zewnętrzne zainteresowania. Może dlatego, że jesteś w depresji i nie masz energii, a może dlatego, że pracujesz tak dużo, że nie masz czasu angażować się w hobby lub spędzać czas z przyjaciółmi i rodziną. Bez względu na przyczynę, nie jest to dobry znak.

10. Czujesz, że zawsze jesteś w pracy, nawet w dzień wolny. Ironia polegająca na utknięciu w pracy, której nienawidzisz, polega na tym, że ma ona tendencję do konsumowania każdej chwili na jawie - nawet jeśli nie masz szefa, który dzwoni do Ciebie w domu lub e-maile o 3 nad ranem. Dobre miejsca pracy pozwalają na prawdziwą równowagę między pracą a życiem prywatnym, co oznacza możliwość odłączenia się od pracy, aby cieszyć się życiem. Jeśli okaże się, że zawsze zastanawiasz się nad pracą - lub faktycznie pracujesz, kiedy masz cieszyć się wolnym czasem - to może być czas, aby przejść dalej .

Czytaj więcej: Jak zdobyć wymarzoną pracę w 30 dni | Najgorsze czasy, aby rzucić pracę