Wskazówki dotyczące utrzymania pracy

Jednym z komentarzy, które wielokrotnie otrzymuję od bezrobotnych osób poszukujących pracy, jest zrobienie wszystkiego, co możliwe, aby utrzymać pracę, którą posiadasz, chyba że jesteś gotowy, aby przejść do nowej pracy i mieć nową pracę.

Jeśli jesteś niezadowolony ze swojej pracy, zanim zgłosisz rezygnację , zapoznaj się z tymi wskazówkami, jak zachować swoją pozycję. Nie musisz pozostać na zawsze, ale jeśli możesz, możesz przynajmniej zostać, dopóki nie znajdziesz innej pracy , ponieważ trudniej znaleźć nową pozycję, gdy jesteś bezrobotny.

10 najważniejszych wskazówek dotyczących utrzymania pracy

Spróbuj i wykonaj pracę. Czy jest coś, co możesz zrobić inaczej, aby praca była skuteczna? Czy możesz poprosić o przeniesienie lub zmianę zmiany? Czy jest coś, co mogłoby coś zmienić i przekonać cię do pozostania?

Pracuj ciężko. Większość pracodawców nie ma nic przeciwko spędzaniu czasu na Facebooku lub pisaniu wiadomości tekstowych, ale koncentruje się na swojej pracy i daje pracodawcy czas, za który otrzymujesz wynagrodzenie. Jeśli chodzi o podejmowanie decyzji o zwolnieniu, a firma musi wybierać, twój pracodawca będzie utrzymywał najbardziej produktywnych pracowników. Upewnij się, że jesteś jednym z nich.

Jeśli wydawanie zbyt dużej ilości czasu na Facebooku jest Twoim głównym zarzutem, utrudniaj odwiedzanie witryny, instalując blokowanie Facebooka w przeglądarce. Zarówno Google Chrome, jak i Apple oferują parę bardzo skuteczną w utrzymywaniu czasu na Facebooku.

Być na czas. Pracownicy, którzy spóźniają się do pracy, biorą długą porę obiadową, zużywają mnóstwo czasu chorego i / lub wychodzą wcześnie każdego dnia, nie zdobędą punktów u swojego szefa.

Bądźcie punktualni i bądźcie tam, zamiast wymyślać wymówki, dlaczego nie możecie być w pracy.

Jeśli problem osobisty jest przyczyną spóźnienia, umów się na spotkanie z szefem, aby wyjaśnić sytuację. Zapytaj, czy pozwolą ci zostać z opóźnieniem, aby nadrobić stracony czas, dopóki nie rozwiążesz problemu. Większość pracodawców będzie sympatyzowała i będzie elastyczna, jeśli sprawa będzie wystarczająco poważna.

Zostań graczem zespołowym. Bądź pracownikiem, który dobrze sobie radzi z każdym, kto nie bierze udziału w plotkach o miejscu pracy i oferuje pomoc swoim kolegom. Pozytywna postawa i życzliwość bardzo się cieszą, jeśli chodzi o zdobywanie szacunku i zaufania ze strony kolegów. Takie podejście doprowadzi nawet do zwiększenia zadowolenia i szczęścia w pracy.

Bądź elastyczny. Elastyczność może być kluczowym elementem polegającym na zawieszaniu się w pracy. Gdy Twoja firma potrzebuje kogoś do zmiany pracy, pracy w weekendy, nadgodzin lub podjęcia nowych zadań, zastanów się nad wolontariatem, jeśli pozwala ci na to Twój osobisty harmonogram.

Nie skarżą się. Nikt nie lubi skarżących, niezależnie od zasadności reklamacji. Jeśli nie podoba ci się twoja praca, wiedz, że jest mnóstwo innych osób, które skorzystają z okazji, aby ją zdobyć. Jednym ze sposobów, aby przestać narzekać jest praktyka wdzięczności, mówiąc: "mam" coś zrobić, zamiast "muszę" coś zrobić. Zmieniając jedno słowo, natychmiast zaczniesz widzieć szklankę do połowy pełną!

W niektórych przypadkach rozsądnie jest mówić. Jeśli na przykład jesteś dyskryminowany lub prześladowany przez współpracownika, ważne jest, abyś miał formalne spotkanie z kimś z działu HR.

Zaproponuj pomoc. Jednym z najlepszych sposobów na uzyskanie (lub utrzymanie) bezpieczeństwa pracy jest dobrowolne podejmowanie nowych inicjatyw, oferowanie pomocy przy projektach i ponoszenie większej odpowiedzialności.

Takie działanie również przyniesie ci korzyści - im więcej będziesz wykonywać zadań poza strefą komfortu, tym więcej będziesz się uczyć i rozwijać.

Zachowaj media społecznościowe i działaj oddzielnie. Nawet jeśli nienawidzisz swojej pracy , zachowaj ją dla siebie lub swojej godnej zaufania rodziny i przyjaciół. Nie publikuj niezadowolenia w mediach społecznościowych, ponieważ jest szansa, że ​​zła osoba to zobaczy. To samo w sobie może kosztować twoją pracę.

Bądź pozytywnie nastawiony. Pozytywne nastawienie jest bardzo zaraźliwe i stanowi kluczowy element długofalowej pracy. Na biurku mam notatkę "Post-it" z cytatem "Wesołość to wybór" od Rosanne Cash. Utrzymanie pozytywnego nastawienia, nawet w trudnych czasach, znacznie ułatwi ci życie i życie Twoich kolegów. Jeśli utkniesz w negatywnej rutynie, wprowadzaj proste zmiany w codziennej rutynie, aby stać się bardziej pozytywne.

Suck it Up. Może to nie jest twoja ulubiona robota. Może wolisz robić coś innego. Jest to jednak wypłata, a jeśli potrzebujesz dochodu, może to pozostać, dopóki nie zdobędziesz nowej pozycji.

Kiedy wszystko się nie uda. Utrzymując swoją pracę po prostu nie jest możliwe, a nie zawsze jest czas, aby przygotować się do poszukiwania pracy i zaplanować wyjazd. W ten sposób nie próbujesz znaleźć pracy, ponieważ właśnie skończyłeś. Ale upewnij się, że zabezpieczyłeś pracę przed zakończeniem, jeśli możesz. W rzeczywistości badania pokazują, że o wiele łatwiej jest znaleźć pracę, gdy jesteś zatrudniony.

Powiązane artykuły: Powody rezygnacji z pracy | Jak wyjść z pracy