Czy powinieneś pozostać w pracy z trudnymi ludźmi?

Czasami praca może stać się trudna. Współpracownicy, szefowie i negatywne środowisko biurowe mogą sprawić, że Twoja praca będzie mniej przyjemna. W rzeczywistości mogą sprawić, że biuro stanie się miejscem, w którym po prostu nie chcesz być. Istnieją opcje radzenia sobie z trudnymi ludźmi w pracy . Może również istnieć sposób na rozwiązanie tej sytuacji, zmuszając drugą osobę do przejścia .

Czy powinieneś pozostać w pracy z trudnymi ludźmi?

Po wypróbowaniu każdej opcji może zaistnieć potrzeba podjęcia decyzji o odejściu.

Co zrobic nastepnie? Nie biegnij prosto do biura szefa i przestań. Nie wywołuj zamieszania i nie pokazuj publicznie swojego gniewu w tej sytuacji. Nie rób niczego poza rozpoczęciem planu zatrudnienia.

Być może nie byłeś w stanie poradzić sobie z tą trudną osobą, ale możesz kontrolować, co się dzieje dalej. Po podjęciu decyzji o odejściu, najmądrzejszą rzeczą do zrobienia jest pozostawienie na własnych warunkach. Oto, jak możesz to zrobić.

Przygotuj się, aby przejść

Zdobądź poszukiwanie pracy w kolejności. W rzeczywistości zacznij teraz, zanim podejmiesz ostateczną decyzję. Wszyscy powinni mieć dostęp do sieci kariery, a także CV i referencje gotowe. Dobrze jest również sprawdzić, jakie zadania są dostępne w Twojej niszowej i geograficznej lokalizacji, nawet jeśli nie jesteś aktywnie poszukującym pracy. W ten sposób jesteś przygotowany, gdy pojawia się szansa lub potrzeba.

Stwórz sieć kariery

Jeśli nie masz sieci kariery, zacznij ją budować - już dziś.

Jeśli masz sieć, upewnij się, że twoja lista kontaktów jest aktualna. Dotknij bazy ze swoimi kontaktami, aby się przywitać.

Referencje Gotowe

Planuj z wyprzedzeniem i odbierz swoje referencje w kolejności, zanim ich potrzebujesz. Oszczędzi to czas mieszania, aby zestawić listę referencyjną w ostatniej chwili.

Napisz CV

Po podjęciu decyzji o przejściu, poświęć czas, który poświęciłeś na próbę uporania się z tą trudną osobą pracującą nad Twoim CV.

Upewnij się, że masz wypolerowane i profesjonalne CV, które zawiera twoje aktualne informacje o zatrudnieniu. Nie chcesz w ostatniej chwili mieszać się do tworzenia CV.

Rozważ opcje kariery i pracy

Przeglądaj możliwości kariery i wybierz nową pracę lub karierę w ramach obecnej branży lub poza nią. Zacznij myśleć o tym, co chcesz robić, co możesz zrobić i co lubisz robić.

Rozpocznij Job Hunt

Na pewno nie chcesz, żeby ktokolwiek wiedział, że szukasz nowej pracy. Podejmij kroki, aby twoje poszukiwania pracy były poufne i rozpocznij poszukiwania pracy na chytrym. Biorąc pod uwagę okoliczności, ostatnią rzeczą, którą chcesz osiągnąć, jest niewłaściwa osoba, która dowiaduje się, że chcesz się poruszyć.

Co mówić podczas wywiadu

Kiedy rozpoczynasz rozmowę, pojawi się pytanie, dlaczego opuszczasz obecną pracę. Nie mów nic o problemie "trudnej osoby", z którą masz do czynienia, ponieważ pracodawca nie ma możliwości dowiedzenia się, kto był trudny. Wszystko, co mówisz, że jest negatywne, może odbijać się na tobie i może opuścić ankietera zastanawiasz się, czy będziesz pracownikiem z problemami.

Zamiast tego porozmawiaj o tym, w jaki sposób chcesz rozwinąć swoje umiejętności i karierę oraz w jaki sposób opcje są ograniczone w obecnej pracy.

Albo wspomnieć, że szukasz stanowiska o większym wzroście lub różnych obowiązkach, tj. Bardziej technicznych, mniej technicznych, bliżej domu, jak go nazwiesz.

Będziesz także chciał przeprowadzić dokładną rozmowę z przyszłym pracodawcą, aby upewnić się, że firma, stanowisko, środowisko pracy i atmosfera firmy są dobrze dopasowane. Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, to przejść od patelni do ognia, więc bądź pewny, że to jest odpowiednik. Przygotuj listę pytań do rozmowy kwalifikacyjnej, aby zapytać rozmówcę i poświęć trochę czasu, aby podjąć ostrożną i dokładną decyzję przed zaakceptowaniem oferty.

Jak zrezygnować

Pomimo tego, że nie możesz znieść osoby, która utrudniła ci życie, nienawidzisz swojego szefa za to, że nie stanął po twojej stronie, i nie możesz się doczekać, kiedy wyjdziesz za drzwi, nie wspominaj o tym. Możesz potrzebować referencji od firmy w przyszłości i musisz zrezygnować z niej tak dyplomatycznie jak z wdziękiem.

Nawet jeśli wymaga to siły woli, musisz zachować swoje komentarze dla siebie!

Jesteś zwolniony!

Jest jeszcze jedna rzecz, na którą musisz się przygotować. Próba rozwiązania trudnej sytuacji w pracy może cię zwolnić. Niestety, nie zawsze ma znaczenie, że jesteś rannym, jesteś tym, którego życie stało się nieszczęśliwe, lub że próbowałeś zrobić to, co trzeba, mówiąc głośno. Ludzie nie lubią skarżących, a sytuacja może się zmienić. Jeśli tak się stanie, musisz mieć strategię poszukiwania pracy.

Jak się pożegnać

Gdy będziesz gotowy, aby przejść dalej, będzie pewna ulga, wiedząc, że sytuacja się skończyła. Stres zniknie, a ty będziesz mógł kontynuować życie. Pożegnaj się ze swoim szefem, współpracownikami, klientami i dostawcami.

Przygotuj się, Get Set, Go!

Po podjęciu decyzji, że sytuacji nie można naprawić, zacznij działać. Nie ma sensu marnować więcej czasu. Rozpocznij swoją pracę i przejdź do swojej kariery i życia.