Dowiedz się, czego można się spodziewać po sprzedaży samochodów

Amerykanie mają romans z samochodami. Oprócz posiadania domu, posiadanie samochodu jest częścią amerykańskiego marzenia. Pomaganie ludziom chwytać kawałek ich amerykańskiego marzenia jest zadaniem profesjonalnego sprzedawcy samochodów.

Pomimo negatywnych konotacji, które wielu kojarzy z dealerami samochodowymi i sprzedawcami samochodów, kariera w sprzedaży samochodowej jest fantastycznym wyborem dla wielu. Profesjonaliści nie tylko mogą zarobić imponujące dochody, ale zdobyte umiejętności sprzedaży mogą być bezcenne.

ASO

Jeśli nie masz środków finansowych na założenie własnego salonu dealerskiego, będziesz pracował dla ustalonego dealera samochodowego. Oznacza to, że będziesz raportować do dealera w każdym dniu roboczym, spotkasz się ze swoim kierownikiem sprzedaży, przygotujesz się na dzień i spędzasz czas ze swoimi współpracownikami. Podobnie jak w przypadku każdej innej pracy, jeśli dealerskie i osoby, z którymi pracujesz, są trudne, zbyt wymagające, negatywne i niewiarygodne, będziesz mieć przyjemność z zajmowania swojej pozycji w sprzedaży auto. W przeciwieństwie do zewnętrznych pozycji sprzedaży, będziesz spędzać długie godziny w salonie.

Wybierając pracę dla dealera, który jest szanowany i który wspiera zachęcające i wspierające środowisko, jest, podobnie jak każda inna praca sprzedażowa, kluczowa dla twojego długoterminowego sukcesu i szczęścia. Podczas gdy ci, którzy byli bez pracy przez dłuższy czas, mogą sugerować, że wybór miejsca pracy często nie jest możliwy. Jednak większość dealerów odnotowuje wysoki wskaźnik rotacji, stwarzając możliwości dla osób zainteresowanych sprzedażą samochodów.

Podobnie jak w przypadku każdej innej pracy, przeprowadzenie badań lokalnych dealerów prawdopodobnie ujawni, które z nich są uważane za dobre miejsca do pracy.

Nowe, używane lub oba

Większość dealerów nosi zarówno nowe samochody, jak i używane. Ogólnie rzecz biorąc, więcej pieniędzy zarabia się, sprzedając używane samochody niż sprzedając nowe. Wynika to przede wszystkim z tego, że użytkownicy mają dostęp do Internetu, gdzie mogą szybko i łatwo wyszukać ceny nowych samochodów i uzyskać konkurencyjne oferty za pomocą zaledwie kilku kliknięć myszką.

Dealerzy, którzy sprzedają tylko używane samochody, zwykle mają mniej przedstawicieli handlowych, mniej samochodów na swoich parcelach i mają reputację, no cóż, sprzedawcy samochodów używanych. Podczas gdy są wykorzystywane specjaliści od sprzedaży samochodów, którzy ucieleśniają tę negatywną reputację, tag jest w dużej mierze nieuzasadniony i nie powinien przeszkadzać w prowadzeniu tej intratnej i satysfakcjonującej kariery sprzedażowej.

Prowizje

Większość profesjonalistów zajmujących się sprzedażą samochodów ma program kompensacyjny, który obejmuje zarówno wynagrodzenie podstawowe, jak i program prowizyjny. Chociaż ten plan mieszanych rekompensat jest powszechny, większość punktów dealerskich będzie miała swój własny unikatowy plan kompanii. Niektórzy mogą oferować tylko prowizje od sprzedaży używanego samochodu i składać opłaty za umieszczenie w sprzedaży nowych samochodów. Inni mogą nie mieć wynagrodzenia w ogóle, jeszcze inni mogą zaoferować "remis" w stosunku do prowizji.

Niezależnie od tego, jaki model wynagrodzeń oferuje twoja oferta dealerska, musisz być w pełni zrozumiany przed rozpoczęciem sprzedaży jakichkolwiek pojazdów. Podobnie jak w przypadku każdego abonamentu, będą sposoby na zwiększenie zarobków poprzez skupienie się na określonych obszarach. Tylko przy pełnym zrozumieniu planu kompanii możesz określić, jakie umiejętności sprzedaży najbardziej potrzebujesz rozwijać, aby odnieść sukces.

Musisz również pamiętać, że salon dealerski ma preferowane obszary, na których chcą skupić swoich przedstawicieli.

Na szczęście, większość uznanych dealerów inteligentnie zaprojektowało swoje plany dotyczące kompilacji, aby zmotywować swoich przedstawicieli do sprzedaży, co sprawia, że ​​dealer ma największy zysk.

Korzyści

Poza lukratywnym planem wynagrodzeń, skuteczny przedstawiciel handlowy w branży motoryzacyjnej często lubi samochody demonstracyjne, plany premiowe dla producentów, zniżki na pojazdy, usługi i części samochodowe.

Główną wadą sprzedaży aut są godziny, w których spodziewana jest większość powtórzeń w salonie dealerskim. Nierzadko zdarza się, że przedstawiciele robią od 12 do 14 godzin dziennie, z których wiele to godziny spędzone na czekaniu, aż kupujący samochód się zatrzyma, by spojrzeć na pojazd. Podczas gdy przestój można wykorzystać do odwiedzenia innych przedstawicieli handlowych, najbardziej skuteczni przedstawiciele używają przestojów, aby śledzić potencjalnych klientów, dzwonić do klientów, aby upewnić się, że wszystko idzie dobrze z ich pojazdem lub poświęcić czas na doskonalenie umiejętności sprzedaży.

Legenda sprzedaży samochodów Joe Girard, który jest powszechnie uznawany za największego sprzedawcę samochodów na świecie, wykorzystał swój przestój, by pisać karty swoim klientom. Joe wysyłał kartki urodzinowe, kartki rocznicowe, życzenia świąteczne i kupował notatki rocznicowe wszystkim swoim klientom. Wiadomość, którą napisał w większości tych notatek była po prostu: "Lubię cię!"

Prosty, mocny i lepiej wykorzystujący przestój niż sprawdzanie wyniku gry Yankees.