Kariera Spotlight: Przedstawiciele gastronomii

Więcej niż sprzedaż marchewek i hamburgerów

Wyżywienie to ogromny przemysł. Ludzie na całym świecie uwielbiają jeść w swoich rodzinnych miastach lub na wakacjach . Zaopatrywanie restauracji, kurortów i hoteli w produkty spożywcze, których potrzebują, stworzyło cały sektor sprzedaży.

Jeśli interesuje Cię praca sprzedażowa w branży gastronomicznej, im więcej wiesz o tej branży, tym lepiej i lepiej się przygotujesz.

Gdzie szukać pozycji

W większości miast istnieją firmy, które koncentrują się na dostarczaniu restauracji żywności i materiałów, których potrzebują.

Niezależnie od tego, czy firma koncentruje się na pizzeriach, ekskluzywnych restauracjach, lokalnych hotelach i ośrodkach wypoczynkowych, czy też na dowolnej kombinacji, firmy te potrzebują specjalistów ds. Sprzedaży, aby nawiązywać i utrzymywać relacje. Innymi słowy, firmy świadczące usługi żywieniowe potrzebują ludzi do sprzedaży innym firmom z branży gastronomicznej.

Skontaktuj się z dowolnym lokalnym dostawcą usług gastronomicznych na twoim obszarze, jak również z każdym krajowym lub regionalnym dostawcą usług gastronomicznych, gdzie osoby zainteresowane sprzedażą do tej branży powinny rozpocząć poszukiwania. Chociaż specjalistyczny stopień zarządzania restauracją lub doświadczenie w branży zawsze stawiają Cię powyżej konkurencji, zazwyczaj nie są one wymagane w przypadku większości stanowisk sprzedaży lub średniej wielkości sprzedaży. Potrzebna jest silna etyka pracy, umiejętność tworzenia i rozwijania relacji oraz zdolności do zrozumienia linii produktów.

Czego oczekiwać

Dla tych, którzy zajmują pozycję sprzedażową na poziomie podstawowym , należy oczekiwać, że większość czasu poświęcisz na szukanie nowych firm.

Oznacza to odwiedzanie lokalnych restauracji i omawianie linii produktów i cen z menedżerami zakupów i właścicielami. Przekonasz się, że większość ma już ustalone relacje z obecnym dostawcą i może być bardzo niechętna do zmiany . Musisz zrozumieć, że jakość i niezawodność są niezwykle ważne dla twoich potencjalnych klientów.

Przejście na nowego dostawcę, ponieważ są to o kilka centów mniej kosztowne, nie jest wystarczającym powodem, aby podjąć ryzyko i zmienić sprzedawcę, z którego są zadowoleni.

Musisz stworzyć przekonujący powód, aby skłonić kogoś do przejścia na Ciebie. Niezależnie od tego, czy chodzi o głębokie rabaty, jakość i gwarancje, czy o unikalny produkt, którego nikt inny nie sprzedaje, powinieneś spodziewać się przetestowania swoich umiejętności sprzedaży.

W przypadku nowych firm lub tych, którzy są niezadowoleni z ich obecnego dostawcy, sprzedaż jest często dokonywana lub tracona na podstawie ceny, wyboru i relacji. Jedną ze złotych zasad sprzedaży jest to, że klient, który cię lubi, znajdzie powód, by kupić od ciebie. I odwrotnie, znajdą powód, by nie kupować od kogoś, kogo nie lubią. Jeśli nie masz umiejętności budowania relacji, powinieneś zacząć doskonalić swoje umiejętności sprzedaży w tym obszarze.

Plany kompensacyjne

Chociaż nie zawsze opiera się wyłącznie na prowizji, wiele podstawowych stanowisk w branży gastronomicznej jest opartych na prowizji. Oznacza to, że możesz nie mieć żadnej pensji. Otrzymujesz wynagrodzenie tylko za wydajność. Im więcej sprzedajesz, tym więcej zarabiasz.

Jeśli firma oferuje ci plan kompanii, który obejmuje mieszankę wynagrodzeń i prowizji, powinieneś oczekiwać, że wynagrodzenie będzie niskie, a cały twój pakiet będzie mocno obciążony prowizjami .

Branża usług gastronomicznych to bardzo konkurencyjny rynek, który może być napędzany cenami. Jeśli pracownik musi zdyskontować koszt towarów dostarczonych do swoich klientów w celu założenia lub utrzymania klienta, nie będzie miał dużo miejsca, aby wypłacić wysokie prowizje swoim przedstawicielom handlowym.

Pozycja długoterminowa lub krótkoterminowa?

Wiele nowych w sprzedaży, które zapewniają zatrudnienie w branży gastronomicznej, wykorzystuje pozycję jako starter w karierze sprzedaży. Po udowodnieniu, że mogą sprzedawać w konkurencyjnej branży, szukają pozycji sprzedaży w bardziej dochodowych lub dochodowych branżach. Nie znaczy to, że utalentowany sprzedawca nie powinien postrzegać branży gastronomicznej jako potencjalnej pozycji zawodowej. W rzeczywistości, specjalista ds. Sprzedaży, który zapewnia sobie pozycję z dużym regionalnym lub krajowym dostawcą usług gastronomicznych, może nie tylko uzyskać znaczny dochód, ale także może zostać nagrodzony wieloma dodatkowymi korzyściami.

Mogą to być podróże, dzielenie zysków i atrakcyjne pakiety emerytalne. Jak w każdej pozycji sprzedaży, tym lepiej, tym lepiej!