Jak kupować demo, aby nagrać etykiety

Nie popełniaj tych błędów

Czasami możesz zrobić wszystko dobrze, kiedy wyślesz demo na etykietę , a jednak nic się nie dzieje. Jeśli nie możesz nawet zwrócić na siebie uwagi na etykietach wystarczająco długo, aby cię odrzucić, być może nadszedł czas, aby zmienić swoją strategię. Jedno jest pewne: nauczysz się nie odpowiadać "nie" na odpowiedź podczas robienia zakupów w wersji demo. Ale jeśli masz dobre wyczucie, jak podejść do etykiet (kto, nie zapominaj, może dostawać setki pokazów dziennie), możesz skończyć z tą transakcją, której szukałeś.

Kim jesteś Heck?

Kiedy ktoś pyta, jak brzmi Twój zespół, mówisz The Lumineers, ale wysyłasz dema do wytwórni Ariany Grande. Jeśli nie są związane z twoją muzyką, dlaczego wytwórnia ma jakieś zainteresowanie wydaniem twojej płyty? Wykonaj swoją pracę domową i zbadaj etykiety, które podchodzisz do swojej muzyki. To nie znaczy, że każda etykieta, którą lubisz, powinna mieć wersję demonstracyjną, ale odpowiednie etykiety zaczynają się od tych, którzy pracują z zespołami, które mają podobny dźwięk do ciebie.

Efekt TMI

Czy twój pakiet promocyjny pochodzi z bio zespołu, który jest bardziej jak powieść? Czy twoje demo ma 25 utworów? Wtedy jesteś winny zważenia etykiet nagrań za dużo informacji. Krótka i na temat jest złota zasada pakietów promocyjnych i pokazów. Jeśli twoja paczka wygląda na to, że zajmie to tydzień, etykieta prawdopodobnie wyśle ​​ją prosto do kosza. Ile informacji jest za dużo?

Jeśli twój zespół bio wspomina twoje dzieciństwo, posunąłeś się za daleko.

Próby wykazu ścieżek

Nieco związane z poprzednim pomysłem, twoje demo powinno być krótkie i słodkie, najlepiej kilka piosenek, idealnie. Zamiast myśleć o utworach, z których jesteś najbardziej dumny, pomyśl o utworach, które natychmiast Cię pochwycą.

Chcesz zestawić swoje demo z utworami, które mają silne początki, ponieważ dostaniesz tylko kilka sekund, zanim ktoś popchnie ten "następny" przycisk. Nie wybieraj "hodowców", ponieważ nie jest prawdopodobne, że wytwórnia poświęci trochę czasu na rozwój. Nie myśl, że wytwórnia poświęci czas na posłuchanie 15 piosenek tylko dlatego, że je tam umieścisz.

Reguły zostały (nie) stworzone do zerwania

Wiele etykiet zawiera reguły dotyczące prezentacji, które absolutnie musisz przestrzegać, jeśli chcesz przejść przez drzwi. W rzeczywistości, wiele razy te zasady mają związek z uzyskaniem pozwolenia na wysłanie dema w pierwszej kolejności. Odbieranie niezamawianych demonstracji może powodować problemy z etykietami, jeśli nie są ostrożni, gdy ktoś, kto wysłał im demo, nagle twierdzi, że wytwórnia zrzuciła ich utwory. Zasady demonstracji zwykle można znaleźć na stronach internetowych wytwórni. Przestrzegaj zasad.

Czy jest gdzieś utwór?

Nie wpadnij w pułapkę myślenia, że ​​musisz wyłożyć duże pieniądze, aby profesjonalnie nagrać demo, zanim wytwórnia wyda ci porę dnia - nie jest to prawda. Twoje nagranie może być low-fi, ale musi być słyszalne. Istnieje wiele stosunkowo niedrogich programów do nagrywania muzyki, które mogą pomóc w przeprowadzeniu doskonałej demonstracji z ograniczonym budżetem.

Wybierz właściwą równowagę między rozsądnym wydatkowaniem na demo a nagraniem, które zawiera pewną muzykę.

Upewnij się, że Ty i Twoja muzyka są gotowi

Nie możesz oczekiwać, że każda piosenka, którą napiszesz, będzie prowadzona w domu, a kiedy dopiero zaczniesz, możesz znaleźć kilka śmierdzących osób, gdy odnajdziesz swój głos. Jeśli masz trudności z oceną gotowości wytwórni do swoich piosenek, chwyć kilku swoich najbardziej uczciwych przyjaciół i poznaj ich. Pomaga powstrzymać się od wysyłania rzeczy do wytwórni, dopóki nie poczujesz, że masz kilka gotowych albumów. Upewnij się, że stawiasz swą najlepszą stopę na każdym demo, które przesyłasz do wytwórni.

Dostarczenie właściwej wersji demo do właściwej etykiety we właściwym czasie wymaga dużo ciężkiej pracy, a jeszcze więcej szczęścia. Znalezienie tej transakcji jest procesem, więc załóż się i doskonal swoje umiejętności, gdy szukasz idealnej etykiety.