Dowiedz się, jak znaleźć menedżera zespołu

Zdecydowałeś, że potrzebujesz kierownika zespołu, który ci pomoże. Co teraz? Znalezienie menedżera wykonawcy nie jest trudne - znalezienie dobrego menedżera zespołu może być prawdziwym wyzwaniem. Jak znaleźć menedżera muzyki? Oto, co musisz wiedzieć.

Zdecyduj, czy naprawdę potrzebujesz menedżera już teraz

Zanim przejdziesz dalej, zadaj sobie to pytanie - czy naprawdę potrzebujesz teraz menedżera? Dobry menedżer może być istotną częścią twojej kariery muzycznej , ale nie przychodzi za darmo.

Kiedy dopiero zaczynasz, zarządzanie może nie być najlepszym sposobem wykorzystania gotówki. Zanim zaczniesz polować na menedżera, upewnij się, że rozumiesz, co robią i dlaczego możesz ich potrzebować. Artykuły te pomogą:

Pozyskiwanie przyjaciół

Czego potrzebujesz dla Ciebie? Jeśli szukasz kogoś, kto może pomóc Ci w rezerwacji programów , wyślesz dla siebie kilka pokazów, skonfigurujesz cyfrową dystrybucję itd. - innymi słowy, jeśli jesteś na etapie samopoczucia - wtedy możesz już znać swoje menedżer. Rozejrzyj się po kręgu znajomych. Czy jest ktoś, kto wie coś o muzycznym biznesie, kto jest zorganizowany i kto kocha twoją muzykę? Bingo! Wadą jest to, że ta osoba może potrzebować się uczyć, jak idą, ale pozytywem jest to, że będziesz miał entuzjastycznego menedżera działającego taniego - nie jest to zła transakcja.

Zbierz zalecenia

Menedżer ma niezwykły wpływ na twoją karierę, więc nie jest to spotkanie, które chcesz wziąć lekko.

Jeśli nie znasz nikogo, kto może służyć jako menedżer lub jeśli już nie jesteś w stanie pracować z menedżerem, który uczy się z tobą, poproś o skierowanie do dobrych menedżerów. Zapytaj kolegów muzyków, wykonaj kilka badań, aby zobaczyć, kto zarządza twoimi ulubionymi aktami, zapytaj promotorów i bookerów, kiedy robisz swoje programy i tak dalej.

Jeśli jesteś w punkcie, w którym potrzebujesz profesjonalnego menedżera, jesteś w punkcie, w którym znasz ludzi, którzy mogą zrobić te rekomendacje.

Podejdź do swojej krótkiej listy

Sprawienie, że menedżer jest zainteresowany współpracą z Tobą, przypomina podejście do wytwórni, agenta lub promotora. Przygotuj się, aby przedstawić perspektywy zarządzania dzięki:

Twoim celem jest przekazanie swojemu przyszłemu kierownikowi dobrego pomysłu na temat rodzaju muzyki, którą tworzysz i jak daleko zaszła twoja kariera na własną rękę.

Zagryźć

Teraz menedżerowie są zasypywani przez muzyków, więc nie dzwonujcie do nich co godzinę, godzinę, dzień po wysłaniu informacji. Daj im tydzień lub dwa, a jeśli nic nie usłyszałeś, kontynuuj. Zapytaj, czy otrzymał pakiet i czy potrzebuje więcej informacji. Można kontynuować obserwację w szacownych odstępach czasu, dopóki nie otrzymasz odpowiedzi (lub wrażenia, że ​​nie otrzymasz odpowiedzi, co czasami może się zdarzyć). Po prostu staraj się nie wchodzić zbyt mocno i pamiętaj, by szanować fakt, że ta osoba jest prawdopodobnie zajęta.

Cierpliwość jest twoim przyjacielem na tym etapie operacji.

Poznaj i rozmawiaj

Załóżmy, że wysyłasz paczkę do menedżera, który jest zainteresowany współpracą z Tobą. Następnym krokiem jest spotkanie z przyszłym menadżerem w celu omówienia swoich celów i tego, w jaki sposób mogą pomóc Ci w ich osiągnięciu. Musisz również znać szczegóły umowy finansowej, której szuka menedżer.

Oprócz pewności, że ten menedżer jest na tej samej stronie, jeśli chodzi o kierunek, musisz być pewien, że między wami jest jakaś chemia. Możesz spędzać dużo czasu ze swoim przełożonym i wszyscy muszą mieć możliwość otwartej i uczciwej komunikacji.

Podpisz umowę

Ze względu na ciebie i ze względu na menedżera nigdy nie powinieneś zawrzeć żadnej umowy o zarządzanie bez umowy. Jeśli pracujesz z przyjacielem i nie masz pieniędzy na prawnika, dobrze jest pracować nad umową, która sprawia, że ​​wszyscy są szczęśliwi.

Jeśli pracujesz z menedżerem z większym doświadczeniem i podają ci skomplikowaną umowę, zasięgnij porady prawnej . Nigdy, przenigdy nie podpisuj umowy, której nie rozumiesz, i nigdy, przenigdy nie współpracuj z menedżerem bez umowy.

Wskazówki i rzeczy, które należy wiedzieć podczas wybierania menedżera

Jeśli to możliwe, gdy otrzymasz od ludzi rekomendacje dotyczące zarządzania, poproś ich, aby przedstawili ci wprowadzenie. Sprawy będą dużo łatwiejsze, jeśli nie będziesz musiał dzwonić do ludzi na zimno.

Ważne jest, aby mieć taką samą filozofię przemysłu muzycznego, jak twój menedżer. Jeśli Twój menedżer jest bardziej doświadczony w branży niż Ty, będziesz mógł wiele się od nich nauczyć. Jeśli jednak, na przykład, szukasz gwiazdorstwa muzyki do gier i są zaangażowani w scenę muzyki niezależnej lub odwrotnie, to związek nie zadziała dla żadnego z was.

Pamiętaj, że wybierasz menedżera, gdy wybierają Ciebie. Nie musisz wskakiwać na pokład z pierwszym menedżerem, który się pojawi, jeśli nie jesteś pewien, czy to zadziała. Menedżer jest prawie jak członek twojego zespołu - najlepsze relacje z zarządem klikają na profesjonalny poziom osobisty. Potrzebujesz pomocy w ustaleniu, czy Ty i Twój potencjalny menedżer macie oko w oko? Sprawdź te pytania, aby zapytać kierownika .

Zanim podejdziesz do menedżerów, dobrze zorientuj się, czego od nich potrzebujesz. Jeśli próbujesz wylicytować ofertę, to menedżer, który ma dużo kontaktów na etykietach, jest dla ciebie dobrym wyborem. Jeśli masz ofertę na stole i potrzebujesz kogoś, kto przeprowadzi Cię przez negocjacje, menedżer z takim doświadczeniem powinien znajdować się wysoko na twojej liście. Menedżerowie mają wiele różnych stylów, a niektórzy mają więcej rąk niż inni. Zanim spróbujesz kogoś zatrudnić, upewnij się, że masz pomysł na opis stanowiska.

Podczas gromadzenia informacji dla potencjalnych menedżerów nie próbuj tworzyć pakietów, które według Ciebie dają "właściwe" odpowiedzi. Tak, chcesz postawić swoją najlepszą stopę do przodu. Jeśli jednak, na przykład, jesteś folkowym zespołem i zbliżasz się do managera hip-hopu, nie wychodź i nagraj kilka wersetów na demo. Potrzebujesz menedżera, który "dostaje" to, co robisz, a jedynym sposobem na znalezienie kogoś takiego jest zapewnienie uczciwej reprezentacji twojej pracy. Znajdziesz właściwego menedżera. Przędzenie rzeczy, które próbują dopasować się do konkretnego menedżera, nigdy nie jest dobrym wezwaniem.

Co musisz zrobić