Producenci hip hopu i ich reprezentacja

Ten rodzaj muzyki ma inne potrzeby niż inne w branży muzycznej

Reprezentacja, taka jak menedżer lub prawnik , jest istotnym atutem każdego wykonawcy nagrań, który chce odnieść sukces w branży muzycznej . Ale dla beatmakera / producenta hip-hopu, którego rola jest inna niż typowego artysty nagrywającego, ich reprezentacja może wyglądać inaczej niż w tradycyjnym wykonawcy.

Beatmakers / Producenci Hip Hop-Rap i ich reprezentacja

Twórcy / producenci beatów hiphopowo-rapowych dostarczają beaty dla innych artystów nagraniowych do pisania i wykonania.

W przeciwieństwie do innych artystów nagrywających, którzy sprzedają swoją publiczność i wizerunek publiczności tak samo, jak wykonują swoją muzykę, wytwórcy beatów / producenci sprzedają swoją muzykę innym artystom nagrywającym i zazwyczaj nie martwią się o to, że ich osobowość lub wizerunek jest w oczach opinii publicznej. .

Zamiast tego, ich główną troską jest powiązanie swoich rytmów z artystami nagrywającymi, którzy potrzebują nowej muzyki. Ten niepewny proces łączenia muzyki jest jednym z powodów, dla których producenci / producenci muszą mieć specjalną reprezentację. Musi mieć kogoś, kto może wypróżnić możliwości umieszczenia muzyki; potrzebują kogoś, kto znajdzie twórców nagrań i inne porównywalne osoby, które szukają nowych bitów.

Drugi powód, dla którego beatmaker / producent potrzebuje przedstawiciela, szczególnie na wczesnym etapie kariery, zajmuje się kompozycyjną metodą robienia hip-hopu / samej produkcji. Bijakowanie / produkcja hip-hopu to bardzo drobiazgowe i często uciążliwe rzemiosło, które zwykle jest organizowane w samotnym środowisku.

To właśnie ten samotny wymiar do beatów / produkcji powoduje potrzebę reprezentacji.

Beatmakers / producenci potrzebują przedstawiciela, kogoś, kto rozstawia i / lub pośredniczy w sprzedaży swoich rytmów. Podobnie jak w przypadku procesu dopasowywania muzyki do najlepiej sprzedającego się świata, łatwo zrozumieć, dlaczego przedstawiciel - a jeszcze lepiej "pośrednik" - ma decydujące znaczenie dla szansy, że beatmaker / producent wyląduje w bardzo poszukiwanych umieszczenie w komercyjnej wersji.

Reprezentacja jest zróżnicowana, ale są trzy rodzaje przedstawicieli, których powinni szukać hip-hop-rapownicy / producenci.

Pokonaj brokerów

Broker rytmiczny to ktoś, kto promuje bijatyki beatmakera / producenta. Broker rytmiczny może być przyjacielem, znawcą muzyki lub kimkolwiek, kto ma dostęp do sieci artystów nagrywających, w szczególności nagrywających artystów, którzy prawdopodobnie znajdą się na rynku nowego materiału muzycznego. Jedynym obowiązkiem brokera jest kupowanie rytmów beatmakera / producenta, które reprezentują. Nie muszą mieć umiejętności negocjowania warunków i sprzedaży rytmów, które kupują. Z powodu tego ograniczonego (ale krytycznego) zakresu, porozumienie między brokerem a beatmakerem / producentem może być raczej proste, proste i krótkotrwałe. Broker rytmiczny może zostać wynajęty za opłatą w wysokości 10 procent, ustaloną na podstawie rytmu lub umowy na sytuację.

Producenci-menedżerowie

Kierownik producenta jest prawdopodobnie najbardziej wszechobecnym (i nieokreślonym) przedstawicielem, jaki może mieć beatmaker / producent. Zwykle menedżer to ktoś, kto zarządza całą karierą klienta.

W przypadku beatmakera, obowiązki menedżera producenta mogą zapaść w dowolne miejsce - od rytmu zakupów po negocjowanie warunków sprzedaży beatów, organizowanie kluczowych spotkań z potencjalnymi nabywcami bitów, a także tworzenie ciekawych spotkań z kluczowymi decydentami w wytwórniach płytowych .

Ale ze względu na zakres roli menedżera, prawdopodobnie beatmaker / producent będzie musiał zawrzeć bardziej długotrwałą i bardziej szczegółową umowę niż z brokerem.

Rozrywka Prawnicy

Kupowanie beat'ów z beatmakerem / producentem nie jest główną rolą prawnika; choć w niektórych ograniczonych przypadkach prawnicy rzeczywiście przekazują muzykę swoich klientów. Prawnicy są w większości odpowiedzialni za sporządzanie lub weryfikację umów prawnych zawieranych przez ich klientów. To właśnie w ten sposób prawnicy mogą być ważniejsi niż pokonani brokerzy i menedżerowie.

Jaki rodzaj prezentacji jest dla ciebie odpowiedni?

Chociaż rodzaj reprezentacji, którą wybierasz, zależy od twojej indywidualnej sytuacji, większość producentów / producentów wymaga tylko prawnika, a czasami pośrednika, ale nie menedżera producenta.

Beatmakers / producenci są już samodzielni i zazwyczaj bardzo dobrze zorganizowani; ich kariery zależą przede wszystkim od obsługi muzycznych potrzeb innych artystów nagraniowych, a nie wykonywania samych siebie. Ponadto, biorąc pod uwagę naturę ogólnej otwartości samego procesu robienia zakupów, nie jest strasznie ważne, kto dostaje rytmy w ręce decydentów. W rzeczywistości, coraz częściej, artyści nagraniowi akceptują rytmiczne / instrumentalne przesyłanie za pośrednictwem innych sklepów, a mianowicie poczty elektronicznej, serwisów społecznościowych i konkursów krajowych.

Zalety i wady producentów-menedżerów

Co więcej, ważne jest, aby pamiętać, że po podpisaniu umowy z menedżerem producenta, mają oni prawo do 20-procentowego cięcia wszystkich przychodów związanych z muzyką. Zazwyczaj okres prezentacji trwa dwa lata lub dłużej. W miarę jak twoja kariera rośnie, a Ty stajesz się bardziej znaczącą postacią w branży nagraniowej , może to być naprawdę nie tylko korzystne, ale i konieczne, aby uzyskać menedżera, głównie dlatego, że będziesz uprawniony do możliwości poza sprzedażą beatów. inni artyści nagraniowi.

Czy potrzebujesz producenta-managera?

Ważne jest, aby podkreślić, że rytm / produkcja rytmu hip-hopowego jest stosunkowo nowym i dość wyjątkowym zjawiskiem w branży nagraniowej . W rezultacie wielu artystów nagrywających wciąż próbuje przejść przez obecny model. Choć menedżer producenta może pomóc producentowi beat-man / producent uzyskać ekspozycję już na wczesnym etapie, ważne jest, aby pamiętać, że kiedy już jakiś beatmaker / producent zostanie ustanowiony na jakimkolwiek znaczącym poziomie, zadanie pomyślnego kupowania rytmu w rzeczywistości staje się raczej łatwe. W rzeczywistości, jeśli osiągniesz punkt zainteresowania, ludzie zainteresowani Twoją marką beatów często sięgną po Ciebie.

Jeśli dopiero zaczynasz, producent beatów / producent, kwestia, czy pójść z producentem-menedżerem, to naprawdę kwestia ekspozycji. Jeśli uważasz, że ekspozycja, którą może uzyskać menedżer producenta, wykracza poza to, co może zaoferować broker rytmiczny, może to być droga do producenta-menedżera. Tylko upewnij się, że obowiązki i obowiązki producenta są dobrze określone na piśmie . Dobrym pomysłem jest także uwzględnienie benchmarków (ustawionych celów) w języku każdej umowy, którą zawrzesz z producentem-menedżerem. Zanim jednak zobowiążesz się do zawarcia umowy z menadżerem producenta, pamiętaj o tym: doświadczeni maklerzy beat'u częściej wybierają lepsze imprezy branżowe niż menedżerowie producentów.