Dowiedz się, jak zarabiać jako muzyk

Jeśli zamierzasz pracować w pełnym wymiarze godzin jako muzyk , z pewnością będziesz potrzebował trochę gotówki. Być może spodoba ci się to, co robisz, ale trudno jest zapłacić czynsz lub kupić artykuły spożywcze, jeśli nie masz jakiegoś źródła dochodu z branży muzycznej.

Jak możesz zarabiać jako muzyk, nie uciekając do swojej codziennej pracy? Może to zająć trochę kreatywności, ponieważ twoja kariera muzyczna zaczyna się od zera.

Te pomysły pomogą Ci zacząć.

Nauka zarabiania pieniędzy jako muzyk

Większość z tych pomysłów nie jest przełomowa i prawdopodobnie już pomyślałeś o niektórych. Ale kluczem do przetrwania jako płatny muzyk jest połączenie ich wszystkich razem. Oto jak:

Grać na żywo

Granie na żywo jest oczywistym wyborem, jeśli chodzi o zarabianie pieniędzy jako muzyk. Możesz zarabiać pieniądze poprzez gwarancje pokazów, rozdanie drzwi, a nawet przez słoik z końcówką. Oczywiście, jeśli nie masz wiele sprawdzonych osiągnięć, jeśli chodzi o przyciągnięcie publiczności, nie jesteś w doskonałej pozycji, by żądać dużych opłat. Budowanie tego wymaga czasu. Wszystko to pomaga, a nawet jeśli wrócisz do domu za 15 USD, weź długoterminowy pogląd i potraktuj każdy niskopłatny koncert jako krok w kierunku zwiększenia swojego potencjału zarobkowego.

Sprzedaj swoją muzykę

Cóż, duh, myślisz. Oczywiście powinieneś sprzedać swoją muzykę, ale najważniejszą sprawą jest upewnienie się, że Twoi fani nie muszą szukać daleko, aby ją znaleźć.

Dystrybucja cyfrowa jest koniecznością, niezależnie od tego, czy przechodzisz przez agregator, który umieszcza Twoją muzykę w Internecie, czy też podchodzisz do usług samemu, jeden po drugim. Ważna jest także sprzedaż muzyki na pokazach. Możesz sprzedawać płyty CD-R na wystawach, o ile odpowiednio je wyceniasz i wyraźnie informujesz, że są płytami CD-R, gdy je sprzedajesz.

Jeśli naciskasz na fizyczne kopie, sprawdź lokalne sklepy z płytami, aby załadować je na przesyłkę (w niektórych sklepach akceptowane są również płyty CD-R).

Sprzedaj Merch

Dywersyfikacja tego, co sprzedajesz, zwiększy Twój potencjał zarobkowy. Nie oznacza to, że otrzymasz 5 000 koszulek wyprodukowanych po cenie, która spowoduje, że Twoja karta płacze. Twórz własne koszulki, guziki i plakietki, naklejki i inne towary oraz sprzedawaj je w swoich programach i na swojej stronie internetowej. Merchandise sprawdza się szczególnie dobrze na pokazach, kiedy twoi fani dopiero co widzieli Cię grają i wszyscy są wciągnięci w duchu. Tak długo, jak utrzymasz swoje koszty na niskim poziomie, towar może dać twój dochód przyjemnemu niewielkiemu wzrostowi.

Odtwórz muzykę innych osób

Talenty, które, jak masz nadzieję, pozwolą ci na karierę z grania muzyki, pomogą ci związać koniec z końcem do dnia, w którym będziesz mógł grać wyłącznie swoje własne piosenki. Muzyk sesyjny, pracujący dla innych muzyków, może pomóc w pokonaniu luki finansowej i zarobieniu dodatkowych pieniędzy. Jako bonus, będziesz szlifować własne umiejętności i spotykać ludzi, którzy mogą stworzyć dla ciebie możliwości.

Wykonaj Musical Odd Jobs

Okej, chodzi o to, żeby odejść od codziennej pracy, ale jeśli potrzebujesz dodatkowych pieniędzy, robienie czegoś związanego z muzyką - nawet jeśli nie dotyczy to konkretnie twojej muzyki - to dobry wybór.

Podobnie jak w przypadku muzyki sesyjnej, chodzi o to, aby wykorzystać swoją wiedzę i talenty, aby pomóc innym muzykom (i zarabiać za to). Czy jesteś świetnym producentem ? Zdobądź trochę pracy w studio. Czy jesteś profesjonalistą na pokazach rezerwacyjnych? Zrób to dla innych muzyków. Masz umiejętności projektowe? Czy okładki lub strony internetowe dla muzyków lub firm związanych z muzyką. Wykorzystaj swoje umiejętności muzyczne, aby włożyć dodatkowe pieniądze do kieszeni.

Więcej pomysłów na zarabianie pieniędzy jako muzyk

Połącz te pomysły z powyższymi pomysłami, aby uzyskać plan, który naprawdę pomoże Ci zarobić wystarczającą ilość pieniędzy, aby rzucić pracę.

Promocja, promocja, promocja

Twoja umiejętność zarabiania na życie jako muzyk zależy w dużej mierze od umiejętności promowania muzyki. Musisz upewnić się, że ludzie wiedzą o Twojej muzyce, gdzie mogą ją zdobyć, kiedy grasz i tak dalej. Nie wiesz, od czego zacząć?

Te wskazówki pomogą:

Chroń swoje aktywa

Łatwo jest zdobyć się na jazdę w branży muzycznej, więc zawsze dobrze jest napisać rzeczy na piśmie. Jeśli nie rozumiesz konkretnej oferty, zwróć się o poradę przed umieszczeniem pióra na papierze. Pisanie na piśmie nie musi wiązać się z dużymi rachunkami prawników. Ucz się więcej:

Dowiedz się więcej o pracy w pełnym wymiarze jako muzyk

Sytuacja i cele każdego są różne, a ostatecznie jedyną osobą, która naprawdę może zdecydować, czy nadszedł czas, aby iść w pełnym wymiarze godzin jako muzyk, to ty. Artykuły te pomogą ci rozważyć opcje: