Dobre i złe oferty w branży muzycznej

Fuse Creative #: 78780554 Getty

Czy ta muzyka jest na stole dobra, czy też powinnaś działać w drugą stronę? Czasami może być trudno powiedzieć. Sprawdź te typowe scenariusze przemysłu muzycznego i sprawdź, czy możesz znaleźć dobre oferty muzyczne z nieuczciwych ofert muzycznych.

Scenariusz pierwszy

Próbujesz wylądować na swoim pierwszym koncercie , a agent rezerwacji w twoim wybranym miejscu mówi, że są gotowi dać ci szansę. Nie ma w tym pieniędzy, ale będziesz grał w dość pracowitą noc w klubie i możesz sprzedać kilka płyt. Dobra oferta czy zła oferta?

Dobry interes . Możesz czuć się jakbyś był zgiełkiem, jeśli zostaniesz poproszony o przedstawienie programu za darmo (lub obok darmowego), ale spróbuj spojrzeć na to z perspektywy miejsca. Nie zbudowałeś jeszcze jednego. Nie będziesz wprowadzać wielu ludzi na miejsce. Jeśli miejsca płatne każdemu i nadchodzącemu muzykowi będą przewyższać szanse na przedstawienie, nie będzie już więcej miejsc.

To, co naprawdę tu masz, to świetna okazja. To prawda, nie jest to okazja finansowa, ale to, co dostajesz, to szansa na zarobienie fanom i budowanie tego, co za tym idzie, pozwoli ci zażądać dobrych pieniędzy na twoje koncerty. Zaimponuj miejscu, a oni będą chcieli cię odzyskać. Zacznij przyciągać tłumy, a oni będą chcieli ci zapłacić - nie jest w interesie miejsca, aby odmówić grania muzykom, którzy przyciągają tłumy, a akceptowanie niskich płacących / nie płacących koncertów, gdy zaczynasz, pozwala im wiedzieć, że chcesz wykonać pracę wymaganą do osiągnięcia sukcesu .

To nie oznacza, że ​​jesteś sapem, który zawsze gra darmowe pokazy. Wielu muzyków wycenia się z rynku, do którego przynależą, a to odcina ci nos, żeby nie sprzeciwić się twojej twarzy. Pavement raz śpiewał: "musisz zapłacić swoje należności, zanim zapłacisz czynsz" i to NAPRAWDĘ jest prawdziwe, jeśli chodzi o gry.

Scenariusz drugi

Gracz Tambourine chciał ! Musi mieć przestrzeń prób, gitarę, bas, zestaw perkusyjny, mikrofony, wzmacniacze, beczkę lodówki i umiejętność robienia zepsutego kurczaka. * TYLKO POWAŻNI MUZYCY. * Dobry interes czy zła oferta?

Zła umowa - prawie czuję się zażenowana, gdy zadaję to pytanie. Możesz chcieć odtwarzać muzykę, ale to nie znaczy, że chcesz grać z kimkolwiek. Ci muzycy potrzebują dostarczenia towarów, aby mogli grać - nie szukają twojej współpracy. Czytaj między wierszami, gdy czytasz reklamy dla muzyków, aby upewnić się, że Twoje umiejętności muzyczne są naprawdę tym, czym są zainteresowane.

Scenariusz trzeci

Znalazłeś fizyczną umowę dystrybucyjną z firmą, która twierdzi, że może dostać twoje płyty CD do pewnego sklepu sieci. Istnieje dość duża opłata wstępna, a opłaty są stopniowane - im więcej płacisz, tym więcej kopii możesz dostać do sklepów, a im więcej sklepów będzie przechowywanych na twoich płytach CD. Możesz wybrać, które sklepy mają przechowywać w. Dobra oferta czy zła oferta?

Bad Deal - Prawdą jest, że niektórzy ludzie nie mają problemu z tego rodzaju transakcją, i tak się dzieje. Nie jestem fanem z kilku powodów. Po pierwsze, struktura dystrybucyjna zawiera już strukturę opłat. Dystrybutorzy dostają cięcia, gdy Twoja muzyka jest sprzedawana.

Opłata wstępna naliczana jest podwójnie. Dodatkowo, umieszczenie twoich płyt w sklepie to tylko niewielka część bitwy. Umieszczenie niektórych płyt na półce z tysiącami innych płyt wcale nie zwiększa szansy na sprzedaż muzyki, chyba że za tym wszystkim stoi dobra promocja . Chociaż niektórzy dystrybutorzy współpracują z każdą etykietą, która przychodzi, wielu dystrybutorów fizycznych jest selektywnych. Oznacza to, że będą aktywnie uczestniczyć w marketingu Twojej muzyki (w końcu to oni zarabiają). Kiedy płacisz za dystrybucję z góry, gdzie jest motywacja do sprzedaży Twojej muzyki?

Istnieje wiele bezpłatnych opcji dystrybucji, które nie angażują się w promowanie muzyki, ale przynajmniej nie proś o gotówkę z góry. To lepszy wybór.

Scenariusz czwarty

Indie label jest zainteresowany wydaniem twojego albumu. Nie mogą sobie pozwolić na spłatę dużego progu, ponieważ ich budżet jest napięty i potrzebują pieniędzy na tłoczenie i promocję. Zapłaciłeś już za nagranie. Dobra oferta czy zła oferta?

Dobry interes - pomysł dużego postępu może być atrakcyjny, ale na dłuższą metę nie jest tak cenny, jak ktoś, kto poświęca czas i pieniądze na ciężką pracę, aby promować swoją muzykę. Odzyskanie kosztu nagrania byłoby wspaniałe, ale zimnym, twardym faktem jest to, że możesz tego nie robić tuż przed bramą. Niezależna wytwórnia, która naprawdę wierzy w twoją muzykę i jest gotowa ciężko pracować, może zrobić wiele, aby przenieść swoją karierę na wyższy poziom, nawet jeśli nie są w stanie włożyć dużo pieniędzy na stół z góry.

Oczywiście, w zamian za elastyczność w zakresie zaawansowania, umowa, którą podpisujesz z etykietą, powinna być również łatwa i łatwa. Nie ma potrzeby podpisywania pięcioparowej umowy z małą wytwórnią. Przyszłość jest zbyt niepewna dla wszystkich zaangażowanych stron, więc weź jedną rzecz na raz.

Scenariusz piąty

Natknąłeś się na firmę online, która twierdzi, że w ciągu siedmiu dni zrobi z ciebie gwiazdę muzyki rozrywkowej. Wszystko, co musisz zrobić, to zapłacić 500 $, a otrzymasz spersonalizowaną informację i specjalną sesję telefoniczną z ekspertem w branży muzycznej, który zna wszystkie sztuczki, aby odnieść sukces w ciągu nocy. Wiesz, że są na szczycie swojej gry - w końcu duża część miejsca na ich stronie poświęcona jest referencjom od muzyków takich jak ty, którzy wzięli udział w kursie. Wydaje się, że trzeba zapłacić niewielką cenę, aby w końcu urzeczywistnić swoje muzyczne marzenia. Poza tym będziesz gwiazdą w ciągu tygodnia - dzięki temu zarobisz 500 $ w ciągu godziny! Dobra oferta czy zła oferta?

Bad Deal : - To się powtarza - BAD DEAL. Robienie tego w przemyśle muzycznym to ciężka, ciężka praca. Potrzeba poświęcenia, cierpliwości, wytrwałości, pokory i odrobiny szczęścia. Każdy, kto mówi ci coś innego, nie wie, o czym mówią lub kłamie. Każdy, kto chce pobierać pieniądze za sesję cheerleaderek i jakąś bezsensowną i / lub złą radę, wykorzystuje cię. Och, będą krzyczeć głośno, tupać nogami, być nadmiernie upartym, i mówić ci, że każdy, kto nie korzysta z ich usług lub widzi rzeczy, które po swojemu nie ma wizji / nie wie, o czym mówią / nie wie " t naprawdę chce robić w przemyśle muzycznym. Coś próbuje sprzedać ci timeshare. Najważniejsze jest to, że oh-tak łatwo polować na marzenia ludzi, jak na przykład stać się odnoszącym sukcesy muzykiem, a wiele osób chce to wykorzystać, aby szybko zarobić. Uważaj tam na zewnątrz.

Te pięć scenariuszy to tylko kilka przykładów typowych ofert, które możesz napotkać, ale prawdopodobnie wykryłeś motyw, który pomoże ci ocenić inne oferty, które pojawią się na Twojej drodze. Okazje, które niekoniecznie są satysfakcjonujące finansowo, mogą mieć inne zalety, które mogą być bardzo pomocne, gdy próbujesz zbudować karierę muzyczną. Z drugiej strony, płacenie za coś, co zwykle jest oferowane za darmo lub pod inną strukturą opłat, jest czerwoną flagą. Innymi słowy - zdrowy rozsądek. Najlepszym narzędziem do osiągnięcia prawdziwych postępów w karierze muzycznej jest ocenianie możliwości dzięki jasnemu, realistycznemu stanowisku i podejmowaniu trafnych decyzji.