Jak sobie radzić, gdy współpracownicy tracą pracę

Zwolnieni z więzienia mogą doświadczyć poczucia winy, straty i strachu

Jesteś smutny, boisz się i obawiasz się, że twoja praca może być następna. Czujesz ulgę, jesteś wdzięczny i czujesz się winny, że wciąż masz pracę. Cierpisz na utratę współpracowników i pomimo tego, że jesteś ocalałą osobą, czujesz się trochę jak ofiara.

Witaj w nowym świecie pomieszanych emocji, podczas gdy nauczysz się radzić sobie z utratą współpracowników w zwolnieniu.

Adres Uczucia pierwszy podczas zwolnień

Bez względu na twój związek z zwolnionymi ze sobą współpracownikami, rozpaczasz. Czujesz poczucie smutku i czujesz się winny, że przeżyłeś zwolnienie. Ceniłeś swoich zaginionych współpracowników, którzy mogli dzielić przestrzeń biurową, mieszkali w sąsiednim pokoju lub trzymali kluczową pozycję w drużynie, którą prowadzisz. Twój cenny współpracownik zniknął, a ten pomieszany zestaw emocji jest prawdziwy. Twój żal jest normalny.

Występuje również zwiększony poziom stresu związany zarówno ze zwiększonym obciążeniem pracą, jak i brakiem zaufania do zarządzania. W zależności od tego, jak poważnie traktowano zwolnienia w twojej firmie, ta nieufność może się pogłębić. Źle traktowane ofiary zwolnień grupowych pogłębiają nieufność, jaką ofiary przeżywają w ich towarzystwie.

Niepokój i brak motywacji również towarzyszą utracie współpracowników w zwolnieniu. Badania wskazują, że wielu pracowników poleruje swoje CV i rozpoczyna poszukiwanie pracy.

Te pozytywne działania pomagają osobie zajmującej się redukcją zatrudnienia w lepszym kontrolowaniu jej sytuacji - ale są to zła wiadomość dla firmy.

Niektórzy z kluczowych graczy mogą zdecydować, że nie chcą pozostać, czekając na kolejne złe wieści, w atmosferze nieufności, gniewu i braku bezpieczeństwa.

Utracone współpracowników doświadczają utraty przez osoby, które przeżyły urlop.

Radzenie sobie z tą stratą jest kwestią puszczania w czasie i po przejściu przez kolejne etapy smutku.

Strona mówi: "Wiele napisano o procesie radzenia sobie ze stratą. Niektórzy podzielili smutek na etapy. Najczęściej cytowane etapy, oparte na pracach Elisabeth Kubler-Ross, to zaprzeczenie, gniew, targi, depresja i akceptacja.

Ostatnie prace sugerują, że są to zadania, a nie etapy. Wszyscy przechodzimy przez nie w innej kolejności i musimy przez nie pracować, zamiast biernie ich doświadczać. Ostatni etap, akceptacja, polega na puszczeniu i przejściu dalej. "

Wskazówki dotyczące radzenia sobie z sytuacjami, gdy współpracownicy tracą pracę

Większość badań nad reakcją pracowników na redukcję zatrudnienia skupiała się na ofiarach zwolnień; niewiele badań skupiło się na ludziach, którzy przeżyli zwolnienie. Ale te wskazówki pomogą Ci w emocjonalnych aspektach radzenia sobie z utratą współpracowników.

Emocjonalne aspekty zwolnienia pracowników są najtrudniejsze do ukojenia, ale istnieje kilka dodatkowych wyników po zwolnieniach, z którymi muszą sobie poradzić także osoby, które przeżyły.

Początkowo omawialiśmy emocjonalne aspekty utraty twoich współpracowników w zwolnieniu. Oto dodatkowe przemyślenia na temat radzenia sobie z miejscem pracy po zwolnieniu.

Pasja, kreatywność i zaangażowanie po zwolnieniu

Po zwolnieniu z pracy, wykorzystanie pasji, kreatywności i zaangażowania pozostałych pracowników ma kluczowe znaczenie dla pomyślnej przyszłości. Twoja rola jako ocalałego polega na przyczynianiu się do sukcesu.

Tendencją pracowników w miejscu pracy po zwolnieniu jest zatrzymanie się, aby latać pod radarem i uniknąć zauważenia. To blokuje kreatywność, podejmowanie ryzyka i ruch naprzód. Jest to dokładnie przeciwieństwo tego, czego potrzebuje teraz Twoja firma.

Przy mniejszej liczbie pracowników, spokojniejszym miejscu pracy i emocjonalnej traumie zwolnień ciężko jest zmobilizować pozostałe wojska, aby przyczynić się na poziomie niezbędnym do uniknięcia dodatkowych zwolnień. Właśnie to muszą robić pracownicy. Podejmij kroki, zwiększ kreatywność, zwracaj uwagę na misję i wizję firmy oraz dziel się swoimi najlepszymi wysiłkami i pomysłami.

Więcej pozostaje do wykonania pracy dla osób, które przeżyły z powodu zwolnienia

W zwolnieniach pozostaje więcej pracy dla pracowników, którzy przeżyją cięcia. Ludzie, którzy zostali zwolnieni, zostawiają swoją pracę dla innych. Tak właśnie jest. Nieumiejętność rozpoznania tego jest jak struś z głową w piasku.

Żadna kryjówka nie sprawi, że ten fakt zniknie. Najlepszym sposobem na podzielenie się pracą zaginionego współpracownika jest spotkanie się ze swoim kierownikiem jako zespół lub wydziałowa grupa robocza, aby ustalić, co należy osiągnąć dla klientów.

Nie możesz osiągnąć wszystkiego, co wniósł twój współpracownik, więc Twoja praca może się znacznie zmienić. Może być konieczne wyeliminowanie składników, które nie służą bezpośrednio klientom wewnętrznym lub zewnętrznym.

Podejście, podczas tej dyskusji, które kładzie nacisk na ciągłe doskonalenie procesów, będzie najlepiej służyć osobom, które przeżyły urlop. Mniej kroków i mniej czasu zainwestowanych w pozostałe elementy departamentalnych procesów pracy usprawnią pracę i wyeliminują niepotrzebne kroki. Ale czasami potrzeba więcej.

Rozważ restrukturyzację swojej organizacji w następstwie zwolnień

Osiągnięcie pracy może oznaczać restrukturyzację Twojej organizacji. Być może początkowe plany restrukturyzacji zostały wprowadzone przez kierownictwo przed zwolnieniami. W rzeczywistości plany te często określają, kto jest zwalniany.

Jeśli nie, teraz może być odpowiedni moment, aby ustalić, że reklama, marketing i public relations, na przykład, należą do tego samego parasola. Mamy nadzieję, że w twojej roli w organizacji będziesz miał możliwość wpływania na części przepływu pracy, które wpływają na twoją pracę.

Jeśli nie jesteś proszony przez swojego menedżera, poproś o wzięcie udziału. Ma to kluczowe znaczenie dla Twojego zaangażowania i motywacji, gdy Twoja organizacja przechodzi od zwolnień

Badania Anny C. Erlebach, Normana E. Amundsona, Williama A. Borgena i Sharalyn Jordan wskazują, że opłakiwani współpracownicy byli uspokojeni, gdy pozwolono im uczestniczyć w procesie restrukturyzacji. Byli bardziej zaangażowani w dążenie organizacji do nowego sukcesu.

To samo badanie wykazało, że "ci, którzy przeżyli, krytycznie oceniali aspekty procesu, który wydawał się nieproduktywny, marnujący zasoby lub niesprawiedliwy". Dokonaj restrukturyzacji i reorganizuj zwycięstwo dla wszystkich. Poproś o udział w tym procesie.

Zwolnienia nigdy nie są pozytywnym doświadczeniem. Tracisz cenionych współpracowników, twoje obciążenie pracą może wzrosnąć, napięcie jest wyczuwalne w miejscu pracy i doświadczasz szeregu emocji, które są bolesne i dezorientujące. Ufam, że te pomysły pomogą ci przetrwać doświadczenie.

Proszę podzielić się wskazówkami dotyczącymi radzenia sobie z utratą zwolnionych współpracowników.

Więcej o radzeniu sobie ze zwolnieniami ze współpracy