Przewodnik dla początkujących na temat urlopu macierzyńskiego

Uzyskaj odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące urlopu macierzyńskiego

W Stanach Zjednoczonych przepisy dotyczące urlopów macierzyńskich mogą być mylące. Niektóre stany mają niesamowite prawa urlopowe, a niektóre nie. Niektóre firmy oferują wyjątkowy urlop macierzyński, a inne nic nie oferują. Jeśli jesteś w ciąży, potrzebujesz odpowiedzi w mgnieniu oka, ponieważ jest dużo do zrobienia! Porozmawiajmy o najważniejszych pytaniach dotyczących urlopu macierzyńskiego.

Jak długo możesz legalnie wziąć urlop macierzyński?

Krótka odpowiedź brzmi, że zgodnie z prawem Stanów Zjednoczonych możesz wziąć 12 tygodni urlopu.

Oto długa odpowiedź na fakty. W 1993 r. Prezydent Bill Clinton uchwalił Ustawę o urlopie rodzinnym i lekarskim (FMLA), która chroni pracę każdego pracownika, który zabiera czas wolny z pracy z powodu poważnej choroby, chorego członka rodziny lub opieki nad noworodkiem, adoptowanym lub przybranym dzieckiem .

Prawo mówi, że jeśli pracowałeś dla swojej firmy przez 12 miesięcy i pracowałeś co najmniej 1 250 godzin, a firma ma 50 lub więcej pracowników w obrębie 75 mil, możesz otrzymać do 12 tygodni bezpłatnego urlopu w ciągu 12 miesięcy w pewnych okolicznościach. Więcej informacji na temat FMLA znajduje się na stronie FMLA Departamentu Pracy USA.

Jak długi jest średni urlop macierzyński?

Twój lekarz powie, że twoje ciało potrzebuje sześciu tygodni, aby wyzdrowieć po porodzie i osiem tygodni, jeśli miałeś c-sekcję. FMLA ochroni twoją pracę przez 12 tygodni, ale (i to jest duże "ale") jest nieopłacona. Tak więc prawdziwe pytanie brzmi: jak długo możesz sobie pozwolić na darmowy urlop?

Twój wybór może sprowadzić się do pieniędzy. Jeśli Twoja firma zezwala ci na korzystanie z czasu wolnego, urlopu, czasu prywatnego, a także oferuje krótkotrwałą niepełnosprawność, możesz otrzymać zapłatę za część urlopu. Teraz byłby dobry moment na rozpoczęcie chrupania liczb.

Tak jak nie ma przeciętnej ciąży, nie ma przeciętnego urlopu macierzyńskiego.

Masz wiele opcji do zbadania. Wtedy zdecydujesz, ile czasu możesz sobie pozwolić.

Jak działa krótkoterminowa niepełnosprawność (STD) na urlop macierzyński?

Krótkotrwała niepełnosprawność zapewni ci sześciotygodniowe wynagrodzenie za normalny poród i osiem tygodni za sekcję c. Pozostała część urlopu macierzyńskiego będzie nieodpłatna i objęta ochroną pracy z FMLA. Krótkotrwała niezdolność do pracy nie pokryje całej wypłaty, ale pokryje jej znaczną część (sprawdź swojego kierownika działu kadr pod kątem szczegółów).

STD nie zaczyna się wypłacać od razu. Musisz poczekać na "okres eliminacji", w którym firma ubezpieczeniowa potwierdza twoją niepełnosprawność. Twoja niepełnosprawność polega na tym, że urodziłaś dziecko. Będziesz musiał to uwzględnić w swoim budżecie, jeśli masz rachunki należne w tym okresie.

Które państwa oferują płatny urlop macierzyński (rodzinny)?

Spośród 50 Stanów Zjednoczonych tylko trzy oferują płatny urlop macierzyński. Są to Kalifornia, New Jersey i Rhode Island, a 1 stycznia 2018 r. Nowy Jork dołączy do tej listy.

Czy zarabiasz, kiedy jesteś na urlopie macierzyńskim?

Jeśli mieszkasz w USA, rząd federalny nie otrzymuje wynagrodzenia za czas urlopu macierzyńskiego. Mam nadzieję, że pewnego dnia Stany Zjednoczone dołączą do reszty świata i zaoferują im płatny urlop rodzinny.

Nasz rząd pracuje nad tym.

To prawo nie zostało uchwalone przez to, że dobrze jest wiedzieć. Urlop rodzinny i ubezpieczeniowy (FMLI) lub FAMILY Act został wprowadzony do amerykańskiej Izby Reprezentantów w 2013 roku. Ustawa proponuje płatny urlop macierzyński. W przypadku FMLA nie jest to gwarantowane, więc Ustawa o Rodzinie proponuje wspieranie rodzin amerykańskich poprzez oferowanie czegoś, co prawie wszystkie inne kraje otrzymują płatny urlop. Kliknij tutaj, aby przeczytać rachunek i jego status.

Które państwa mają własne przepisy dotyczące urlopu macierzyńskiego?

14 z 50 stanów w USA oferuje własne przepisy dotyczące macierzyństwa. Jest to niewielka liczba, ale dobrą wiadomością jest to, że wiele stanów pracuje nad pewnymi rodzinnymi przepisami dotyczącymi miejsca pracy . Jeśli chcesz sprawdzić, co oferuje państwu ich mieszkańcy, sprawdź stronę National Conference of State Legislatures, na której znajduje się aktualna lista państwowych przepisów dotyczących urlopu macierzyńskiego.

Rozważ ten artykuł jako przewodnik dla początkujących na temat urlopu macierzyńskiego. Istnieje wiele elementów, które mogą przewidzieć, jak będzie wyglądał twój urlop macierzyński. Są tym, czym jest Twoja firma, jaka jest polityka ich urlopu macierzyńskiego i czy oferują krótkoterminową niepełnosprawność. Następnie musisz dowiedzieć się, co oferuje ci państwo (chociaż twój dział HR będzie znał te informacje). Następnie, jak wyglądają twoje finanse. Po uzyskaniu wszystkich tych informacji będziesz mógł decydować.

> Źródła

> Departament Pracy USA

> Krajowa konferencja organów ustawodawczych.