5 Zakłócenia pomyślnego pozyskiwania talentów

Wyszukiwanie tekstowe może pomóc w rozwiązaniu tych przeszkód

Rynek pracy porusza się szybciej niż kiedykolwiek, aw kolejnych latach będzie jeszcze bardziej konkurencyjny. Rekruterzy walczą z szybkością branży, szybkością oczekiwań kandydatów i szybkością zmian. To trudna bitwa, gdy specjaliści od zdobywania talentów starają się pozyskać najlepszych talentów, aby zwiększyć wzrost i przychody firmy.

Rekruterzy i specjaliści od zasobów ludzkich po prostu nie mogą sobie pozwolić na zwlekanie z podejmowaniem decyzji o zatrudnieniu .

Wielu rekruterów skupia się na dokładności analizowania i sprawdzania kandydata . Nie zdają sobie sprawy, że im dłużej rozważają swoją decyzję, tym bardziej prawdopodobne jest, że mogą przegrać na godnym kandydacie.

Obecnie istnieje kilka blokad dróg, które wykolejają szybko rozwijające się i skuteczne procesy pozyskiwania talentów . To pięć głównych przeszkód, które napotykają zespoły rekrutujące i HR w ich wysiłkach na rzecz zdobywania talentów oraz strategia maksymalizacji ich efektywności.

1. Wysiewne przesiewanie

Rekruterzy stoją w obliczu jednego z najbardziej zapracowanych, ale najlepszych czasów kariery zawodowej z niskim bezrobociem i rekordową liczbą ofert pracy. Na tym wymagającym, opartym na potencjale rynkowym, sprawdzaniu dużej liczby kandydatów potrzebnych do obsadzenia otwartych stanowisk jest dużym wyzwaniem dla rekruterów.

Firmy są skłonne wypłacać wyższe pensje i oferować dodatkowe korzyści, aby przyciągnąć największe talenty , co czyni go doskonałym rynkiem dla rekruterów.

Ale to także oznacza, że ​​grają w grę liczbową w zdobywaniu talentów i muszą sprawdzać dużą liczbę talentów. Technologia, podobnie jak rekrutacja tekstowa, ułatwia - nawet dziesięciokrotnie łatwiejsze - codzienne wyświetlanie dużej liczby talentów.

2. Brak zaangażowania kandydatów

Rekruterzy spędzają dni próbując ułatwić dostęp do otwartych pozycji w celu przyciągnięcia najlepszych talentów.

Wzywają potencjalnych kandydatów, promują pracę, próbują połączyć się za pośrednictwem LinkedIn i organizują targi zatrudnienia.

Pomimo ogromnej wydajności, rekruterzy często widzą płaską reakcję na ich wysiłki zdobywania talentów. Wydaje się to zaskakujące, biorąc pod uwagę wysiłek, prawda? Problem w tym, że te próby dotarcia na zewnątrz nie pozwalają na rzeczywiste zaangażowanie w kandydatów . Dzięki temu potencjalni wnioskodawcy są niezainteresowani, niezadowoleni i prawdopodobnie wcześnie się wycofają.

3. Zmarnowany czas na ręczną dokumentację

Dokumentacja to ogromna dawka dla rekruterów, którzy każdego dnia poświęcają na to zadanie między szczegółowymi rozmowami kandydatów, tworzeniem raportów i importowaniem danych do systemów śledzenia kandydatów.

Niestety liderzy pozyskiwania talentów często nie potrafią zmienić przestarzałych narzędzi rekrutacyjnych. Automatyzacja to sposób na przyszłość, który może przynieść niewiarygodny zwrot z inwestycji i większą wydajność.

4. Osobiste uprzedzenia wpływające na decyzje o zatrudnieniu

Nieprzytomny błąd utrzymuje się w całej branży rekrutacyjnej, a specjaliści od pozyskiwania talentów w firmach każdej wielkości. Niestety, nieświadome uprzedzenia utrudniają obiektywną ocenę kandydatów pod kątem określonego zestawu umiejętności.

Badanie "Harvard Business Review" z 2016 r. Uszczegółowiło rzeczywistość osobistych uprzedzeń, zauważając, że gdy w puli czterech finalistów jest tylko jedna kobieta lub kandydat mniejszości, ich szanse na zatrudnienie są statystycznie zerowe.

5. Następna generacja talentów uderza w ignorowanie

Młodzi profesjonaliści mogą dziś wysyłać filmy wideo za pośrednictwem Snapchata lub otrzymywać najświeższe wiadomości na Twitterze, ale nie jest prawdopodobne, że odpowiedzą na telefon z nieznanego numeru. Dlatego liderzy pozyskiwania talentów muszą pozbyć się przestarzałych praktyk rekrutacyjnych i zastąpić je nowoczesnymi metodami łączenia się z obecnymi pracownikami w drodze.

W rzeczywistości raport "Trend Trendów Internetowych KPCB 2016" pokazuje, że tylko 12 procent pracowników tysiąclecia i 29 procent Gen Xers faworyzuje telefon do komunikacji biznesowej. Najlepsi rekruterzy i menedżerowie ds. Rekrutacji dostosowują się do tej preferencji i wykorzystują wiadomości tekstowe, aby dotrzeć do potencjalnych kandydatów na ekrany rozmów kwalifikacyjnych.

Wysyłanie SMS-ów skutecznie rozpoczyna rozmowę z kandydatami, ale nie ma na celu zastąpienia wywiadów osobistych lub telefonicznych. Po pierwszym ekranie tekstowym, specjaliści od pozyskiwania talentów często decydują się na kontynuowanie procesu rozmowy kwalifikacyjnej poprzez rozmowę telefoniczną lub osobistą dyskusję. Informacje z ekranów tekstowych zapewniają doskonałe tło i mogą ostatecznie pozwolić na lepsze zatrudnienie.

Akwizycja talentów w działaniu

Jedną z firm, która korzysta z badań tekstowych jest Aegis Worldwide, organizacja zajmująca się produkcją i inżynieryjnym pośrednictwem pracy. Osoby zajmujące się rekrutacją Aegis donoszą, że badania przesiewowe poprawiły ich zdolność do przesiewania dużej liczby osób dziennie.

Co więcej, poprawili oni również jakość kandydata i przyspieszyli proces rekrutacji na wszystkie rodzaje prac, w tym na stanowiska, które płacą ponad 100 000 USD rocznie.

Gdy firmy wdrażają badania tekstowe, zwiększają siłę rekrutacji i angażują największe talenty, a jednocześnie pomagają zminimalizować ich zakłócenia w pozyskiwaniu talentów.