Wywiad z Hilary Farr - Gwiazda "Kochaj to albo wymień"

To prawdziwe życie, a nie scenariusz (i Hillary i David są dobrymi przyjaciółmi!)

Hilary Farr, za zgodą

"Choć podróżujemy po całym świecie, aby znaleźć piękne, musimy nosić go z nami lub nie znajdujemy". Ralph Waldo Emerson

Znana na całym świecie projektantka Hilary Farr przez całe życie nasycała swoją artystyczną wrażliwość pięknem. Urodziła się w Toronto, ale jej matka miała serce podróżnika. Mieszkała w Australii, Anglii, w Bizancjum, w Teheranie, Nowym Jorku, Los Angeles, a potem w Toronto.

Jest domem dla biznesu projektowania, domu niezwykłego życia.

Skłonność do bycia profesjonalnym projektantem ewoluowała w czasie i na różnych kontynentach. "Kiedy osiadłem w Los Angeles, niezwykłym miejscu spektakularnych domów, zderzających się kulturach, stylach życia i krajobrazach - było to jednocześnie trudne i interesujące - ale tam zostałem zmuszony do stworzenia najbardziej idealnego domu w historii".

Po drodze, zainspirowana zamiłowaniem swojej matki do sztuki i dekoracji , Hilary wchłonęła rytm miejsc, które nazwała domem. "Kolory, dźwięki, obrazy - mogę je wszystkie wyczarować, chociaż niektóre z nich powstały, gdy miałem zaledwie trzy lata."

Jej wielonarodowe wychowanie i sympatyczna osobowość sprawiły, że Hilary stała się wysłanniczką swojego zawodu. Zapytałem ją, czy jej zaangażowanie w tak szeroki zakres sztuki i tradycji przekazało jej pracę. - Absolutnie, w stu procentach. To ciekawe, ale na początku nie zdajesz sobie z tego sprawy.

W rodzaju osmozy wchłaniasz to, co jest wokół ciebie, czego doświadczasz. W pewnym momencie później, decydując się na strategię projektowania, te odczucia wracają do ciebie i mówisz, Ahh, to jest to; Wiem dokładnie, co robić. "

Te chwile voila mogą wydawać się uderzeniem geniuszu, zamachem d`oeil, jak określiłby to Napoleon, ale w rzeczywistości są produktem głębszego procesu.

Steven Johnson, autor książki "Where Good Ideas Come From", mówi, że pomysły wisi w czasie. Często są splatane ze skrawków pomniejszych pomysłów. Kiedy potrzebne jest rozwiązanie, a ty pracujesz nad procesem twórczym, te pomysły pojawiają się w przebłyskach inspiracji.

Dla Hilary jej podróże i eksploracja dały jej dostęp, nie tylko do artefaktów krajów, w których zostały stworzone, ale do kultury, z której się urodziły, emocji, percepcji i uważności rodzimych rzemieślników.

Hilary porównuje doświadczenie dziecka żyjącego wśród różnych narodów do gąbki. Poczucie każdego miejsca przenika do twoich naczyń włosowatych. "Widoki i zapachy, zmiany koloru i stylu są przetwarzane w czasie. Kluczem do projektowania jest pozwolić ego odejść i pozwolić zmysłów przejąć."

A co z klientem, który nie miałby korzyści z tej wyjątkowej perspektywy świata? W jaki sposób Hilary prowadzi ich przez proces twórczy?

"Zawsze staram się odciągać klientów od trendów - pierwszym i sprawdzonym krokiem jest sprawić, by klient obejrzał każdy magazyn projektowy, jaki tylko może, i wyciągnąć zdjęcia, które kochają, bez względu na poszczególne elementy." Niezmiennie wybierają to samo w kółko. "

Niektórzy projektanci uważają, że klienci nie wiedzą, czego chcą, ale Hilary sądzi, że tak. "Moim zadaniem jest dać im to, czego potrzebują lub chcą w tej samej estetyce, aby przetłumaczyć to, co kochają, na rzeczywistość wielkiej przestrzeni.

Może być przygnębiające jako projektant ze względu na szalone wartości nieruchomości na rynku Toronto. Czasami troska o wartości odsprzedaży ma pierwszeństwo przed estetycznymi ideałami.

Nie chodzi tylko o wartości nieruchomości; dom to bezpieczna przystań, a wspomnienia, sztuka od dzieciaków, wszystkie pułapki życia składają się na teksturę domu. Odsprzedaż tworzy przemijanie ".

Aby pomóc klientom przełamać ich troskę o rynek, wybierze konkretny obszar domu, pod odpowiednim kątem i "sprawi, że będzie on idealny, dopasowany do wszystkich jego potrzeb i odzwierciedli jego osobowość". Wydaje się, że lepsi projektanci i architekci rozumieją, że element ludzki jest integralną częścią doświadczenia projektowego.

HGTV

Hilary Farr jest jedną z głównych gwiazd serialu HGTV Love It Or List It , wraz z uroczo zwariowanym David Visentin. Show jest teraz w piątym sezonie, co jest godne uwagi, ponieważ każdy sezon składa się z 26 odcinków. Publiczność urzeka napięcie wywołane założeniem serialu, a także związek "Bickersonów" Davida i Hilary. Chociaż prawda jest znana; są najlepszymi przyjaciółmi.

Prawdziwy dylemat - nieskryptowana histeria

Właściciele domów przychodzą na wystawę z dylematem, zwykle spowodowanym przez wiek / zaniedbanie ich domu lub ekspansję rodziny i jej potrzeb. Dylemat polega na tym, czy przebudowują one istniejącą strukturę, którą Hilary projektuje, a następnie "Kochają ją", czy też biorą poradę Davida od pośrednika i "List It". Zarówno Hilary, jak i David są dobrzy w tym, co robią, a właściciele domów zawsze mają kłopot.

Podczas gdy Hilary i jej zespół projektują i przebudowują dom, który często obejmuje główne prace remontowe, David pokazuje właścicielom domów, że ich pragnienia można zaspokoić, wymieniając ich obecny dom i kupując go na rynku. Napięcie buduje się, gdy właściciele domów odwiedzają zaktualizowane, dobrze wyposażone domy, a następnie wracają do swojego własnego miejsca, które jest w połowie remontu i wygląda dość okropnie. Hilary mówi, że napięcie jest autentyczne: "Dylemat rezonuje z widzami, program nie jest w ogóle scenariuszem, a reakcje właścicieli domów na realia renowacji i złe wieści są bardzo realne." Widzimy jednogodzinną realizację trzytygodniowego procesu. To dużo dla właścicieli domów do przetworzenia, a lęk jest widoczny.

Hilary z wdzięcznością rozpoznaje zbiorowy wysiłek potrzebny do wyprodukowania spektaklu i chwali jej zespół: "Są niesamowite - bez nich nie byłoby to możliwe, pracujemy nad trzema domami jednocześnie i jest to wyczerpujące".

Może być trudno zarządzać obciążeniem, pozostając w myśleniu przyszłościowym. Jej publiczni, a także jej prywatni klienci często mają trudności z odejściem. "Ludzie muszą się nauczyć, że istnieje różnica między trzymaniem się przeszłości i wykorzystywaniem jej do informowania o teraźniejszości".

Sekret Hilary utrzymywania spokoju

Spytałem ją, jak ona kiedykolwiek śpi, biorąc pod uwagę wściekłe tempo produkcji telewizyjnej , naciskane przez resztę jej życia: prowadzenie rozwijającej się firmy, bycie matką jej "bajecznego, wspaniałego" syna i opiekowanie się trzema kotami i psem. Jej proste rozwiązanie? "Głębokie oddychanie, uzależniłem się od niego, rozluźnia mnie i pozwala mi się zamknąć, aby móc spokojnie zasnąć".

Biznesowy aspekt projektowania może być drenujący. To bagno sukcesu. "Moje życie zawodowe to 80% biznesu i 20% designu." Ale jeśli chcesz wiedzieć, co jest potrzebne, aby odnieść sukces - postępuj zgodnie z Hilary. Oprócz innych prac, nie może się doczekać nowych przedsięwzięć.

Miej oko na nową linię produktów, ale musisz poczekać na wydanie; Nie zepsuje tu niespodzianki. Towary zostaną sprzedane odbiorcom masowym na kanale TSC (The Shopping Channel), kanadyjskiej wersji QVC. Zapewniam nienaganny smak i nacisk na jakość Hilary, która sprawi, że start będzie równie udany, jak jej inne starania.

Jakie rady oferuje Hilary komuś, kto rozważa karierę w projektowaniu ? "Nie chcę brzmieć niepoważnie, ale - musisz zrozumieć biznes, albo będziesz pracował za darmo." Podkreśliła również znaczenie samokontroli, szczególnie w kontaktach z klientami. "Ważne jest, aby wiedzieć, jak przetwarzać myśli i powstrzymywać emocje i reakcje Odsuń swoje ego na bok. Zauważyłem, że młodzi ludzie, którzy mają trudny okres w branży, są zbyt nieśmiali lub zbyt stanowczy. ogromne ego. " Jej sukces jest świadectwem prawdziwości jej rad.

Nigdy się nie zawiodę, gdy spojrzę poza publiczny wizerunek osób, z którymi rozmawiałem. Hilary Farr jest urocza. Szybko uspokaja cię swoją ujmującą osobowością i przemyślanym sposobem wyrażania idei.

W przeciwieństwie do tak wielu z nas, Hilary nigdy nie zmagała się z tym, czym chciała być, kiedy dorastała. Hilary Farr to kwintesencja projektanta: wnikliwa, wykształcona, intuicyjna i kreatywna.