Jak zdobyć pracę jako projektant wnętrz

Wskazówki dotyczące rozpoczęcia kariery w zakresie projektowania wnętrz

Jeśli prowadzisz karierę w projektowaniu wnętrz, kluczowe znaczenie ma kreatywność i dbałość o estetykę. Ale potrzebujesz czegoś więcej niż tylko kreatywnego umysłu. Pomyślny projektant wnętrz potrzebuje szkolenia akademickiego, wszechstronnego portfolio oraz umiejętności nawiązywania kontaktów i biznesowych. Oto informacje, jak uzyskać pracę jako projektant wnętrz, w tym edukacja i certyfikacja, porady dotyczące portfela, porady dotyczące sieci i jak znaleźć pracę w terenie.

Projektowanie wnętrz i wymagania dotyczące licencjonowania

Większość kandydatów do projektowania wnętrz ukończyła czteroletni program studiów, specjalizujący się w projektowaniu wnętrz. Wiele z tych programów jest akredytowanych przez Radę ds. Akredytacji Projektowania Wnętrz, co zapewnia, że ​​program nauczania odpowiada standardom danej dziedziny. Przed wyborem programu warto sprawdzić jego status akredytacji.

Dla studentów, którzy chcą spędzać mniej czasu w szkole, niektóre studia wyższe oferują kierunki projektowania wnętrz. Jeśli interesuje Cię kariera w projektowaniu, ale nie jesteś pewien, czy chcesz się zaangażować, być może uda Ci się wziąć udział w taniej, niekompetytowej kursie w college'u, aby poczuć się w tej dziedzinie.

Aspirujący projektanci wnętrz, którzy ukończyli już inny rodzaj studiów licencjackich, mają możliwość uzyskania tytułu magistra projektowania.

Kandydaci na studia podyplomowe uzupełniają zajęcia z projektowania 3D, procesu projektowania, architektury, historii projektowania wnętrz, rysunku architektonicznego, standardów budowlanych, projektowania wspomaganego komputerowo, projektowania oświetlenia i materiałów budowlanych.

Wytyczne certyfikacji

Wiele stanów ma wytyczne dotyczące certyfikacji dla projektantów wnętrz, ale te standardy i klasyfikacje są bardzo różne. Słowa kluczowe Google, takie jak "certyfikaty projektantów wnętrz" w Twoim stanie lub porozmawiaj z profesjonalistami z Twojej okolicy, aby określić wymagania dotyczące Twojej lokalizacji.

Umiejętności projektowania wnętrz

Projektanci wnętrz powinni mieć kreatywny umysł i wyrafinowane poczucie estetyki, ponieważ to oni muszą sobie wyobrazić i zaprojektować atrakcyjne wnętrza dla budynków komercyjnych i mieszkalnych. Projektanci wnętrz powinni także zrozumieć style życia i praktyki pracowników, aby stworzyć wnętrza dostosowane do warunków domowych i zawodowych.

Do skutecznej interakcji z klientami, konstruktorami i architektami, którzy mogą mieć sprzeczne pomysły na projekt, potrzebne są silne umiejętności interpersonalne. Obsługa klienta i umiejętności sprzedaży są niezbędne, aby zabezpieczyć nowe możliwości biznesowe i zdobyć referencje od zadowolonych klientów. Umiejętność rozwiązywania problemów jest niezbędna dla projektantów przy rozwiązywaniu problemów związanych z budową, wykonawcami i klientami.

Ponadto, projektanci wnętrz muszą być precyzyjni i szczegółowi, ponieważ mierzą przestrzeń i obliczają materiały potrzebne do ich projektów. Ponieważ większość projektantów wnętrz pracuje niezależnie lub z kilkoma partnerami, umiejętności zarządzania są ważne dla wykonywania funkcji administracyjnych niezbędnych do prowadzenia działalności gospodarczej. Przejrzyj tę listę umiejętności w zakresie projektowania wnętrz .

Wskazówki dotyczące wyszukiwania prac związanych z projektowaniem wnętrz

Projektowanie wnętrz to pole "pokaż mi, co zrobiłeś" .

Oznacza to, że pracodawcy będą chcieli zobaczyć solidne dowody wcześniejszych prac projektowych, które ilustrują dobry gust i silne umiejętności. Potencjalni projektanci muszą zebrać portfel projektów z poprzednich kursów, staży i zawodów, pokazując "zdjęcia przed i po" dla swoich projektów renowacji. Dobrym pomysłem jest stworzenie strony internetowej do swojego portfolio, aby można było wpisać adres URL w swoim CV lub udostępnić go potencjalnym pracodawcom za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Networking jest zdecydowanie najważniejszą strategią poszukiwania pracy dla kandydatów do projektowania wnętrz. Projektanci wnętrz jeszcze w szkole powinni dołączyć do Międzynarodowego Stowarzyszenia Projektowania Wnętrz jako uczniowie. Ponadto projektanci-studenci powinni uczestniczyć w odpowiednich możliwościach nawiązywania kontaktów, projektować konkursy i warsztaty, aby rozwijać relacje z doświadczonymi profesjonalistami.

Dobrym pomysłem jest również dołączenie do grupy zadaniowej studentów stowarzyszenia w celu dostarczenia danych wejściowych do organizacji i skorzystania z ich grup społecznościowych, aby uzyskać dodatkową ekspozycję na specjalistów od projektowania wnętrz, którzy mogą być pomocni przy poszukiwaniu pracy.

Lokalni architekci i projektanci mogą być kolejnym cennym zasobem. Sporządź listę firm w Twojej okolicy i skontaktuj się z nimi w sprawie możliwości spotkania na rozmowę informacyjną. Biuro karier i absolwentów twojej uczelni może również dostarczyć listę osób, które mogą udzielić informacji i porad.

Powinieneś także rozważyć spytanie rodziny, przyjaciół, profesorów i poprzednich pracodawców o informacje na temat wszelkich znanych im architektów i projektantów. Wspomnij swoich znajomych, że chciałbyś uzyskać informacje zwrotne na temat swojego portfolio, mobilizując swoje poszukiwania pracy. Jeśli zrobisz pozytywne wrażenie w wywiadach informacyjnych , możesz odejść z niektórymi ofertami pracy lub wywiadami.

Możesz także rozpocząć poszukiwania pracy, odwiedzając lokalne biura projektowania wnętrz i firmy architektoniczne. Poświęć trochę czasu, aby przygotować ładną, wydrukowaną kopię swojego portfolio i zanieś ją do recepcji, aby sprawdzić, czy partner lub członek personelu jest dostępny, aby rzucić okiem na próbki pracy.

Upewnij się, że okazujesz szacunek strażnikowi, ponieważ ten asystent administracyjny lub recepcjonista może decydować, czy uzyskasz dostęp do profesjonalnego personelu. Jeśli nikt nie jest dostępny, upewnij się, że Twoje portfolio zawiera zaktualizowane informacje kontaktowe, więc firma może skontaktować się z Tobą, jeśli jest zainteresowana nawiązaniem połączenia.

Możesz także przeszukać swoją pracę online. Aby uzyskać oferty pracy, skorzystaj z witryn specjalizujących się w projektowaniu wnętrz, takich jak theCreativeloft.com i strona internetowa International Interior Design Association. Wyszukaj strony z wyszukiwarkami pracy, takie jak Indeed.com, za pomocą słów kluczowych "projektant wnętrz", aby wygenerować obszerną listę otworów w terenie.

Wywiady dotyczące prac związanych z projektowaniem wnętrz

Kiedy przeprowadzasz rozmowę kwalifikacyjną dotyczącą prac związanych z aranżacją wnętrz, pracodawcy będą poszukiwać dowodów na to, że udało ci się rozwiązać problemy projektowe w przeszłości. Przygotuj się na udostępnienie próbek portfolio, które ilustrują kreatywne rozwiązania w zakresie wyzwań związanych z projektowaniem. Powinieneś być przygotowany do podzielenia się swoją filozofią i podejściem do projektowania wnętrz. Zastanów się nad obecnymi trendami w aranżacji wnętrz i bądź gotowy wyrazić swoje poglądy na temat najważniejszych trendów.

Aby zaimponować rozmówcy, wykonaj kilka badań przed rozmową . Przeanalizuj projekty aranżacji wnętrz, które Twój potencjalny pracodawca podjął w przeszłości. Zastanów się nad projektami, które wykonałeś równolegle do swoich projektów lub zaprezentuj odpowiednie techniki projektowania. Wyraź opinię na temat tego, które z ich projektów są dla ciebie najbardziej imponujące i dlaczego, i bądź gotowy porozmawiać o tym z prowadzącym rozmowę. Warto również dowiedzieć się, ile pieniędzy zarabia przeciętny projektant wnętrz .

Powinieneś także być gotów podzielić się pięcioma lub siedmioma umiejętnościami , cechami osobowości, obszarami wiedzy, umiejętnościami technicznymi lub innymi dobrami, które Twoim zdaniem uczynią Cię dobrym projektantem. Przygotuj anegdoty, opowiadania i przykłady tego, jak zastosowałeś każdą z tych mocnych stron na swoją korzyść podczas poprzednich staży, projektów akademickich, miejsc pracy lub wspólnych zajęć.

Wyślij e-mail z podziękowaniami lub notatkę zaraz po rozmowie potwierdzając twoje silne zainteresowanie pracą, krótko mówiąc, dlaczego jest to doskonałe dopasowanie, i wyrażając wdzięczność za możliwość spotkania z personelem.