Wskazówki dotyczące znalezienia drugiej pracy

Kiedy jedna wypłata nie wystarczy, aby zapłacić rachunki, warto zastanowić się nad drugą pracą. Druga praca przyniesie nie tylko dodatkowe pieniądze, ale może również wzmocnić twoje CV i zapewnić środki do przejścia do nowej kariery .

Jaki jest najlepszy sposób na znalezienie drugiej pracy? To zależy od rodzaju pracy, w której chcesz pracować i od tego, w jaki sposób chcesz uzupełnić swoje dochody.

Zależy to również od elastyczności harmonogramu, aby dostosować się do godzin pracy, a także elastyczności przyszłego pracodawcy.

Druga praca lub samozatrudnienie?

Pamiętaj, że założenie małej firmy zawsze jest opcją, a twój przyszły pracodawca może być nawet sobą, jeśli chcesz mieć gwarancję elastyczności i umiejętności, aby stać się samozatrudnionym.

Najlepsze drugie miejsca pracy

Zanim rozpoczniesz poszukiwanie pracy, przejrzyj listę najlepszych drugich zadań, aby uzyskać pomysły na to, co możesz zrobić.

Wskazówki dotyczące znalezienia drugiej pracy

W przypadku niektórych prac można składać wnioski i pracować online. W przypadku innych osób, gdy będziesz pracować w fizycznej lokalizacji, możesz ubiegać się online, możesz też poprosić o kontakt osobiście lub skorzystać z kontaktów, aby znaleźć firmę, która potrzebuje dodatkowej pomocy. Z tym drugim rodzajem pracy, szukanie czegoś tak blisko domu lub pierwszego miejsca pracy, jak to możliwe, jest dobrym pomysłem. Ułatwi to żonglowanie dwiema pracami.

Drugie miejsca pracy dzielą się zasadniczo na trzy główne kategorie: tradycyjne zatrudnienie w niepełnym wymiarze godzin, często w sektorze usług, małe przedsiębiorstwa i praca niezależna.

Strategie organizowania zatrudnienia w każdym z tych sektorów będą się odpowiednio zmieniać.

Oto wskazówki, jak znaleźć drugą pracę, w tym informacje o typach zadań, które zapewniają dobre drugie miejsca pracy, gdzie szukać pracy, możliwości założenia małej firmy i więcej sposobów na zarobienie dodatkowych pieniędzy.

Zacznij od wyszukiwarki ofert pracy
Możesz użyć witryn wyszukiwarki pracy, aby wyszukać drugą pracę, używając słów kluczowych, takich jak "online", "praca w domu", "zdalny", "niepełny wymiar", "wieczór", "weekend", "wolny strzelec" i tak dalej.

Nie musisz dodawać lokalizacji podczas wyszukiwania zadań online, ale dodaj swoje miasto lub miejscowość podczas wyszukiwania ofert pracy, w których będziesz pracować na miejscu. Oto informacje na temat najlepszych wyszukiwarek, a także wskazówki, jak z nich korzystać.

Znajdź ofertę online
Jeśli możesz znaleźć przyzwoitą pracę w domu, a jest ich kilka, może to być świetnym sposobem na uzupełnienie dochodów. Oto, jak znaleźć pracę w domu, a także jak szukać pracy w domu, aby upewnić się, że są zgodne z prawem i uniknąć oszustw.

Znajdź pracę w niepełnym wymiarze godzin
Niektórzy mogą żonglować dwiema pełnoetatowymi pracami, ale jest to trudne. Praca w niepełnym wymiarze w miejscu pracy nr 2 jest lepszą opcją. Oto najlepsze strony do wyszukiwania ofert pracy w niepełnym wymiarze godzin, ofert pracy w niepełnym wymiarze godzin, znalezienia pracy w niepełnym wymiarze godzin, składania wniosków o pracę w niepełnym wymiarze godzin, wniosków o pracę w niepełnym wymiarze godzin, odezwie i listów oraz wskazówek dotyczących poszukiwania pracy osoby poszukujące pracy w niepełnym wymiarze godzin.

Znajdź drugą pracę w osobie
Odwiedzanie pracodawców, takich jak restauracje, hotele, resorty i sklepy osobiście, może być dobrym sposobem na znalezienie drugiej pracy w tych sektorach. Przedstaw się kierownikowi i zapytaj o pracę. Niezbędny będzie dopracowany wygląd i optymistyczna osobowość. Spróbuj odwiedzić w godzinach poza szczytem.

Użyj swoich kontaktów
Nawiązywanie kontaktów przez przyjaciół, rodzinę, sąsiadów i inne kontakty oraz dociekanie, czy ich firma potrzebuje pomocy lub jeśli którykolwiek z jej współpracowników może potrzebować pomocy, zawsze jest dobrym sposobem na znalezienie pracy.

Technika ta będzie szczególnie odpowiednia dla małych organizacji, które wolą zatrudniać wysoce rekomendowanych pracowników.

Znajdź pracę Freelance
Freelance, takie jak pisanie i projektowanie graficzne, można zabezpieczyć, stosując te same strategie, co w małych firmach, a także stukając w jedną lub więcej stron internetowych poświęconych pasującym freelancerom i niezależnym projektom. Elance, ODesk, Freelancer i Guru należą do czołówki.