Jak tworzyć profesjonalne profile online

Kiedy szukasz nowej pracy lub pozycjonowania się w celu rozwoju kariery, ważne jest obecność w sieci, w której możesz zaprezentować swoje umiejętności i doświadczenie. Twoje profile zawodowe online pomogą ci także nawiązać kontakt z osobami, które mogą przyspieszyć wyszukiwanie pracy i pomóc w przeniesieniu się po szczeblach kariery.

Oto niektóre strony internetowe, na których powinieneś utworzyć profil online. Upewnij się, że aktywnie zarządzasz swoimi profilami, dzięki czemu są one aktualne. Pracodawcy i kontakty chcą zobaczyć aktualne informacje. Pamiętaj również, aby zachować swoje życie zawodowe oddzielne od osobistego. Gdy masz wiele kont, możesz je łatwo wymieszać. Zastanów się dwa razy przed opublikowaniem, aby mieć pewność, że wszystko jest przesyłane we właściwe miejsce.

Jeśli będziesz konsekwentny w różnych witrynach, używając tych samych motywów i zdjęć, będziesz w stanie stworzyć silną markę osobistą i profesjonalną . Przejrzyj te przykłady profili, aby uzyskać pomysły na budowanie własnej obecności zawodowej w mediach społecznościowych i Internecie.

 • 01 LinkedIn

  LinkedIn

  LinkedIn jest "tą" stroną dla profesjonalnych sieci. Rekruterzy aktywnie wykorzystują go do pozyskiwania kandydatów i jest to najlepsze źródło do budowania i zarządzania siecią kariery. Często aktualizuj swój profil, dołączaj historię zatrudnienia, wykształcenie, umiejętności i przykłady projektów, nad którymi pracowałeś.

  Angażuj się z innymi użytkownikami i spędzaj czas na rozwijaniu sieci. Im więcej połączeń, tym większa widoczność.

 • 02 Profesjonalna strona na Facebooku

  Facebook

  Tworzenie strony na Facebooku to sposób na odróżnienie profesjonalisty od osobistego. Skonfiguruj stronę, aby dzielić się swoją wiedzą, nowościami branżowymi i bieżącymi wydarzeniami z innymi.

  Zachowaj swoją rodzinę, przyjaciół i zdjęcia na swojej stronie osobistej i zachowaj ostrożność w ustawieniach prywatności, aby nie dzielić się przypadkowo zbyt dużą ilością informacji z pracodawcami .

 • 03 Profil na Twitterze

  Świergot

  Twitter to świetny sposób na zdobycie pozycji eksperta w swojej branży. Tweetuj o tym, co dzieje się w Twojej branży - aktualności, wydarzenia i porady. Pamiętaj również, aby podawać dalej porady od liderów branży. Poświęć czas na obserwowanie (i retweet) firm, które Cię interesują. Być może będziesz w stanie uzyskać nowe oferty pracy, zanim zostaną wymienione w Internecie.

 • 04 Pinterest

  Pinterest

  Pinterest to wspaniały sposób na zaimponowanie Twoim kontaktom i potencjalnym pracodawcom. Pinterest pokazuje menedżerom ds. Rekrutacji, że jesteś na bieżąco i zaangażowany w to, co dzieje się online, i możesz podkreślić swoje CV i swoją pracę zawodową.

  Po skonfigurowaniu Pinterest możesz dodać link do swojej strony z LinkedIn i innych profili online, stron internetowych i blogów.

 • 05 Prywatna strona internetowa lub blog

  Katie Doyle

  Blog lub prywatna strona internetowa powiązana z twoimi zainteresowaniami zawodowymi jest dobrym miejscem do podkreślenia twoich umiejętności i idealnego sposobu przedstawiania twoich referencji. Możesz podać informacje na temat tego, co masz do zaoferowania pracodawcy, link do swoich profili społecznościowych i udostępnić dane kontaktowe potencjalnym pracodawcom i kontaktom w sieci.

  Zachowaj ostrożność, aby zachować go w odniesieniu do swoich zainteresowań zawodowych, jeśli piszesz go podczas poszukiwania pracy.

 • 06 Napisz stronę o mnie na swoją stronę

  Jeśli masz osobistą stronę internetową, portfolio lub blog, możesz użyć strony "O mnie", by zaangażować czytelników, promować swoją markę i sprzedawać swoje umiejętności potencjalnym klientom i pracodawcom.
 • 07 Zbuduj swoją profesjonalną markę

  Jednym ze sposobów na zwiększenie widoczności jest zbudowanie profesjonalnej marki spójnej na wszystkich platformach społecznościowych, z których korzystasz. Na przykład możesz użyć tego samego zdjęcia na wszystkich swoich profilach. Możesz również utworzyć oświadczenie promujące markę i wykorzystać część lub całość, więc przesyłasz tę samą wysokość lub wiadomość na swoich stronach społecznościowych.
 • 08 Uważaj na prywatność

  Pamiętaj, że pracodawcy prawdopodobnie będą przeglądać wszystkie informacje, które masz online. Poświęć czas na okresowe sprawdzanie wszystkich opublikowanych informacji, aby upewnić się, że są one do zaakceptowania dla profesjonalnego oglądania, dzięki czemu możesz upewnić się, że nie otrzymasz nieprzyjemnych niespodzianek podczas procesu rekrutacji .