Jak stworzyć profesjonalną markę

Najlepsze porady dotyczące tworzenia profesjonalnej marki

Marki osobiste i profesjonalne

Może nie być dużej różnicy między wizerunkiem osobistym i zawodowym, ale z mojej perspektywy Twoja marka zawodowa jest ważna dla potencjalnego pracodawcy, kontaktu z siecią lub dla każdego, kto może pomóc Ci znaleźć pracę lub rozwijać karierę. To nie tylko kwestia tego, czy Twoja marka odzwierciedla tożsamość osoby. Dbasz również o to, aby dostępne informacje o tobie online były widoczne, dostępne i odpowiednie - do miejsca, w którym jesteś w swojej karierze i gdzie chcesz iść dalej.

Sprawdź swoją obecność online

Jakiego rodzaju masz marki? Istnieje łatwy sposób sprawdzenia, jaki obraz wyświetlany jest na świecie. Wpisz swoje imię Google i zobacz, co się pojawi. Włożyłem sporo wysiłku w budowę mojej marki "Alison Doyle". Mam na imię Google, a znajdziesz je na pierwszej stronie wyników wyszukiwania, w sekcji Wyszukiwanie pracy , moim profilu na LinkedIn, profilu na Twitterze, linkami do książek, które napisałem, linkiem do mojego bloga Alison Doyle i link do strony mojej firmy.

Ekspertka Susan Heathfield wykonała dobrą robotę budując swoją profesjonalną markę. Google "Susan Heathfield", a znajdziesz sekcję Susan, jej blog i jej biografię na temat Microsoftu, gdzie napisała kilka artykułów.

Jest to wszelkiego rodzaju informacja, którą chcesz znaleźć dla potencjalnego pracodawcy lub klienta. Nie chcesz reklamować zdjęć tego, co robiłeś podczas letnich wakacji, świetnego czasu, jaki miałeś na szkolnym zjeździe, lub liczby "ostatnich połączeń", które wykonałeś w swoim ulubionym barze lub klubie, dla każdego który może być w stanie zatrudnić cię lub polecić ci pracę.

Zachowaj prywatne życie prywatne

Nadal możesz mieć dane osobowe w internecie. Upewnij się, że jest dostępny tylko dla osób, które chcesz zobaczyć. Użyj tej internetowej listy kontrolnej wyszukiwania pracy, aby upewnić się, że pracodawcy znajdują to, co chcesz, aby znaleźli, a to, co oglądają, jest odpowiednie.

Uważaj na to, co piszesz na blogu lub w blogach innych osób lub na stronach społecznościowych. Nie pozwól, aby cały świat widział Twoje dane osobowe:

Wskazówki dotyczące tworzenia profesjonalnej marki

Gdy upewnisz się, że Twoje dane osobowe są widoczne tylko dla tego, kogo chcesz zobaczyć, zacznij budować swoją profesjonalną markę.

To będzie służyć kilku celom. Oprócz informacji, które pokazują Twoje talenty potencjalnym pracodawcom, są to również informacje, które, jeśli zostaną utworzone prawidłowo, podniosą niezbyt dobre rzeczy z listy w Google. W ten sposób każdy potencjalny pracodawca, który Cię rozpozna, powinien zobaczyć, co chcesz, aby zobaczył - Twoje profesjonalne marki.

Użyj tego samego zdjęcia

Użyj tego samego zdjęcia we wszystkich witrynach sieciowych, witrynach internetowych i blogach, z których korzystasz. Na przykład, jeśli korzystasz z LinkedIn i Facebooka i / lub masz bloga lub prywatną stronę internetową, prześlij to samo zdjęcie do każdej witryny. Ten efekt wizualny pomoże zbudować markę i przyczyni się do zwiększenia uznania przez potencjalnych pracodawców i kontakty zawodowe.

Oto porady, jak zrobić i wybrać zdjęcie do swojego profilu LinkedIn . Użyj tego samego zdjęcia we wszystkich witrynach sieciowych, aby prezentowana przez Ciebie marka była spójna.

Oto przykłady tego, co zrobiłem:

Użyj swojego imienia i nazwiska

Jednym z celów osobistego brandingu jest zwiększenie Twojej obecności w wyszukiwarkach. Tak więc, kiedy Ty (lub potencjalni pracodawcy) przeszukujesz Google, Yahoo lub inne wyszukiwarki, Twoje wyniki są na wysokim poziomie. Używanie Twojego imienia i nazwiska jako adresu URL, gdy tylko to możliwe, pomoże ci poprawić ranking.

Profesjonalne narzędzia do znakowania

Pracuj dalej

Budowanie marki nie jest jednorazową transakcją. Potrzeba czasu, aby zbudować solidną obecność i powinno to być ciągłym przedsięwzięciem. Aktualizuj swoje profile, pozostań w kontakcie ze swoimi kontaktami, buduj i utrzymuj sieć oraz regularnie pracuj nad brandingiem.

Sugerowane lektury: 9 prostych wskazówek, które pomogą ulepszyć profil na LinkedIn