Poradnik dla kobiet dotyczący negocjowania dzierżawy komercyjnej

Zadaj właściwe pytania i negocjuj najlepsze oferty

Szczególnie ważne jest, aby właściciele firm kobiecych zadawali właściwe pytania dotyczące leasingu komercyjnego. Kobiety mogą być nieuczciwie wykorzystywane z różnych powodów dyskryminacji, jeżeli właściciel wyczuwa ignorancję lub impulsywność strony zainteresowanej wynajmem powierzchni .

Kobiety są tak samo zdolne do wynegocjowania umowy handlowej, jak mężczyźni, ale negocjacje zaczynają się od zadawania właściwych pytań.

Po uzyskaniu odpowiedzi na właściwe pytania możesz dowiedzieć się więcej o rodzajach dzierżawy, warunkach leasingu , negocjowaniu umów leasingu komercyjnego. Będziesz także w stanie lepiej planować swoje finanse i strategie negocjacyjne, jeśli wiesz, jakie pytania zadać.

Trzy najważniejsze pytania, które należy zadać przed negocjowaniem lub podpisaniem

Istnieje wiele pytań, które możesz zadać przed wynajęcie nieruchomości komercyjnej . Niezależnie od tego, o co jeszcze poprosisz, musisz uwzględnić trzy bardzo ważne pytania. Jeśli tego nie zrobisz, prawie na pewno będziesz przepłacać za miejsce dla swojej firmy.

Trzy pytania, które każda kobieta powinna pytać o leasing komercyjny, obejmują:

 1. Jaki rodzaj komercyjnej dzierżawy jest oferowany?
 2. Czy warunki umowy najmu są negocjowane?
 3. Jakie ubezpieczenie wymaga dzierżawy?

Dowiedz się, jaki rodzaj komercyjnej dzierżawy jest oferowany

Rodzaj oferowanej dzierżawy jest prawdopodobnie najważniejszą rzeczą do rozważenia jako pierwszą, ponieważ określa, w jaki sposób będzie pobierany czynsz.

Warunki dzierżawy nieruchomości komercyjnych są określone przez rodzaj leasingu komercyjnego.

Niektóre komercyjne dzierżawy są proste, ale większość nie. Jeśli nie wiesz, co to jest Potrójna dzierżawa netto lub co oznacza " Współczynnik obciążenia " lub jak zostanie obliczony czynsz (rzadko się zdarza, że ​​zostaniesz obciążony tylko za faktyczne pole powierzchni, które zajmujesz), nie możesz negocjować lepsze warunki.

Czy dzierżawa "pełna usługa" lub " procent oparty ?" Klucz do negocjacji warunków najmu może być uzależniony od pierwszych negocjacji typu dzierżawy.

Poproś o kopię przykładowej dzierżawy. Wynajmujący, który nie chce dać ci czasu na zapoznanie się z warunkami najmu przed podpisaniem, nie jest osobą godną zaufania. Komercyjne dzierżawy mogą zawierać tylko kilka stron, ale zwykle mają długość 15-20 lub nawet więcej stron. Jeśli chcesz, aby prawnik przejrzał umowę najmu, a właściciel odmawia, nie podpisuj umowy najmu!

Rodzaje dzierżaw komercyjnych

Istnieje wiele rodzajów komercyjnych dzierżaw i niektóre nakładają się. Ponieważ niektóre rodzaje dzierżaw mogą obejmować usługi (takie jak janitoria, narzędzia itd.), Ale inne rodzaje dzierżawy nie, ważne jest, abyś konkretnie zapytał, jaki rodzaj dzierżawy jest, a także czy obejmuje on usługi, opłaty za załadowanie, opłaty procentowe lub inne opłaty związane z dzierżawami "netto".

Rodzaje umów najmu typowo oferowanych w leasingu komercyjnym obejmują:

 1. Double Net Lease
 2. W pełni serwisowana dzierżawa
 3. Gross Lease
 4. Net Lease
 5. Procent dzierżawy
 6. Procent wynajęcia
 7. Rentable Square Feet
 8. Poddzierżawić
 9. Potrójna dzierżawa netto (znana również jako NNN lub Net Net Net Lease)

Dowiedz się, czy warunki najmu są do zniesienia

Wszystkie komercyjne dzierżawy powinny zawsze mieć przynajmniej trochę miejsca na negocjacje, bez względu na to, jak małe.

Całkowicie nieelastyczny wynajmujący zazwyczaj nie jest kimś, kogo chcesz wynająć, ponieważ "nieelastyczny" często oznacza "nierozsądny". Jeśli właściciel jest nierozsądny podczas negocjacji umowy najmu, może on być również nieuzasadniony lub nieuczciwy, gdy znajduje się w miejscu i wymaga napraw lub rozważań dotyczących nieprzewidzianych rzeczy, takich jak parkowanie, dostęp do wyposażenia lub pokoi telefonicznych itp.

Warunki zbywalne obejmują okres najmu, wolny czynsz, mniejsze depozyty zabezpieczające i koncesje na najemcę modernizującego przestrzeń. Inne obszary zwykle negocjowane w ramach leasingu komercyjnego obejmują niższe czynsze, limity czynszu i wzrost "obciążenia", zmniejszając inne opłaty lub eliminując je wszystkie razem.

Kiedy nie ma absolutnie żadnego miejsca na jakiekolwiek negocjacje, od razu wiesz dwie rzeczy: twój właściciel jest nierozsądny i prawdopodobnie możesz zrobić to lepiej gdzie indziej.

Czasami najlepszym sposobem na zmianę warunków najmu jest najpierw wynegocjowanie rodzaju dzierżawy komercyjnej. Na przykład dzierżawa Triple Net wymaga, aby lokatorzy zawsze płacili całość lub część podatków, ubezpieczeń i konserwacji związanych z użytkowaniem nieruchomości. Opłaty te są wypłacane oprócz regularnego miesięcznego czynszu dzierżawcy. Jeśli nie chcesz płacić tych wszystkich opłat, musisz poprosić o inny rodzaj dzierżawy.

Dowiedz się, jakie ubezpieczenie leasingu wymaga od najemców do zakupu

Niewiele właścicieli firm, którzy są nowi w leasingu komercyjnym, będzie wyglądać poza faktycznymi miesięcznymi czynszami i kosztami użytkowania, gdy określą, czy powierzchnia jest dostępna, ale trzeba również wziąć pod uwagę koszty ubezpieczenia.

Przeniesienie się z firmy domowej do przestrzeni "cegła i zaprawa" będzie kosztować więcej, aby ubezpieczać Twój biznes, ponieważ oprócz Twoich własnych potrzeb ubezpieczeniowych, właściciel prawdopodobnie będzie wymagał od ciebie wykupienia ubezpieczenia, aby go chronić. Tak długo jak zajmujesz przestrzeń, będziesz musiał mieć ubezpieczenie - staje się on stałym wydatkiem wraz z innymi wydatkami na czynsz.

Dowiedz się, ile będziesz potrzebować ubezpieczenia

Bądź absolutnie pewny, aby zapytać, jaki rodzaj i ilość ubezpieczenia jest wymagana przez dzierżawę. Może to wydawać się niepotrzebnym pytaniem, ale wiele małych firm nie ma żadnych nieubezpieczonych ani nieubezpieczonych.

Ubezpieczenie GCL oferuje ochronę właścicielowi przed pozwaniem w określonych sytuacjach, co powinno być jasno określone w umowie najmu. GCL oferuje pewną ochronę, jednak właściciel wymaga, aby chronić własne interesy, a nie twoje.

Niektórzy właściciele nieruchomości wymagają ubezpieczenia, które może być kosztowne lub gorsze, nie można uzyskać ubezpieczenia. Podczas gdy większość firm może uzyskać ubezpieczenie GCL, jeśli właściciel wymaga ubezpieczenia odpowiedzialności za produkt, niektóre firmy mogą mieć problem ze znalezieniem ubezpieczenia, a ubezpieczenie może pokryć tysiące dolarów.

Dowiedz się, czy ubezpieczenie jest wymagane przed przeprowadzką

Powinieneś również wiedzieć z wyprzedzeniem, czy ubezpieczenie musi być na miejscu, zanim będziesz mógł się wprowadzić. Większość wynajmujących będzie wymagać posiadania minimalnego (ustawionego) ubezpieczenia ogólnego odpowiedzialności komercyjnej (GCL) przed przekazaniem kluczy do tego miejsca.