Różne rodzaje komercyjnych dzierżaw

Jesteś gotowy, aby spędzić czas na gontach lub w inny sposób rozpocząć działalność gospodarczą, ale potrzebujesz miejsca, miejsca, w którym możesz prowadzić swoją działalność. Jeśli po raz pierwszy wkraczasz w świat komercyjnej dzierżawy, możesz czuć się trochę przytłoczony przez wszystkie wyrazy, które są rzucane. Możesz nie wiedzieć, w co się pakujesz.

Terminy te nie są tak naprawdę zastraszające, jak brzmią.

Oto wykres, którego możesz użyć do zidentyfikowania rodzaju oferowanej komercyjnej dzierżawy i co to znaczy do dolnej linii, wraz z kilkoma definicjami różnych terminów.

Rodzaje dzierżaw komercyjnych mogą się nakładać, dlatego ważne jest, aby skupić się na sposobie obliczania czynszu i innych opłat.

Rodzaje komercyjnych dzierżaw nieruchomości
Rodzaj dzierżawy Wynajem Basis Często używane w
Procent dzierżawy Czynsz podstawowy + procent miesięcznej sprzedaży Sklepy detaliczne; Centra handlowe
Net Lease Oprócz czynszu dzierżawca płaci część lub całość podatków, ubezpieczenia lub konserwacji. Wszelkie komercyjne dzierżawy; zazwyczaj faworyzuje interesy właściciela.
Double Net Lease Najemca płaci czynsz + podatki i ubezpieczenie. Wszelkie komercyjne dzierżawy; zazwyczaj faworyzuje interesy właściciela.
Potrójna dzierżawa netto Najemca płaci czynsz + podatki, ubezpieczenie i utrzymanie. Wszelkie komercyjne dzierżawy; zazwyczaj faworyzuje interesy właściciela.
Całkowicie serwisowana dzierżawa (Gross Lease) Wynajmujący płaci bezpośrednio wszystkie lub zwykle koszty. Koszty te są często przekazywane najemcy w czynszu jako "czynnik obciążenia". Biuro, Niektóre dzierżawy przemysłowe i detaliczne.

Ok, więc co to naprawdę znaczy? Poniżej znajduje się lista niektórych terminów, które chcesz zrozumieć, oraz kilka wskazówek, które pomogą Ci zapamiętać, co oznaczają te różne dzierżawy, gdy negocjujesz i myślisz na nogach.

Czynsz podstawowy

Jest to minimum, które będziesz musiał płacić co miesiąc - do tej kwoty dodawane są inne opłaty, jeśli takie są.

Pomyśl o tym jako o podstawie wzgórza lub góry.

Double Net Lease

"Podwójne" oznacza, że ​​do czynszu podstawowego zostaną doliczone dwa dodatkowe koszty: podatek i koszty ubezpieczenia poniesione przez właściciela.

W pełni serwisowana dzierżawa

Nazywana również dzierżawą brutto, właściciel będzie ponosił odpowiedzialność za płacenie za większość "dodatków", ale nie popełnij błędu, najprawdopodobniej spłynie na ciebie jako "czynnik obciążenia". Możesz myśleć o "w pełni obsługiwanym", ponieważ "obejmuje wszystko", ale czynsz najprawdopodobniej będzie znacznie większy niż "czynsz podstawowy".

Współczynnik obciążenia

Jest to metoda obliczania łącznych miesięcznych kosztów najmu łączących użytkowe stopy kwadratowe z procentem stóp kwadratowych powierzchni wspólnych wykorzystywanych przez wszystkich najemców. Typowe obszary obejmują zazwyczaj toalety, lobby, windy, klatki schodowe i korytarze. Jeśli dzielisz budynek z trzema innymi lokatorami, a każda z użytecznych stóp kwadratowych - powierzchnia, którą faktycznie wynajmujesz jako sklep lub biuro - jest zasadniczo równa, Twój udział procentowy w obszarach wspólnych może wynosić 25 procent.

Net Lease

Jest to nieco nieokreślona wersja podwójnej lub potrójnej dzierżawy netto. Zapłacisz za niektóre podatki, ubezpieczenia i koszty konserwacji poniesione przez właściciela, jeśli nie 100 procent jednego lub wszystkich z nich.

Odsetek ten często może być zbywalny.

Procent dzierżawy

Słowo "procent" nie odnosi się do użytecznych stóp kwadratowych, które można uznać za własne w budynku komercyjnym, ani do wysokości podatków, ubezpieczenia i konserwacji, które można zapłacić w ramach leasingu netto. Jest to procent miesięcznej sprzedaży powyżej określonego progu. Możesz oczekiwać, że zapłacisz, jeśli wynajmujesz powierzchnię handlową w centrum handlowym.

Rentable Square Feet

To są twoje użyteczne kwadratowe stopy plus twój procent kwadratowego obszaru wspólnego obszaru.

Potrójna dzierżawa netto

"Potrójny" oznacza trzy dodatkowe koszty wykraczające poza czynsz podstawowy: podatki, ubezpieczenie i utrzymanie.

Więc masz to. Wyjdź i negocjuj dzierżawę jak profesjonalista.