Fussie Cat powoduje zamieszanie - Cat Food Review

Czy składniki są do siebie równe?

Amazonka

Fussie Cat to marka najwyższej jakości karmy dla kotów naturalnych produkowanych przez Pets Global, Inc. z Kalifornii. Odmiany obejmują tuńczyka, małże, sardele, kraby i mięso wieprzowe bez skóry, bez skóry, słodkie ziemniaki, marchew, olej słonecznikowy i inne naturalne składniki i żadnych produktów ubocznych.

Z wyjątkiem kurczaka z warzywami i brązowym ryżem, ta karma dla kotów jest bezziarnista. Jest to również dobry wybór dla kotów podatnych na problemy z układem moczowym.

Choć wydawało się nam, że jest to całkiem dobra marka, czytelnik wziął od nas wyjątek.

Zrobiliśmy więcej badań, a wyniki zaskoczyły nas wszystkich.

Jak rozpoczął się Fussie Cat Fuss

Zostaliśmy zabrani do drewutni (w pewnym sensie) przez czytelniczkę o imieniu Lillian za polecanie kotów Fussie Cat na blogu.

Napisała: "Twoja ostatnia rekomendacja Fussie Cat była kompletnym szokiem. Czy czytałeś etykietę składnika lub nawet otworzyłeś puszkę z tymi rzeczami? Kupuję Weruva i Tiki, oba produkty wysokiej jakości. Fussie Cat zawiera cukier, a także E250, barwnik spożywczy lub środek konserwujący sklasyfikowany jako rakotwórczy. Produkt jest w rzeczywistości tani i fałszywie przedstawia się jako pochodzący z tego samego obiektu, co Weruva, dobry produkt. Formulacje będą się różniły od złych do dobrych ze wszystkich fabryk, więc sugeruję wypróbować te rzeczy, zanim polecisz je innym. "

Jako pobożni zwolennicy naturalnych marek karmy dla kotów, wydawało nam się to całkiem niezłe. Zbadaliśmy więc i opracowaliśmy kilka interesujących odkryć.

Tylko co to za zamieszanie wokół F Ussie Cat?

Krótko nakarmiliśmy tego Omarowi, który od tego czasu przeszedł przez Tęczowy Most z powodu rozwoju mięsaka związanego z zakażeniem, na zalecenie właściciela naturalnego sklepu zoologicznego po tym, jak zdiagnozowano go z kryształami moczu i nie był on w stanie tolerować jego produktów na receptę. weterynarz go umieścił.

(Przy okazji, kochał Fussie Cat).

Mimo, że nie karmiliśmy go wyłącznie tą marką (miał także tak szanowane marki jak Weruva, Best Feline Friend i Tiki), podczas ostatniego sprawdzania otrzymał czysty rachunek za zdrowie. Przeczytaliśmy etykietę (nie widzieliśmy azotynu sodu na panelu, kiedy to kupiliśmy) i przeprowadziliśmy wiele badań tej marki, która otrzymała świetną recenzję.

Ale e-mail Lillian otworzył oczy. Dlatego skonsultowaliśmy się z Bradem Kriserem, właścicielem sklepu ze zwierzętami naturalnymi, który ma dużą wiedzę na temat karmy dla zwierząt domowych. Powiedział: "Nie podoba nam się dodany cukier i konserwanty, dlatego Kriser nie ma linii produktów".

Jednak według moich badań, Fussie Cat może mieć niepotrzebnie zły rap.

Tylko co jest w Fussie Cat?

E250 to kod chemiczny azotanu sodu (nie mylić z azotanem sodu), dodatek powszechnie stosowany w przemyśle spożywczym, aby zapobiec rozwojowi bakterii, w szczególności śmiercionośnego botulizmu, w produktach mięsnych.

Według niektórych materiałów badawczych, które napotkaliśmy, może to być toksyczne dla ssaków w wysokich stężeniach.

Z drugiej strony, badania przeprowadzone przez naukowców z National Institutes of Health wykazały, że azotyn sodu jest bezpieczny i może być w rzeczywistości korzystny w leczeniu zawałów serca i niedokrwistości sierpowatej, a także innych problemów zdrowotnych.

Ponadto korzyści przewyższają ryzyko wynikające z właściwości zapobiegania bakteriom.

Jeśli chodzi o cukier oligo (który jest inny w związku ze zwykłego cukru stołowego, z którego korzystają ludzie), zwolennicy zdrowia naturalnego twierdzą, że działa to jako prebiotyk. (Korzeń cykorii i topinambur są w tym wysokie.) Niektórzy specjaliści od zdrowia twierdzą, że sprzyjają one rozwojowi pożytecznych bakterii. To może wyjaśniać, dlaczego jest często reklamowany jako dobry wybór dla kotów z problemami z układem moczowym i trawiennym.

Odwrotnie, przeciwnicy twierdzą, że jest to tylko dodatek do karmy dla kotów, aby uczynić go bardziej przyjaznym dla kotów i sprawić, by był "uzależniający" od nich. Jednak uznaliśmy to za nieporozumienie.

Prosto z ust konia lub raczej kota Fussie

Skontaktowaliśmy się z Pets Global, Inc. w związku z obawami Lillian. Przedstawiciel obsługi klienta wrócił do nas i poinformował mnie, że firma stale udoskonala i ulepsza formułę, a Fussie Cat jest często polecana przez weterynarzy.

(Dla przypomnienia, weterynarz Omar uważa, że ​​to dobra marka.)

"Fussie Cat to naturalna karma dla kotów z dobrostanem zwierząt jako naszym najwyższym priorytetem" - powiedział przedstawiciel. Przedstawiciel dodał, że firma przestała uwzględniać E250 i cukier oligo w swoich przepisach, chociaż, na podstawie naszych badań, te składniki są rzeczywiście w porządku.

Tymczasem usłyszeliśmy od Lillian, która uświadomiła sobie, że błędnie zinterpretowała potencjalnie szkodliwe działanie oligo cukru.

Napisała: "Muszę sprostować; najwyraźniej oligo cukier nie jest cukrem w prawdziwym znaczeniu tego słowa. Dodaje słodkiego smaku, ale jest używany przede wszystkim jako prebiotyk i dlatego świetnie nadaje się do trawienia u ludzi i do tej pory psów. Wykorzystują to Eukanuba, Petcurean i wiele innych firm.

Więc przepraszam, że skoczyłem z karabinu i karciłem cię za twoją rekomendację. Jednak nadal możesz chcieć wykonać dodatkowe badania nad swoim produktem. "

Cóż, zrobiliśmy to. Z przyjemnością informujemy, że jesteśmy zgodni z naszą rekomendacją Fussie Cat!