Znajomość kelnera / kelnerki

Lista umiejętności kelnera / kelnerki dla CV, listów motywacyjnych i wywiadów

Bycie kelnerem lub kelnerką nie jest łatwą pracą. Praca jest fizycznie wymagająca. Prawdopodobnie spędzisz całą zmianę na swoich nogach, pędzisz. Może to być opłacalne finansowo, a duże wskazówki mogą być tego warte, ale praca nie jest dla wszystkich.

Bycie kelnerem wymaga bardzo specyficznej osobowości i umiejętności, aby odnieść sukces. Kelnerzy i kelnerki są odpowiedzialni za powitanie klientów, widząc ich potrzeby i dostarczając dokładną i szybką obsługę.

Są zobowiązani do przyjmowania zamówień, dostosowywania się do potrzeb klienta i do skutecznego komunikowania się. Niektóre umiejętności fizyczne są wymagane od kelnerów i kelnerek, takich jak podnoszenie ciężkich tac i szybkie przemieszczanie się między kuchnią a jadalnią.

Poniżej znajduje się lista pięciu najważniejszych umiejętności dla kelnera lub kelnerki, a także dłuższa lista innych umiejętności, jakie pracodawcy poszukują u kandydatów do pracy przy stole.

Jak korzystać z list umiejętności

Te listy umiejętności mogą być używane w całym procesie poszukiwania pracy. Możesz użyć tych słów umiejętności w swoim CV . W opisie historii pracy możesz użyć niektórych z tych słów kluczowych. Po drugie, możesz użyć ich w swoim liście przewodnim . W treści listu możesz wymienić jedną lub dwie z tych umiejętności i podać konkretny przykład czasu, w którym zademonstrowałeś te umiejętności w pracy.

Na koniec możesz użyć tych słów umiejętności w swoim wywiadzie .

Upewnij się, że masz przynajmniej jeden przykład na czas, w którym zademonstrowałeś jedną z pięciu wymienionych tutaj najlepszych umiejętności.

Oczywiście każda praca będzie wymagać różnych umiejętności i doświadczeń, dlatego należy uważnie przeczytać opis stanowiska i skupić się na umiejętnościach wymienionych przez pracodawcę.

Zapoznaj się również z listami umiejętności wymienionymi na liście według stanowiska i rodzaju umiejętności .

Najważniejsze pięć najważniejszych umiejętności kelnera lub kelnerki

Komunikacja
Kelnerzy i kelnerki muszą być uważnymi słuchaczami. Powinni uważnie słuchać przy przyjmowaniu zamówień, ponieważ czasami potrzeby ludzi są skomplikowane. Dobry kelner lub kelner powinien być w stanie zapamiętać potrzeby swoich klientów, aby jasno przekazać te życzenia personelowi gotowania. Powinni także pamiętać i przekazywać wszelkie wiadomości, jeśli kuchnia chce przekazać cokolwiek z klientem.

Klienci mogą zadawać pytania dotyczące pozycji menu lub innych szczegółów, a dobry kelner lub kelner powinien być w stanie rozmawiać z klientem w taki sposób, aby odpowiedzieć na pytania i zaspokoić ich potrzeby w sposób prosty i dokładny, z niewielkimi komplikacjami.

Umiejętności ludzi
Częścią dobrej obsługi klienta jest dbałość o szczegóły. Patroni restauracji mogą czasami być wymagający, a nawet niegrzeczni. Dobry kelner powinien być w stanie zaspokoić potrzeby klienta, nawet jeśli nie są całkowicie uzasadnione. Wysoki poziom energii i dyplomacja, nawet w obliczu konfliktu międzyludzkiego, mogą wpłynąć na dochody zależne od napiwków.

Szybko pracuję
Bycie kelnerem lub kelnerką często oznacza, że ​​musisz mieć dobry zgiełk.

Praca w szybkim tempie jest bardzo ważna, ale zachowuje wrażenie pewności i spokoju. Dobry kelner lub kelnerka poruszy się szybko, nie zdając się biegać ani się spieszyć. Wysoki poziom koncentracji i uwagi sprawia, że ​​praca staje się łatwiejsza, ponieważ gdy poznasz szczegóły swoich klientów i stoły, szybko zaspokoisz ich potrzeby, aby zamknąć jeden czek i zdobyć nowych ludzi. w puste miejsca.

Wielozadaniowość
Kelnerzy zawsze zarządzają kilkoma rzeczami naraz. Czasami jeden stół będzie zamawiać koktajle na początku posiłku, podczas gdy inny posiłek zostanie przeniesiony na deser, podczas gdy inny będzie gotowy do wyczyszczenia i zwrotu. Każda tabela przechodzi przez swój własny mały cykl życia i ważne jest, aby kelnerzy i kelnerki byli dostosowani do różnych poziomów potrzeb, jakie może mieć każda tabela lub klient w danym momencie.

Dobra pamięć
Każdy klient zamawia posiłek inaczej. Niektórzy mogą nalegać na pewien posiłek bez określonego składnika. Niektórzy chcą cytryny w swoim napoju, podczas gdy inni nie chcą owoców w zwykłej sodzie. Przydałaby się podkładka i długopis, ale mimo to kelner lub kelner musi mieć wrodzoną umiejętność przywoływania w czasie zmiany wszystkich przyziemnych szczegółów. Kelner będzie również zobowiązany do zapamiętania najrozmaitszych informacji na temat list żywieniowych i napojów.

Jedzenie może być trudne dla twojego organizmu, ale ostatecznie bardzo dochodowe. Nie dla wszystkich, ale jeśli posiadasz powyższe umiejętności, może to być właśnie dla Ciebie.

Lista umiejętności kelnera / kelnerki

A - E

G - M

O - W

Powiązane: Lista umiejętności szefa kuchni | Lista umiejętności restauracji | Lista umiejętności barmana | Tytuły miejsc w restauracjach | Lista umiejętności serwera | Lista umiejętności pracownika fast food | Barista Skills List | Restauracja Host / umiejętności hostess