Lista umiejętności komunikacyjnych dla CV

Niezależnie od pracy, o którą się starasz, pracodawcy oczekują doskonałej umiejętności pisania na piśmie i komunikacji werbalnej. W zależności od stanowiska, musisz być w stanie skutecznie komunikować się z pracownikami, menedżerami i klientami osobiście, online, na piśmie i przez telefon.

Jak zaprezentować swoje umiejętności komunikacyjne

Pracodawcy szukają kandydatów z lepszymi umiejętnościami w zakresie komunikacji pisanej i werbalnej dla prawie każdej wykonywanej przez nich pracy.

Jaki jest najlepszy sposób, aby im pokazać, że masz to, czego potrzebują?

Twój list motywacyjny będzie często pierwszym miejscem, w którym pracodawca dokona przeglądu twoich umiejętności pisania. Oprócz demonstrowania umiejętności gramatycznych będziesz również pokazywał, jak możesz skomponować list, który jest do rzeczy i, miejmy nadzieję, interesujący do przeczytania. Poświęć trochę czasu, aby napisać list motywacyjny jakości, który skupia się na twoich najbardziej odpowiednich umiejętnościach w pracy.

Rozmowa twarzą w twarz lub telefon to miejsce, w którym zademonstrujesz swoje umiejętności komunikacji werbalnej. Czy wygodnie rozmawiasz z ludźmi w różnych ustawieniach? Jeśli wiesz, że to nie jest Twoja mocna strona, przygotuj się na rozmowę z wyprzedzeniem. Im więcej masz ćwiczeń, tym łatwiej pokazać, jak dobrze możesz się komunikować.

I tak jak w przypadku każdego innego zestawu umiejętności , umiejętności komunikacyjne są zademonstrowane w twojej historii zawodowej. W materiałach zgłoszeniowych i rozmowie możesz zwrócić uwagę na to, w jaki sposób twoje wcześniejsze doświadczenia są przykładem twoich umiejętności komunikacyjnych.

Niektóre zadania wymagają innych umiejętności niż inne, więc przejrzyj ogłoszenia o pracę, aby zobaczyć, co pracodawca poszukuje u kandydatów. Następnie poświęć trochę czasu, aby dopasować swoje poświadczenia do wymagań stanowiska , dzięki czemu możesz pokazać pracodawcy, że pasujesz do tego zadania.

Na koniec, podczas skanowania ogłoszenia o pracę, zaznacz konkretne kwalifikacje i umiejętności wymienione w tym miejscu, a potem pamiętaj o włączeniu tych słów kluczowych do listu motywacyjnego i CV.

Chociaż może to wyglądać na nieoryginalne "parrotowanie" języka listy zadań, wielu pracodawców korzysta obecnie z systemów śledzenia kandydatów, które są zaprogramowane do klasyfikowania aplikacji do pracy w oparciu o liczbę ukierunkowanych słów kluczowych, które zawierają. Listę najczęściej wyszukiwanych słów kluczowych dotyczących wznowienia znajdziesz w poniższych sekcjach.

Przejrzyj listę umiejętności komunikacji na żądanie, które możesz wyróżnić w swoich materiałach aplikacyjnych i rozmowach kwalifikacyjnych.

Najlepsze umiejętności komunikacyjne dla CV

1. Pisemny komunikat
Dobre pisanie jest ważnym elementem profesjonalnej prezentacji. Wielu ludzi, którzy nie umieją dobrze pisać, jest bardzo utalentowanych na wiele innych sposobów, ale ludzie często mylą się z niezdolnością do pisania dobrze z brakiem inteligencji. Złe pisanie nie tylko sprawia, że ​​wymiana pomysłów i informacji jest mniej wydajna, ale także sprawia, że ​​wyglądasz źle szybciej niż prawie wszystko. Nauka pisania dobrze ma ważny efekt uboczny; ponieważ przejrzysty i czytelny tekst jest dobrze zorganizowany, prosty i zwięzły, nauka pisania również uczy mówienia i myślenia lepiej.

Powiązane CV : reklama, opowiadanie historii biznesu , zarządzanie treścią, strategia treści , korespondencja, edycja, wysyłanie wiadomości e-mail, pakiet Microsoft Office , pisanie mowy, pisanie artykułów technicznych, pisanie .

2. Komunikacja werbalna
Werbalna (zwana także "ustną") umiejętność porozumiewania się jest niezbędna dla osób wykonujących pracę w tradycyjnym miejscu pracy oraz dla pracowników, których zadania obejmują szerokie korzystanie z telefonów. Podczas gdy słowne talenty komunikacyjne są prawdopodobnie najważniejsze dla osób zajmujących się sprzedażą, obsługą klienta i public relations, każdy, kto musi wchodzić w interakcje twarzą w twarz z przełożonymi i współpracownikami, musi być w stanie wyrazić siebie jasno i zwięźle.

Pokrewne resume Słowa kluczowe : artykułowanie, przejrzystość, rozstrzyganie, przekonywanie, wyjaśnianie, wielojęzyczność, negocjowanie , perswazja , prezentacja , promocja, wystąpienie publiczne , mówienie, telefon, komunikacja werbalna .

3. Komunikacja niewerbalna
Komunikacja niewerbalna obejmuje ton głosu, wzorce kontaktu wzrokowego, język ciała i wiele więcej. Komunikacja niewerbalna często przenosi więcej informacji niż mowa i ma znacznie większy wpływ na relacje i zaufanie.

Poznaj niewerbalne sygnały, które musisz dobrze przedstawić. A jeśli masz niestandardowy język ciała (na przykład, jeśli jesteś na spektrum autyzmu lub masz niepełnosprawność fizyczną), będziesz musiał znaleźć sposoby na uniknięcie lub poprawienie nieporozumień.

Pokrewne słowa kluczowe : zaufanie, ekspresja, umiejętności życiowe , słuchanie , szybkie myślenie, wizualizacja.

5. Życzliwość i szacunek
Prosta życzliwość, uprzejmość i szacunek stanowią długą drogę do nawiązania relacji i poprawy komunikacji. Częścią tego jest po prostu uprzejmość i troska o wszystkich. Powiedz "proszę", "dziękuję" i "przepraszam" w razie potrzeby. Pamiętaj, aby pytać ludzi, jak sobie radzą i wysłuchać odpowiedzi. Pamiętaj urodziny i preferencje - w razie potrzeby rób notatki. Ale niektóre oznaki szacunku są zmienne kulturowo i nie zawsze intuicyjne. Po prostu musisz się ich nauczyć.

Pokrewne resume Słowa kluczowe : współpraca , zarządzanie konfliktem , uprzejma, dyplomacja, empatia, życzliwość, interpersonalna , motywacja , otwartość, społeczność , budowanie zespołu , praca zespołowa .

6. Wybór odpowiedniego medium
Komunikacja może odbywać się osobiście, pocztą elektroniczną, pocztą elektroniczną, telefonicznie, SMS-em lub wideo. Każde medium ma swoje zalety i wady, a każda z nich dodaje coś innego do wiadomości, którą próbujesz przekazać. Niektóre wiadomości są lepiej dostosowane do konkretnych mediów niż inne. Na przykład większość osób woli otrzymywać złe wiadomości osobiście. Ale ludzie również różnią się bardzo pod względem sposobu reagowania na różne media.

Na przykład osoby, którym brakuje zaufania do ich pisemnej komunikacji wolą rozmawiać przez telefon. Inni wolą wolniejsze, bardziej przemyślane tempo e-maili i aktywnie unikają telefonów.

Oczywiście masz swoje własne preferencje, ale częścią dobrej komunikacji jest możliwość zidentyfikowania preferowanego medium drugiej osoby dla danej sytuacji i być wystarczająco wszechstronnym, aby z niego korzystać.

Dobra komunikacja jest jedną z tych umiejętności, które często są pomijane, a jednak ci, którzy ją mają, mają znaczną przewagę nad tymi, którzy jej nie mają. Na szczęście można się nauczyć wielu umiejętności komunikacyjnych.

Powiązane CV : artystyczne, burza mózgów, twórcze myślenie , wyobraźnia, myślenie logiczne , marketing , media społecznościowe .

Więcej list umiejętności: Listy umiejętności do CV | Umiejętności, aby nie wkładać CV