Informacje na temat zgłaszania oszustwa związanego z pracą

Każdego dnia jest więcej oszustw związanych z pracą i zatrudnieniem. Oszuści próbują w nieuczciwy sposób nakłonić cię do zarobienia pieniędzy lub zebrania twoich danych osobowych lub podjęcia próby jednego z wielu innych oszustw mających na celu skorzystanie z usług poszukiwaczy pracy poszukujących pracy online.

Jennifer jest jedną z wielu osób poszukujących pracy, które napisały, aby powiedzieć mi, że padły ofiarą oszustwa. Powiedziano jej, że otrzyma 490 $ tygodniowo.

Następnie otrzymała kolejną wiadomość e-mail z informacją, że wystąpił błąd i firma przypadkowo wysłała jej 3200 USD.

Kiedy otrzymała czek, miała przekazać resztę pieniędzy komuś innemu. To typowa próba zmuszenia cię do rozstania z pieniędzmi. Czek od firmy nie zostałby zatwierdzony, a ona już przelałaby pieniądze na stronę trzecią.

Jest to tylko jeden z wielu przykładów, jak oszuści żerują na ludziach poszukujących pracy. Niektóre z tych oszustw są skomplikowane i łatwo można pomyśleć, że są uzasadnione. Co powinieneś zrobić, jeśli zostałeś oszukany lub prawie oszukany? Oto jak zgłosić oszustwo, w tym, gdzie i jak zgłosić oszustwo związane z zatrudnieniem.

Jak zgłosić oszustwo

Zgłoszenie raportu za pomocą Centrum skarg na przestępstwa internetowe
Internet Crime Complaint Center (IC3) to partnerstwo Federalnego Biura Śledczego (FBI), Krajowego Centrum Kryminalnego Białego Kołnierza (NW3C) i Biura Pomocy Wymiaru Sprawiedliwości (BJA).

Internet Crime Complaint Center akceptuje internetowe skargi dotyczące przestępczości. Aby złożyć raport, musisz podać następujące informacje:

Złóż raport do Federalnej Komisji Handlu (FTC)
Federalna Komisja ds. Handlu, krajowa agencja ochrony konsumenta, zbiera skargi dotyczące firm, praktyk biznesowych i kradzieży tożsamości.

Zgłoś spółkę do Better Business Bureau (BBB)
Wprowadź nazwę firmy lub stronę internetową w polu wyszukiwania Better Business Bureau, aby dowiedzieć się, czy doszło do skarg i czy firma ma niezadowalający rekord w Biurze. Możesz złożyć swoją skargę online.

Zgłoś nieuczciwą witrynę internetową Google
Jeśli uważasz, że spotkałeś witrynę zaprojektowaną tak, by wyglądała jak legalna strona internetowa w celu kradzieży danych osobowych użytkowników, zgłoś to Google.