Oszustwa związane z praniem brudnych pieniędzy

niezdefiniowany

Czy widziałeś oferty pracy, które wymagają przetwarzania płatności lub obsługi przelewów funduszy dla pracodawcy? To brzmi jak łatwa praca, ale prawdopodobnie nie jest to wcale praca.

Tego typu oferty pracy są zwykle oszustwami, więc zastanów się dwa razy przed złożeniem wniosku. Prawidłowe firmy obsługują płatności, karty kredytowe i transakcje przelewów pieniężnych bezpośrednio online. Nie ma potrzeby angażowania strony trzeciej i nigdy nie powinieneś używać własnego konta bankowego do prowadzenia działalności finansowej dla pracodawcy.

Jak działa pranie brudnych pieniędzy po praniu pieniędzy

Jak działają te oszustwa? Oszustwa związane z praniem brudnych pieniędzy są jednymi z najczęstszych oszustw internetowych. Osoby piorące pieniądze wysyłają oferty pracy online lub wysyłają e-maile z informacją, że zatrudniają pracowników, aby pomóc w przetwarzaniu płatności lub przekazywaniu środków.

Rodzaje oszustw związanych z praniem brudnych pieniędzy

Bardzo często fałszywy "pracodawca" mówi, że jest z obcego kraju, a zatem nie może sam przekazać środków (a także nie może się z tobą spotkać osobiście). Poprosi cię o skorzystanie z osobistego konta bankowego w celu przeniesienia skradzionych lub złych czeków i zatrzymania niewielkiego procentu pieniędzy dla siebie.

Po złożeniu złego lub kradzieży czeku, jesteś zobowiązany do banku. Nie tylko będziesz musiał zapłacić bankowi, ale ponieważ pieniądze, które są przesyłane, są zwykle kradzione, możesz zostać aresztowany za kradzież.

Inne oszustwa związane z praniem pieniędzy pojawiają się, gdy "pracodawca" zatrudnia cię na fałszywą pracę , ale twierdzi, że może ci zapłacić tylko poprzez bezpośredni depozyt .

Następnie poprosi o podanie informacji o koncie i danych osobowych. Zamiast płacić ci, on użyje tych informacji, by uzyskać dostęp do twojego konta.

Jak uniknąć oszustw związanych z pieniędzmi

Aby uniknąć stania się ofiarą oszustw finansowych, przed złożeniem wniosku dokładnie zbadaj firmy. Pamiętaj, że żadna legalna firma nie poprosi Cię o przeniesienie środków przed spotkaniem osobiście i przeprowadzeniem szczegółowej rozmowy i sprawdzenia przeszłości.

Nawet wtedy bardzo rzadko zdarza się, aby transakcje finansowe osób trzecich korzystające z Twojego konta bankowego były częścią opisu stanowiska.

Podczas gdy firmy mogą oferować ci płacenie za pośrednictwem bezpośredniego depozytu, żadna firma nigdy nie będzie wymagać użycia bezpośredniego depozytu. Dlatego upewnij się, że jesteś pewny prawowitości firmy przed przekazaniem jej danych osobowych lub obsługą pieniędzy dla firmy.

Więcej informacji na temat oszustw związanych z pracą

Unikanie oszustw związanych z pracą
Jak stwierdzić, czy praca jest oszustwem, typowymi oszustwami związanymi z zatrudnieniem, pracą w domowym oszustwie i jak uniknąć oszustw.

Jak zgłosić oszustwo
Czy zostałeś oszukany lub prawie oszukany? Oto informacje o tym, jak zgłosić oszustwo, w tym, gdzie i jak zgłosić oszustwo związane z zatrudnieniem.

Oszustwa Znaki ostrzegawcze
Co to jest oszustwo, a co nie? Może być naprawdę trudno odróżnić oszustwa od legalnych ofert pracy, szczególnie jeśli chodzi o pracę w domu. Oto znaki ostrzegające przed oszustwami, na które należy zwrócić uwagę i jak wykryć oszustwo.