Jak powiedzieć, czy praca jest naprawdę oszustwem

Oszustwa ostrzegawcze Job Scam

Czasami wydaje się, że istnieje tyle oszustw, ile legalnych ofert pracy na tablicach ogłoszeń. Toby Dayton, prezes i dyrektor generalny JobDig, wyjaśnia: "Nie ma wątpliwości, że tablice ogłoszeń pracy jako całość mogą być, jeśli nie są staranne w zarządzaniu ryzykiem dla konsumentów, magnesem na oszustwa, oszustwa i kradzież tożsamości .

Istnieją setki dobrze udokumentowanych technik i przykładów, których ludzie powinni uważać, aby ich szukać. "Zanim poprosisz o pracę, przejrzyj te znaki ostrzegawcze, aby pomóc Ci ustalić, czy praca jest oszustwem.

Jeśli nie masz pewności, poświęć czas na zbadanie firmy, aby upewnić się, że praca jest zgodna z prawem. Oto sposoby na stwierdzenie, czy praca jest oszustwem.

Badaj pracę i firmę

Odwiedź stronę internetową firmy, a jeśli nie ma jej lub nie pasuje do tego, jak opisują firmę, zastanów się nad czerwoną flagą. Jak profesjonalny jest to? Czy są informacje kontaktowe? Czy informacje o pracy i karierze są publikowane na stronie?

Użyj Google

Użyj Google do zbadania firmy. Wyszukaj według nazwy firmy (jeśli firma nie poda Ci nazwiska, nie przejmuj się), aby zobaczyć, jakie informacje możesz znaleźć. Zrób krok dalej i wyszukaj "oszustwo z nazwą firmy", aby sprawdzić, czy możesz znaleźć informacje o zgłoszonych oszustwach.

Szczegóły zlecenia

Jeśli nie ma go na liście w ogłoszeniu , spróbuj sprawdzić, czy istnieje wynagrodzenie lub czy otrzymujesz wynagrodzenie z prowizji. Zapytaj, ile płacisz, jak często płacisz i jak otrzymujesz zapłatę. Jeśli firma nie płaci stawki godzinowej lub wynagrodzenia, dokładnie zbadaj szczegóły.

Sprawdź listy oszustów

Skontaktuj się z organizacjami, takimi jak Better Business Bureau i Federal Trade Commission, aby sprawdzić, czy firma została zgłoszona jako oszust.

Nie płać

Nie wpłacaj pieniędzy - za nic. Uprawnieni pracodawcy nie pobierają opłat za wynajem. Nie wysyłaj pieniędzy do pracy w domowych katalogach, porady na temat zatrudniania, informacji o firmie ani niczego innego związanego z pracą.

Sprawdź referencje firmy

Referencje działają w obie strony. Jesteś uprawniony do sprawdzenia referencji firmy, ponieważ są one do sprawdzenia ciebie. Poproś o referencje, jeśli nie masz pewności, czy firma jest prawidłowa. Poproś o listę innych pracowników lub kontrahentów. Następnie skontaktuj się z referencjami, aby dowiedzieć się, jak to działa. Jeśli firma nie chce dostarczyć referencji (nazwiska, adresy e-mail i numery telefonów), nie bierz pod uwagę możliwości.

Zapomnij o wzbogacaniu się Szybko

Unikaj aukcji, które gwarantują ci bogactwo, sukces finansowy, lub które pomogą Ci szybko się wzbogacić. Trzymaj się z dala od ofert, które oferują wysokie dochody w niepełnym wymiarze godzin. Nie zrobią żadnego z powyższych.

Bądź ostrożny

Jeśli brzmi zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe, możesz być tego pewien. Przeczytaj również wszelkie "oferty", które otrzymujesz bardzo ostrożnie. Jeden kandydat na zatrudnienie otrzymał bardzo szczegółową ofertę pracy od pracodawcy. Jedyny problem polegał na tym, że nie złożyła podania o pracę i zakopana głęboko w liniach była prośba o podanie jej informacji o koncie bankowym, aby pracodawca mógł ją zapłacić. Oczywiście było to oszustwo, ale z niektórymi dobrze napisanymi może być trudno powiedzieć.