Dowiedz się, jak znaleźć pracę w ochronie lotniska

To ciężka praca, ale ktoś musi to zrobić. Zabezpieczenia na lotniskach, znane również jako miejsca pracy przy kontroli bezpieczeństwa na lotniskach lub w firmach zajmujących się kontrolą bezpieczeństwa transportu w Stanach Zjednoczonych, były przedmiotem kontrowersji na przestrzeni lat od 11 września. Są to jednak nadal niezbędne prace, które są niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa na niebie. Dlatego zawsze będą mieli popyt. Oto trochę dodatkowych informacji o pracy w bezpieczeństwie na lotnisku, w tym o tym, jak się zgłosić.

Nie tylko TSA

Po 11 września administracja bezpieczeństwa transportu (TSA) stała się całkowicie odpowiedzialna za ostateczne decyzje o zatrudnieniu podejmowane w związku z zatrudnieniem w zakresie ochrony portów lotniczych. Jednak w listopadzie 2004 r. TSA zaczęła przyjmować wnioski od prywatnych firm przeprowadzających badania przesiewowe w ramach programu partnerstwa monitorującego (SSP). Lotniska mogą "zrezygnować" z TSA umieszczając kontrolery bezpieczeństwa na lotniskach, aby umożliwić kwalifikowanym, prywatnym firmom przesiewowym umieszczenie ich. I niektóre porty lotnicze tak zrobiły - takie jak Kansas City International Airport.

TSA opracowała Program zgodnie z Ustawą o bezpieczeństwie transportu i lotnictwa (ATSA). Wymaga to, aby prywatne firmy przeprowadzające kontrole zapewniły rekompensatę i inne świadczenia pracownikom zatrudnionym na stanowiskach związanych z bezpieczeństwem w portach lotniczych, które nie są niższe niż pracowników federalnych, których TSA zatrudnia dla nich. Krótko mówiąc, wszystko to oznacza, że ​​prywatne firmy monitorujące nie mogą zrekompensować ci mniej niż to, co TSA robi swoim pracownikom.

Jest to ważne zadanie, a wynagrodzenie nie powinno stanowić problemu dla pracowników.

Jak się zgłosić

TSA zachęca kandydatów do złożenia wniosku online o prace związane z bezpieczeństwem na lotniskach federalnych. Wszystkie prace TSA są dostępne za pośrednictwem USAJobs, oficjalnego centralnego urzędu pracy rządu federalnego . Podobnie jak w przypadku każdego innego zlecenia rządu federalnego, musisz ubiegać się o konkretne zadania związane z bezpieczeństwem portu lotniczego, które obecnie oferuje TSA.

Innymi słowy, nie można w szerokim zakresie ubiegać się o żadne zadania związane z bezpieczeństwem portu lotniczego, które są otwarte dla TSA, ani nie można w szerokim zakresie ubiegać się o te, które mogą zostać otwarte w przyszłości. Aby złożyć wniosek, musisz być obywatelem USA lub obywatelem USA. Musisz także mieć:

Kolejny wymóg obejmuje pewne formy doświadczenia w obsłudze krajowej, takie jak praca ochotnicza z Korpusu Pokoju, AmeriCorps lub z organizacjami społecznymi, takimi jak lokalny kościół lub organizacja non-profit. Jeśli więc jeszcze nie zgłosiłeś się do swoich usług, teraz nadszedł czas, aby to zrobić, jeśli jesteś zainteresowany stanowiskiem w zakresie bezpieczeństwa na lotniskach.

Przygotuj się na odpowiedź na wiele pytań

Zadania związane z bezpieczeństwem w portach lotniczych są obowiązkami w zakresie bezpieczeństwa wewnętrznego, a stawką jest bezpieczeństwo narodowe. W związku z tym, niezależnie od tego, czy składasz wniosek online, czy telefonicznie, przygotuj się na odpowiedź na złożone i wścibskie pytania dotyczące bezpieczeństwa, a także na pobranie odcisków palców i sfotografowanie.

Rząd jest zwolennikiem kwalifikacji i innych szczegółów. Przed złożeniem wniosku należy przeczytać wszystkie informacje na temat zadań związanych z ochroną lotniska na stronie TSA, w tym opis zadania kontroli bezpieczeństwa transportu, który wyświetla się po kliknięciu na otwarcie.

Możesz także rozważyć zakup dobrej książki o ubieganiu się o stanowiska rządu federalnego.