Armia podnosi maksymalny wiek naboru

Powrót do standardów przedwojennych (2011)

W 2005 r., Podczas początkowych faz globalnej wojny z terroryzmem (GWOT), armia podniosła swoje maksymalne wymagania wiekowe, aby zaspokoić potrzeby wysoko rozwiniętej siły operacyjnej. Jednak po sześciu latach zmniejszyła się potrzeba zwiększenia liczby żołnierzy, a w 2011 r. Granica wieku została obniżona do poziomu GWOT. Również stopa bezrobocia była wyższa po Wielkiej Recesji, która doprowadziła do masowego napływu rekrutów, co dodatkowo zmniejszyło potrzebę otwierania szeregów rekrutacyjnych dla ludności cywilnej po czterdziestce.

From Army News Service (2005)

Armia podniosła wiek rekrutacji do 42 (dla Aktywnych Dłużników, Rezerwy i Gwardii Narodowej), co było możliwe na mocy Ustawy o Krajowym Obronie Narodowym na rok 2006 .

W styczniu armia podniosła próg wiekowy dla osób czynnych do 40 lat, podczas gdy opracowała dodatkowe wymagania w zakresie badań przesiewowych dla osób w wieku od 40 do 42 lat. Przed styczniem skarżący nie mógł osiągnąć swoich 35. urodzin. Limit wieku rezerwy armii został podniesiony z 35 do 40 w marcu 2005 roku.

Podniesienie maksymalnego wieku przy wjeździe do armii zwiększa pulę rekrutacyjną, zapewnia zmotywowanym jednostkom możliwość służenia i wzmacniania gotowości jednostek armii. Ponad 1000 mężczyzn i kobiet w wieku powyżej 35 lat zaciągnęło się już do służby, odkąd rezerwy armii i armii podniosły granicę wieku do 40 roku życia.

"Doświadczenie pokazało, że starsi rekruci, którzy potrafią sprostać fizycznym wymaganiom służby wojskowej, generalnie są doskonałymi żołnierzami.

Są dojrzali, zmotywowani, lojalni i patriotyczni, a przynoszą ze sobą bogactwo umiejętności i doświadczenia dla naszej armii "- powiedział pułkownik Donald Bartholomew, szef sztabu rekrutacyjnego szefa sztabu armii Stanów Zjednoczonych, G5.

"Z pewnością nie oczekujemy, aby ta zmiana spowodowała duży wzrost liczby rekrutów, jednak pozwoli to tym osobom, które mają pasję do służby, ale z jakiegokolwiek powodu nie mogły służyć wcześniej w ich życiu, możliwość służenia narodowi teraz, gdy nadejdzie odpowiedni dla nich czas "- dodał.

Wszyscy kandydaci muszą spełniać standardy kwalifikowalności , aby uwzględnić standardy fizyczne i badania lekarskie ; jednak te od 40 do 42 zostaną poddane dodatkowym badaniom lekarskim.

Dla Shannona D. Morrisa, 36-latka z Shreveport, La., Zaciągnięcie się do armii amerykańskiej było spełnieniem marzeń. Powiedziała, że ​​chciała dołączyć, ponieważ była nastolatką, ale nie miała okazji.

"Mój brat był w wojsku i zawsze było to coś, co chciałem robić" - powiedziała. "Mój ojciec zachęcał mnie do tego, ale stałem się matką w młodym wieku i to było priorytetem".

Morris pomyślał, że straciła swoją szansę, ale dowiedział się, że armia podniosła granicę wieku, kiedy jej syn, Robert McLain, zaczął rozmawiać z rekruterem armii. Powiedziała, że ​​im więcej jej syn mówił o swojej decyzji, tym bardziej interesowała się tym, że robi coś dla siebie.

"Kiedy Robert powiedział mi, że mogę być jeszcze młody, koła zaczęły się obracać i pomyślałem, że to może być ostatnia okazja, aby uzyskać korzyści z mojej edukacji i zobaczyć świat."

Morris powiedział, że jej rodzina była zaskoczona, że ​​chce się zaciągnąć i służyć, ale popierają jej plany. Jej matka uważała, że ​​to świetny pomysł, a jej mąż, Rick, komendant straży pożarnej, który przejdzie na emeryturę tego lata, również ją zachęcał.

"Mój brat myślał, że zwariowałem" - żartowała. "Ale myślał także, że to wspaniałe, że to robię, i nie mogłem uwierzyć, że wszyscy mnie wspierają. Z dumą dowiedziałem się, że wszyscy są już za mną. "

Morris, który będzie specjalistą w dziedzinie przemysłu naftowego, wyruszył na podstawowe szkolenie bojowe 25 maja, a McLain po 30 maja do Fort Benning w stanie Georgia, gdzie rozpoczął szkolenie, by zostać Łowcą.

Rekruci w każdym wieku są uprawnieni do tych samych premii do rekrutacji i innych zachęt w oparciu o ich indywidualne kwalifikacje.

* Ten artykuł jest dla celów historycznych, ponieważ przepisy dotyczące limitów wiekowych zostały podniesione i obniżone do poprzednich standardów w okresie 2005-2011. Historia jednak zawsze się powtórzy, a kiedy będzie w potrzebie, wojsko będzie musiało dotrzeć do starszych, wykwalifikowanych kandydatów, aby wypełnić swoje szeregi.