4 kroki, które pomogą Ci być bardziej produktywnym i szczęśliwym w pracy!

Gdy wielozadaniowość sprawia, że ​​jesteś mniej wydajny, spróbuj tego

Lubiłem wielozadaniowość.

Pomyślałem, że to sprawi, że będę bardziej produktywny i sprawię, że będę wyglądał nadludzko, robiąc trochę tego i trochę tego w tym samym czasie, ale wyniki potwierdziły się inaczej: nigdy nie robiłem nic z końcem dnia i często był sfrustrowany.

Badania Uniwersytetu Stanford również mnie potwierdziły. Forbes prowadzi opowieść o studiach University of London, które pokazują, że wielozadaniowość nie tylko sprawia, że ​​jesteś mniej produktywny, ale nawet sprawia, że ​​jesteś głupi!

Następnie wpadłem na metodę GTD. Brzmiało to niesamowicie i stworzyłem uproszczoną wersję, aby pomóc mi być bardziej produktywnym i szczęśliwym w pracy.

Oto, jak to robię.

 • 01 1. Pomyśl o tym

  Po pierwsze musisz mieć cel.

  Może to być wszystko, od podpisania umowy biznesowej do prowadzenia kampanii charytatywnej. Lub może to być wycieczka służbowa do firmy, tak jak w moim przypadku.

  Wiedziałem dokładnie, co chcę osiągnąć, więc to było moje przeznaczenie. Nie musiałem się martwić, jak się tam dostać, ponieważ wiedziałem, że uzupełnię szczegóły później.

 • 02 2. Opróżnij to

  Tak jak powiedział David Allen, twój umysł ma pomysły, a nie je trzyma.

  Teraz zrobiliście najłatwiejszą część, przejdźmy do następnego kroku: pozbądźcie się wszystkich myśli z głowy.

  Wiedziałem, że większość naszych pracowników chciałaby odwiedzić Japonię, przyprowadzić rodziny i przyjaciół, zobaczyć piękne liście klonu jesienią, wypróbować słynny udon Sanuki itp. I wiedziałem, że muszę znaleźć rozsądne biuro podróży, które mi pomoże.

  Możesz użyć długopisu lub notatnika, aby zapisać pomysły, lub wpisać je w TextEdit, Notatniku lub Dokumentach Google. Lub zrób to, co zrobiłem, użyj prostej strony internetowej i aplikacji mobilnej, takiej jak Evernote.

  Zaletą tej bezpłatnej aplikacji jest to, że zawsze, gdy przychodzi do ciebie myśl, możesz ją dodać do swoich notatek, ponieważ jest dostępna na wszystkich urządzeniach. W ten sposób mniej prawdopodobne jest pominięcie ważnego szczegółu, takiego jak (w moim projekcie) sprawdzenie, czy któryś z pracowników był wegetarianinem lub miał alergie.

 • 03 3. Przerwij to

  Następnie umieść swoje pomysły w odpowiednich kategoriach i podziel je na przedmioty nadające się do podjęcia.

  Odejście od zadań wykonywania notatek do czegoś, co pomoże ci to zrobić. Narzędzia do zarządzania zadaniami, szczególnie te z nieograniczoną liczbą zadań i poziomami, jak Quire, przydadzą się teraz.

  Patrząc na moje notatki, które były zarówno niechlujne, jak i brzydkie, sporządziłem listę zadań takich jak "Plan podróży" z zadaniami podrzędnymi (lub podrzędnymi), w tym "Jakie miejsca odwiedzić", "Jakie restauracje zjeść w" i "Jakie sklepy kupić? w "projekcie, który nazwałem" Staff Trip 2015 ".

  W tym czasie możesz dodawać szczegółowe informacje, takie jak termin i tagi do zadań, takich jak "Pilne" lub "Późniejsze". To tylko przypomina ci, co należy zrobić najpierw. Możesz też zmienić ich kolejność w dowolnym momencie, jeśli zmieni się ich priorytet.

 • 04 4. Zrób to

  Wreszcie nadszedł czas, aby przejść do szczegółów.

  Jest to prawdopodobnie najbardziej czasochłonny etap, w którym musisz omówić, uzyskać pomoc zewnętrzną i wykonać każde zadanie przed przybyciem do miejsca docelowego - w moim przypadku na lotnisku Narita, w twoim przypadku przy zamknięciu każdego projektu, nad którym pracujesz. .

  Na przykład kilka miesięcy przed lądowaniem na lotnisku Narita musieliśmy najpierw omówić plan podróży między nami. Zrobiłem to w kroku 3, a potem musiałem szukać najlepszych biur podróży, ponownie porozmawiać o tym, z którym pracować, skontaktować się z agencją i tak dalej.

  Na szczęście mogłem powiększyć konkretne zadanie lub przefiltrować je według daty i tagu, aby zachować koncentrację przy użyciu moich narzędzi do zarządzania zadaniami, więc nie czułem presji ani przytłoczenia.

  Tak, oto jestem, kończąc ten post moim telewizorem, iTunes jest zamknięty, a moje usta zamknięte, podczas gdy czuję się dobrze i jestem z siebie dumny. Możesz być też.