Reklama Profil zawodowy: Neil French

Niezwykła historia legendy Copywriting

Jeśli chodzi o legendy reklamowe, szczególnie dla copywriterów, Neil French jest na szczycie bardzo krótkiej listy (w tym David Abbott, Tony Brignull, Dan Weiden, Mike Lescarbeau, Luke Sullivan, Lionel Hunt i, cóż, każdy z Księga kopiowania D & AD).

Francuski jest znany ze swoich długich reklam, które działały cuda dla takich marek jak Chivas Regal i XO Beer, a ostatnio także zdjęcia Ibid.

Jest powszechnie określany jako człowiek, który przywiózł twórczą rewolucję do Azji, kiedy związał się z The Ball Partnership w Singapurze. Teraz odkryj, jak "reklamowy bóg" ma swój start i stał się tak czczony.

Neil French - The Early Years

Francuski wkroczył w działalność reklamową w zupełnie inny sposób niż większość twórców w dzisiejszych czasach. Po wypróbowaniu swoich sił w kilku karierach, w tym w walkach byków, został poproszony o pracę w agencji reklamowej przyjaciela, w dziale księgowości.

Jego naturalny urok, szybki błyskotliwość i błyskotliwy umysł sprawiły, że długo nie stał się kontem, a po kilku latach założył swój kreatywny sklep - Blacker Hyde - z byłym kolegą. Reszta, jak mówią, jest historią; wspaniała historia, o której można przeczytać w "Sorry For The Lobsters", niedawno wydanej autobiografii autorstwa Neila Frencha.

Copywriter copywritera , Neil French, słynie z pisania długich reklam, które często nie mają prawie żadnych efektów wizualnych.

Nie jest niczym niezwykłym, że Neil French A d jest całkowicie pozbawiony obrazów, a mimo to przyciąga czytelnika przy pomocy zgrabnego nagłówka i zręcznie spreparowanej kopii. Jego praca na ibidphoto.com była niezwykła, jak na fotografię i składała się wyłącznie ze słów; nagłówek - "Nie przejmuj się czytać, brak obrazu" - był nie tylko wyzwaniem, ale także oskarżeniem o stan nowoczesnej reklamy.

Możesz zobaczyć reklamę tutaj na stronie Neila Frencha. To jedna z najlepszych reklam, jakie kiedykolwiek przeczytasz.

Neil French and Controversy

Niestety, z wieloma świetnymi artystami, zawsze jest garść kontrowersji wokół nich, a Neil French nie jest wyjątkiem. 6 października 2005 r. Francuzi wygłosili przemówienie do publiczności w Toronto i powiedzieli coś, co zawsze będzie zapalczywe, co najmniej:

"Nie możesz być świetnym dyrektorem kreatywnym, mieć dziecko i spędzać wolny czas za każdym razem, gdy twoje dzieci chorują ... Każdy, kto nie angażuje się w pełni w tę pracę, jest bzdurny."

Nigdy nie zawahałby się wypowiedzieć swojego umysłu, jego bezczelna uczciwość zwykle służyła mu dobrze w jego karierze. Ale w tym przypadku nie można go było przeoczyć, szczególnie po publicznej reakcji Nancy Vonk, dyrektora kreatywnego Naczelnego Ogilvy Toronto. Zrezygnował ze swojego cenionego stanowiska jako światowy dyrektor kreatywny w Grupie WPP.

Później był cytowany jako główny wpływ na karierę kobiecej kreacji, Jureeporn Thaidumrong, który został nazwany "Twórczą osobą roku w Azji" w 2006 roku.

"W przeciwieństwie do tego, co ludzie mogą myśleć i mówili przez ostatnie kilka lat, jest bardzo pomocny w tworzeniu kreacji dla kobiet, mogę to zagwarantować, ponieważ w rzeczywistości jestem jedną z kobiet, którym pomagał, nie stałbym tam, gdzie jestem dzisiaj, to nie było dla niego ", powiedział Thaidumrong.

Zapytana o to w 2009 roku przez agencję. Azja dziennikarz, Francuzi otwarcie rozmawiali o całej sprawie.

"Nie zapominaj, że teraz niesławna okazja została sfermentowana przez kobietę, która wcześniej miała bzyczenie uszu za to, że nie było mnie na długim urlopie, kiedy odwiedzałem biuro, była to, na pewno, najbardziej skuteczna zemsta ... ale miała film całego wieczoru udostępniono, każdy z poczuciem humoru lub ironią widziałby potencję reakcji. "

Francuski jest również powszechnie oskarżany o tworzenie reklam, które nigdy nie mogłyby zostać uruchomione, a następnie pokazanie ich jako sprzedanych i wydrukowanych utworów. Posłuchaj francuskiego punktu widzenia na temat oszustw reklamowych tutaj.

Neil French i The World Press Awards

Pomimo rosnącej liczby ceremonii wręczania nagród, które teraz przyjmują zgłoszenia na całym świecie, Francuzi zobaczyli lukę w dziale uznawania i założyli The World Press Awards - show, który ogranicza się wyłącznie do reklamy pojawiającej się w mediach drukowanych i niczym więcej.

Brak cyfrowej, internetowej, komórkowej, telewizyjnej, radiowej czy partyzanckiej. Niektórzy mówią, że jest to nagroda, która została zaprojektowana wyłącznie dla takich fanów jak Neil French.

Neil French i Judas Priest

Większość ludzi uważałaby swój przejazd za torreador za najbardziej dziwaczny blip w jego wznowieniu reklamy, ale jest jeszcze jedna, która nie jest tak dobrze znana. Przed rozpoczęciem pełnoetatowej gry reklamowej Neil French był kierownikiem zespołu dla ikon heavy metalowych rocka Judas Priest.