Dziesięć krótkich opowiadań dla Writer's Block

Ćwiczenia i podpowiedzi

Wszyscy autorzy od czasu do czasu doświadczają bloku pisarza. Jeśli masz problemy z pomysłem na krótką historię lub powracasz do podobnych wątków i tematów , które już omówiłeś, oficjalnie wszedłeś w świat bloku pisarza. Ale nie rozpaczaj. Istnieją ćwiczenia i podpowiedzi, które mogą pomóc ci odkryć nowe możliwości pisania. Skorzystaj z poniższych podpowiedzi, aby odblokować swoją podświadomość, odkrywać nowe tereny i po prostu dobrze się bawić.

Oprócz dziesięciu pomysłów poniżej, istnieją inne źródła inspiracji, do których możesz się zwrócić, takie jak książki Prawo do napisania i 52 projekty, które dostarczają mnóstwa podpowiedzi i ćwiczeń.

 • 01 Wolne pisanie

  Jednym z najprostszych sposobów generowania nowych pomysłów na krótkie opowiadania jest wolna pisanie. Niestety jest często pomijany poza salą lekcyjną, ale nie powinien, ponieważ jest bardzo prosty. Wytyczne te zapewniają strukturę, która sprawi, że proces będzie skuteczny podczas pracy na własną rękę. Jeśli nie masz pewności, jak powinny wyglądać wyniki freewriting, nie martw się, na końcu znajduje się link do przykładu "krok po kroku".
 • 02 "Mam sekret" - ćwiczenie pisania

  Sekrety zawsze były naturalną katalizą impulsu narracyjnego. To lekkomyślne ćwiczenie pisania zasadniczo zachęca grupy lub pary pisarzy do dostarczania sobie nawzajem losowych historii i ma dodatkową zaletę pomagania grupie w wiązaniu.

 • 03 Zdjęcia jako podpowiedzi pisania

  To ćwiczenie jest dla osób, par lub grup, aby pomóc pisarzom odkryć historię ukrytą w fotografii lub migawce. Lub możesz użyć tego obrazu, aby rozpocząć rundę freewriting . Jest to również przydatna zachęta do przebudzenia twoich mocy narracyjnych i przypomnienia, że ​​w najczystszej formie pisanie jest fascynującym ćwiczeniem wizualnym. Historie, a także rozdziały w książkach można wizualnie zreorganizować na sceny.

 • 04 Pisanie słownika

  Kilka wybranych losowo słów może poprowadzić cię w zupełnie nowym kierunku w tym twórczym ćwiczeniu pisania . Zasadniczo ten monit pobiera słownik i przekształca go w jeden duży generator zapytań do pisania.

 • 05 Ćwiczenie narratora

  To ćwiczenie (które łączy się z twoją mocą wyobraźni) inspirowane jest ćwiczeniem Julii Cameron " Prawo do pisania". Uczy pisarzy używać uszu i "słuchać" pomysłów na opowiadanie.

 • 06 Dziesięć minut Twórcze pisanie ćwiczeń

  Jeśli uważasz, że nie masz czasu na pisanie, pomyśl jeszcze raz. Każdy pisarz musi pisać codziennie, niezależnie od tego, czy czują się kreatywni, czy nie, czy też myślą, że mają coś do powiedzenia lub nie. Zobacz, co możesz wytworzyć dzięki prostemu zestawowi podpowiedzi pisania i 10 wolnych minut swojego czasu dzięki temu kreatywnemu ćwiczeniu pisania.

 • 07 Story Starters

  Te rozruszniki mają być początkową frazą opowiadania. Ta fraza może dać ci cały pomysł na historię, lub możesz spędzić pół godziny wolnego pisania, a to z wolnego pisania może doprowadzić cię do historii, którą naprawdę chcesz opowiedzieć. Ważną rzeczą jest to, że poświęcasz czas na pisanie , niezależnie od wyniku.

 • 08 Skrzynka pomysłów na krótkie opowieści

  Zachowanie pola pomysłu to fajny sposób, aby zawsze mieć miejsce, by zwrócić się o inspirację. Twoje pole pomysłów nie musi być skomplikowane lub wypełnione istotą bestsellerów. Po prostu stworzenie wyznaczonego miejsca, w którym będziesz trzymać pomysły, będzie kreatywnie angażować twój umysł.

 • 09 Comiesięczne wyzwania pisania

  Przejrzyj poprzednie miesięczne posty poświęcone pisaniu i odpowiedzi czytelników na stronie Pisanie fikcji, aby uzyskać pomysły na nowe podpowiedzi i ćwiczenia. Odpowiedzi zawierają również przykłady tego, w jaki sposób można podejść do tego ćwiczenia.

 • 10 Testowanie nowych pomysłów na krótkie opowiadania

  Robert McKee w swojej książce Story: Substance, Structure, Style i Principles of Scratching ma tę wskazówkę do przetestowania nowego wątku.

  Znajdź więcej kreatywnych monitów dotyczących pisania .