Ćwiczenie z 10-minutowym wprowadzeniem do pisania

 • 01 Ustaw zegar na dziesięć minut

  Ginny Wiehardt

  Dziesięć minut może nie wydawać się dużo czasu, ale będziesz zaskoczony, ile możesz napisać, jeśli postępujesz zgodnie z instrukcjami i po prostu nie przestawaj pisać. Pamiętaj, że freewriting to tylko sposób na ocieplenie procesu pisania. W niektóre dni zacznie się inspiracja, a ty wyprodukujesz coś naprawdę kreatywnego. W inne dni twoja kompozycja może składać się z całej strony powtarzającego się pisania: "Nie mogę wymyślić, co napisać, nie mogę wymyślić, co napisać." I to jest w porządku, ponieważ przynajmniej piszesz, więc nie martw się o wynik. Zamiast tego, skup się na pisaniu bez osądzania i pamiętaj, że potrzeba tylko jednego inspirującego słowa lub zdania, abyś zaczął na drodze do nowego kawałka fikcji.

 • 02 A Transkrypcja 10 minut od Freewriting

  Ginny Wiehardt

  "Freewriting co pisać sklep spożywczy Dziewczyna z truskawkową gramoczą Najpierw z ojcem, teraz z matką Fajerwerki w parku Niepozorne kobiety Wieczór Cooler powietrze Pary obsiadanie w ich ogródzie z ich nagimi ciekami w kiddie basenie Chłopak prawnik wie wszystko o przepisach dotyczących otwartych pojemników Nie przestawaj ... Osiem minut do końca Nie przestawaj Pakuj walizkę Przynieś walizkę do domu z Kanady Migawki domów Wciąż wiatraki Zamknięte oczy kota Spóźnione spóźnienie Deszcze w Teksasie Sieci mrówek ognistych pływających po rzece Wielkie rzeki Nie wiem nic o wielkich rzekach, ale schodziliśmy do potoku, w zeszłym roku mieszkaliśmy w akademikach. Clemente i ja, żeby zobaczyć spuchnięty strumień, który płynie pod nim, grożąc przelaniem się nad brzegami, tak dzieje się w tej części Teksasu, w jednej chwili strumień jest bezpiecznym strumieniem, a godzinę później może cię odciągnąć. Do następnego dnia ziemia pochłonęłaby większość wody Miałam to popołudnie. Ale mieliśmy to popołudnie. Byliśmy boso, pamiętam to, chociaż nie wiem, gdzie zostawiliśmy buty. Nie trzymaliśmy się za ręce, ale czuliśmy się blisko, jakbyśmy mieli. Tak jakbyśmy przeszli przez coś więcej. Jakby powódź była czymś w rodzaju ".

 • 03 Wybierz kilka elementów do opracowania historii

  W tym przykładzie wolnej pisania istnieją dwie różne możliwości opowiadania. Gdybyś był pisarzem, mógłbyś skupić się na małej dziewczynce z truskawkowym pieprzykiem. Może jej matka jest naprawdę zakłopotana przez kret. Może ludzie pomylili kret za jakąś ranę, kiedy dziewczynka była dzieckiem, a młoda matka poczuła, że ​​coś jest z nią nie tak. Może z biegiem czasu kret zaczął reprezentować poczucie matki odmienności córki. Lub możesz wziąć to w kierunku science fiction lub magicznego realizmu . Może dziewczyna ma jakąś nadprzyrodzoną moc związaną z pieprzem, a matka ma powody, by bać się swojej córki.

  Bardziej oczywistym wyborem będzie kontynuowanie opowieści o chodzeniu po deszczu. Pierwotne rozważania dotyczyły spaceru z kolegą podczas studiów, ale dla celów dramatycznych można go zmienić ze związku platonicznego na romantyczny. Prawdopodobnie chciałbyś napisać o dorosłym związku (a nie związku z college'em), więc chciałbyś zmienić: "Weszliśmy do potoku w zeszłym roku, w którym mieszkaliśmy w akademikach", "doszliśmy do potoku w dniu żyli na Hemlock. " Teraz jest pewna historia: para wyprowadza się na spacer do ukochanej rzeki przed wyjściem z domu. Rozdzielają się, a oddzielenie ma związek z chłodem tego człowieka. Opuchnięta zatoczka staje się symbolem emocji, które narrator musiał tłumić, żyjąc z nim. Jednak obaj nadal są ludźmi, którzy chodzą boso po deszczu. A może kiedyś byli to tacy ludzie, a także żegnają się z dawnymi "ja", z tymi, którzy zakochali się w sobie.

  Możesz wybrać monit pisania , a następnie uzyskać zegar i zobaczyć, gdzie Twoje dziesięć minut zabierze Cię.