Czego możemy się nauczyć od pisarza Stephenie Meyer?

Choć krytyczne reakcje na jej pisanie mogą być mieszane, Stephenie Meyer zbudowała rodzaj oddanej bazy fanów, o której inni tylko marzą. Komentarze do wcześniejszych postów na blogu, do jej następnej książki i filmu Twilight , wciąż płyną: "Stephenie Meyer udoskonaliła moje życie" - pisze jeden z czytelników. "Bardzo mi się podobały książki, czytałem je wszystkie w mniej niż tydzień", pisze inny.

Z tego powodu warto zapoznać się z tym, co robi tak dobrze ze swoimi czytelnikami. Nie, że nie ma również krytycznych reakcji, ale ona robi coś naprawdę, naprawdę dobrze. Czego możemy się nauczyć od Stephenie Meyer w pisaniu własnych książek ?

 • 01 Uwaga na działkę

  Wikimedia Commons

  Jako czytelniczka o imieniu Rose zauważyła: "Robi dobrą robotę, podpinając czytelnika i wciągając cię. Nawet osoby, które znam, które nie lubią książek, zaczęły przeglądać strony." Jak Stephenie Meyer tak się stało?

 • 02 Relatable Characters

  Kristy napisała, że ​​"Postać Bella jest wystarczającą Mary-Sue, że każdy może wypełnić puste miejsca swojej osobowości i poczuć, że odnoszą się do niej", ale może tak właśnie Bella czuje, że ludzie naprawdę się z nią wiążą. Kto nie chce poczuć się wyjątkowo? A kto nie doświadczył sfrustrowanej miłości?

 • 03 Młodych dorosłych

  Choć wielu pisarzy odrzuca literaturę młodych dorosłych, to fakt, że młodzi ludzie kupują książki. Jesteśmy w "złotym wieku literatury młodego dorosłego", jak Michael Cart of Booklist umieścił go w Seattle Post-Intelligencer . Nawet gdy sprzedaż w innych gatunkach zaczęła się stagnować, nawet przed recesją, hossa młodych literatury dla dorosłych wzrosła. To lekcja dla współczesnych pisarzy i taka, która nie zaszkodzi młodym dorosłym literatom. Nie odrzucaj tłumu YA. Jeśli chcesz publikować i sprzedawać książki, jest to dobry sposób, aby przejść teraz.

 • 04 Silne ustawienie

  Jak zauważyło wielu fanów, Zmierzch jest doskonałą fikcją eskapistyczną. Jak Meyers to odbiera? Tworząc realistyczny świat, w którym czytelnicy mogą uciec. Pismo jest pełne opisów Forks i Pacific Northwest. W jej rękach ustawienie staje się idealną atmosferą dla powieści o wampirach: ciemnej, mglistej, zalesionej i trochę nieprzewidywalnej. Zamienia ją w jedną z głównych postaci powieści.

 • 05 Wybór słowa

  Jak wskazuje czytelniczka o imieniu Jane, Meyer pisze również lekcje tego, czego nie robić. "Stephenie przesadnie opisuje wszystko" - pisze. "Używa fioletowej prozy, używa tych samych słów wiele razy, a jej pisanie jest coraz słabsze." Wszystkie te rzeczy są prawdą czasami. Jej książki zależą od napięcia i romantycznego napięcia, aby utrzymać czytelników zaangażowanych. To nie jest wysoce literacka proza, ani nie powinna być. Ale zauważając miejsca, w których pismo lub tempo się zmniejszają, uczymy się ważnych lekcji na temat pisania. Co prowadzi nas do ostatecznej lekcji w tym wszystkim. Bez względu na to, czy czytasz highbrow, czy nisko, zawsze możesz się czegoś nauczyć .