Biała lista nadawców wiadomości e-mail w MSN Hotmail i Windows

Otrzymuj wszystkie ważne wiadomości e-mail z MSN za pomocą kilku kliknięć

Jeśli brakuje ważnych wiadomości e-mail, ponieważ są one wysyłane do folderu ze spamem, być może trzeba "dodać do białej listy" nadawcę lub całą nazwę domeny, aby upewnić się, że trafiają tam, gdzie powinni, do skrzynki odbiorczej. Dokładnie to, jak to zrobisz, zależy od tego, jakiego typu e-mail używasz. Oto, jak umieścić na białej liście wiadomości e-mail w programach MSN Hotmail Live, Windows Live i MSN, aby zapewnić sobie dostęp do ważnych wiadomości e-mail, ogłoszeń, aktualizacji i innych informacji.

Masz dwie opcje.

Sprawdź folder Junk

Jeśli wiadomość e-mail od nadawcy, który chcesz umieścić na białej liście, trafiła do folderu wiadomości-śmieci, proces jest prosty. Wystarczy kliknąć "Pokaż zawartość", aby wyświetlić treść wiadomości e-mail. Teraz kliknij "oznacz jako bezpieczne". Nadawca zostanie dodany do listy bezpiecznych nadawców, a wszystkie przyszłe e-maile trafią do Twojej skrzynki odbiorczej.

Ręcznie dodaj nadawcę do swojej bezpiecznej listy

Jeśli istniejący e-mail od nadawcy nie został już uwięziony w folderze wiadomości-śmieci, możesz ręcznie dodać go do swojej bezpiecznej listy. Kliknij "Opcje" w prawym górnym rogu ekranu Hotmail, a następnie kliknij link "Bezpieczni i zablokowani nadawcy" w treści strony pod wiadomościami-śmieciami. Kliknij link "Bezpieczni nadawcy" i wpisz adres e-mail, który chcesz umieścić na białej liście. Kliknij "Dodaj", aby umieścić go na liście.

Kilka porad

W nowszych wersjach Hotmail musisz wyznaczyć nadawców jako bezpieczne, zanim będziesz mieć dostęp do hiperłączy lub załączników w wiadomościach tekstowych lub obrazkach w wiadomościach e-mail w formacie HTML .

Będziesz mógł otworzyć wiadomość e-mail w folderze wiadomości-śmieci, ale to wszystko, co możesz zrobić. Hotmail chroni Cię przed wirusami i złośliwym oprogramowaniem. Jeśli wiesz, że nadawca jest bezpieczny, możesz po prostu go oznaczyć, klikając "Oznacz jako bezpieczne". Podobnie, jeśli nie chcesz otrzymywać wiadomości e-mail od tego nadawcy lub podmiotu, możesz kliknąć opcję "Oznacz jako niebezpieczne".

Te e-maile będą zawsze trafiać do folderu ze spamem, wraz z podejrzanymi linkami i załącznikami, chyba że podejmiesz kroki w celu odwrócenia tego procesu.

Niektóre nowsze wersje tych dostawców poczty e-mail pozwolą Ci zorientować się, że linki i załączniki zostały wyłączone. W górnej części wiadomości pojawi się wiadomość: "Załączniki, zdjęcia i linki w tej wiadomości zostały zablokowane dla Twojego bezpieczeństwa." Pokaż zawartość. " Następnie uzyskasz dostęp do hiperłączy, obrazów i załączników, klikając "Pokaż zawartość".

Nie masz już możliwości dodania nadawcy do swojej listy kontaktów lub książki adresowej. Ci dostawcy poczty e-mail nadal będą wysyłać wiadomości e-mail do folderu ze spamem, chyba że nadawca znajduje się na bezpiecznej liście. Aby mieć absolutną pewność, że otrzymujesz ważne wiadomości e-mail, użyj opcji folderu wiadomości-śmieci i ręcznie dodaj nadawcę do swojej bezpiecznej listy.