Dlaczego reklama w złej gospodarce to dobry pomysł

Reklamuj się w recesji TERAZ, aby rozwijać swoją firmę

Docelowi klienci, którzy oglądają grosze. Getty Images

W czasie recesji pierwsze dolary, które zwykle zmniejsza firma, pochodzą z budżetu reklamowego. To duży błąd. Reklama w recesji to w rzeczywistości inteligentny ruch biznesowy, który pozwala rozwijać firmę zarówno teraz, jak i na przyszłość. Nie ryzykujesz, że tak uważasz.

Badanie McGraw-Hill przeprowadziło badanie amerykańskich recesji w latach 1980-1985. Spośród 600 przeanalizowanych firm z branży biznesowej ci, którzy nadal reklamowali się podczas recesji z lat 1981-1982, osiągnęli w 1985 r. 256-procentowy wzrost w stosunku do konkurentów, którzy wyeliminowali lub zmniejszyli wydatki.

American Business Press przeanalizowało 143 firmy podczas spowolnienia gospodarczego w 1974 i 1975 roku. Firmy, które reklamowały się w tamtych latach, odnotowały najwyższy wzrost sprzedaży i dochodu netto podczas recesji i dwóch kolejnych lat.

Liczby nie są przypadkiem. Udowadniają, że jest nagroda dla firm, które są agresywne w swoich wysiłkach reklamowych podczas recesji. Oto jeszcze więcej powodów, dla których musisz reklamować swój biznes w złej ekonomii:

Twój konkurs nie będzie reklamowany

Większość małych firm ma ograniczony budżet reklamowy. Podczas recesji łatwo jest zarabiać niektóre z tych dolarów, powstrzymując się od reklam. Ale wszystko, co naprawdę robi, to otworzyć rynek dla najbardziej doświadczonych konkurentów tej firmy. Obecność, jaką firma wydała na reklamę dolarów, jest teraz otwartym polem dla konkurentów, którzy chcą się reklamować.

Załóżmy, że masz sklep z częściami samochodowymi.

Konsumenci wciąż potrzebują Twojej firmy, bez względu na gospodarkę. Samochody wciąż się psują. Nadal potrzebują wycieraczek przedniej szyby, a ludzie będą nawet kupować odświeżacze powietrza. Reklamując się, gdy wszystkie inne sklepy szczypią grosze, możesz zgarnąć mnóstwo nowych transakcji.


Możesz dostosować swoją wiadomość i zwiększyć sprzedaż
Pomyśl o tym w ten sposób: w czasie kwitnącej gospodarki ludzie grają szybciej i swobodniej ze swoimi pieniędzmi, więc nie są tak wybredni.

Chociaż możesz uwierzyć, że to dobrze, może zaszkodzić wielu mniejszym firmom. Pieniądze nie są przedmiotem, więc wielkie marki mogą zgarnąć najlepszą przestrzeń reklamową i wysadzić ją w każdej możliwej grupie docelowej. Ale podczas recesji konsumenci mocno hamują wydatki na te wydatki i są bardziej ostrożni w kwestii sposobu, w jaki wkładają swoje pieniądze do pracy.

Wtedy naprawdę możesz skorzystać. Duże marki zredukują wydatki, dając nie tylko szansę porozmawiania z ludźmi, z którymi zazwyczaj nie rozmawiasz, ale także dostosowują komunikaty oszczędzające koszty tylko dla nich. Wiesz, że przede wszystkim myślą o pieniądzach i ich ratowaniu. Teraz mogą uzyskać produkt o jakości za mniej, ponieważ nie płacą za reklamę i marketing (słuchawki Beats są doskonałym przykładem tego ... przeciętnego produktu, ogromnych kosztów reklamy i projektu produktu). To Twoja szansa, aby otwarcie mówić o kosztach i o tym, jak możesz pomóc. Gdy recesja dobiegnie końca, zyskasz zupełnie nową bazę klientów, która nie wróci do konkurencji.

Możesz stworzyć długoterminową pozycję dla swojej firmy

Wyróżnianie się na rynku jest wystarczająco trudne, kiedy ty i twoja konkurencja walczysz z tym w świecie reklamy.

W miarę jak konkurencja ogranicza wydatki na reklamę, reklamy mogą przerwać ten bałagan.

Konsumenci mogą nie wydawać tyle, ale wciąż wydają. Jeśli nie jesteś firmą, o której myślą, kiedy wydadzą, twoja sprzedaż spadnie. Podczas gdy konkurencja zmniejsza się, masz szansę stać się klientami firmy, które teraz wydają, jednocześnie zyskując swój przyszły biznes, kontynuując reklamowanie w dobrych i złych czasach.

Możesz ustanowić kontakty reklamowe

To idealny moment na nawiązanie relacji z osobą, z którą będziesz robić interesy w stacjach telewizyjnych, stacjach radiowych, czasopismach, Internecie itp. Kontrahent może być Twoim bezpośrednim kontaktem, aby Twoje reklamy znalazły się w doskonałej lokalizacji, negocjuj dobre oferty dotyczące stawek, a nawet uzyskaj dodatki do reklam.

Możesz także użyć tej nowej relacji, aby dalej rozwijać swój biznes.

Porozmawiaj z AE o sponsoringu, transakcjach reklamowych i partnerstwie.

Zyskasz lepsze oferty reklamowe

Tutaj możesz używać nowych kontaktów reklamowych. Zasoby reklamowe wciąż muszą zostać sprzedane. Stacje telewizyjne, stacje radiowe, strony internetowe, sprzedawcy zewnętrzni i czasopisma wciąż mają budżet.

To dobry czas, by zdobyć okazje na przestrzeń reklamową. Możesz uzyskać więcej ekspozycji dzięki większej liczbie miejsc reklamowych, a nawet gratisów dodanych do miksu. Jeśli próbujesz uzyskać czas antenowy w telewizji, na przykład stacja może oferować reklamy online na swojej stronie internetowej w ramach umowy. Albo, aby być bardziej dokładnym w tych dniach, kupowanie ogromnej ilości miejsca w Internecie może prowadzić do dodatkowych wyświetleń gdzie indziej, ponownie rzuconych jako oferta specjalna.

Możesz mówić bezpośrednio do łowców okazji

Nie obawiaj się rozwiązać problemu złej gospodarki w reklamach. Klienci szukają dobrych ofert. Niektórzy krajowi reklamodawcy są tego najlepszym przykładem.

Travelocity wyemitowała prostą reklamę, aby ogłosić swoją Silver Lining Sale. W pierwszych trzech sekundach widać słowa: "Wiemy, że czasy są napięte".

Wal-Mart nieustannie prowadzi efektywne kampanie reklamowe w złym klimacie gospodarczym. Reklamy nie mówią: "Hej, daj spokój. Mamy elektronikę, ubrania, artykuły sportowe, recepty i wiele innych produktów po niskich kosztach". Zamiast tego, reklamy skupiają się na bardzo konkretnych przedmiotach i ile zaoszczędzisz przez rok, kupując te produkty bezpośrednio w Wal-Mart.

W złej gospodarce istnieje wiele okazji, aby ujawnić swój biznes nowym klientom, które nie zawsze są możliwe w dobrej gospodarce. Każdy z nich można zbadać, aby pomóc Ci umocnić swoje miejsce w biznesie i wyróżnić się na tle konkurencji.