10 sposobów na uzyskanie promocji, na którą zasługujesz

Jako pełnoetatowa mama pracująca, aby mieć trudności z awansem w miejscu pracy. Na szczęście coraz więcej pracodawców rozumie zadanie równoważenia rodzicielstwa i pracy , a promocja pracy nie jest już marzeniem dla pracujących matek. Trzeba tylko zrobić kilka kroków, aby to osiągnąć.

Jak więc uzyskać promocję pracy, której pragniesz, gdy masz tyle obowiązków do żonglowania ? Zastanów się nad tymi wypróbowanymi i prawdziwymi sposobami, aby uzyskać promocję pracy, na którą zasługujesz.

Stwórz plan na przyszłość

Stwórz dzienny plan, który pomoże Ci wyprzedzić swoją pracę. Gdy ustawisz mini cele, ten kierunek pomoże Ci szybciej przejść przez pracę. Kiedy ilustrujesz, że jesteś ciężko pracującym i jak bardzo jesteś oddany powodzeniu, pokazuje, że możesz obsłużyć większą odpowiedzialność. Ponadto, jeśli masz przed sobą harmonogram, będziesz w stanie lepiej zająć się nieoczekiwanym zamknięciem szkoły lub chorym dzieckiem.

Pokaż im, że nic nie jest poza twoim zasięgiem

Jeśli chodzi o wydajność pracy, unikaj używania słowa "nie". Zawsze możesz powiedzieć "tak", a następnie zasugeruj rozsądną datę wykonania zadania lub zapytaj, który priorytet należy umieścić na tylnym palniku, abyś mógł poświęcić całą swoją energię na nowe zadanie .

Pokaż, że możesz być gotowy do wykonania zadania, nawet jeśli jest to coś, co nie jest dla Ciebie atrakcyjne. Nigdy nie wolno przekazywać pracy współpracownikom, nawet jeśli zadanie wydaje się trudne, ponieważ w głębi duszy można wykonywać pracę.

Pokaż, że możesz wykonać każde zadanie, które otrzymasz!

Nie pozwól, aby strach stanął na drodze i po prostu zapytaj o te ciężkie zadania

Pokaż, że chcesz przejść do następnego poziomu, biorąc na siebie zadania, którymi zajmie się twój bezpośredni szef . Pokazując, że możesz wyjść poza swoje obowiązki zawodowe, pokazujesz pracodawcy, że możesz obsłużyć większą odpowiedzialność i ustawić się na promocję.

Nie bój się powiedzieć swojemu szefowi, że są w błędzie

Zamiast siedzieć i wykonywać przydzieloną Ci pracę, przedstaw propozycje, które pomogą ci odnieść sukces w sytuacjach biznesowych. Jeśli możesz wymyślić lepszy sposób na pozyskanie nowych klientów, poprawić obecność swojej firmy w sieci lub zwiększyć przychody, poinformuj o tym swojego szefa w formalnej propozycji. To pokazuje, że nie boisz się kwestionować status quo.

Poszukaj sposobów na zaprezentowanie swoich talentów

Spraw, aby pracodawca zauważył Twoje talenty , zaznaczając je wszystkimi osiągniętymi celami. Na przykład, jeśli twoje umiejętności negocjacyjne są twoją mocną stroną, wtedy zajmij się projektami, które zaprezentują twoje główne umiejętności negocjacyjne, i upewnij się, że twój szef wie, że projekt zakończył się sukcesem, ponieważ jesteś w stanie właściwie pośredniczyć w transakcji.

Nie bądź nieśmiały, bądź przywódcą, którym chcesz być

Żaden pracodawca nie chce promować zwolennika. Pokaż swoje umiejętności przywódcze za każdym razem, gdy weźmiesz udział w projekcie. Jeśli pokażesz, że możesz poprowadzić drużynę do następnego poziomu, wtedy Twój szef będzie bardziej skłonny do postrzegania Cię jako kandydata zasługującego na awans.

Niech się dowie, że chcesz promocji

Upewnij się, że twój pracodawca wie, że chcesz być następny w kolejce do promocji, jeśli nadarzy się okazja.

Podczas rozmowy z szefem lub szefem swojego szefa możesz wspomnieć, jak zamierzasz rozwijać się w firmie i rozmawiać o swoich długoterminowych celach zawodowych w firmie.

Nigdy nie przegap okazji, aby być agresywnym i asertywnym

Pracownicy, którzy zasługują na awans zawodowy, zawsze są agresywni w dążeniu do tego, co chcą dla siebie w swojej karierze. Upewnij się, że jesteś zauważony w miejscu pracy , będąc asertywnym, który jest zawsze gotowy do podjęcia tego zadania i obejrzenia go od początku do końca.

Zamiast pracować ciężko za biurkiem Przejdź do strony Office

Podczas gdy promocja często opiera się na wydajności twojej pracy, nie jest to bolesne, jeśli chodzi o dobre stosunki społeczne ze swoim szefem. Znajdź wspólne zainteresowania i porozmawiaj o tych tematach podczas przerwy na lunch lub przestoju w pracy. Jeśli to wszystko jest sprawą biznesową między tobą a twoim szefem, to nie dajesz mu ani chwili, by zobaczył cię jako człowieka i dbał o twój sukces na poziomie osobistym.

Bądź tam dla swojego zespołu, pytając, jak możesz pomóc

Ludzie, którzy są postrzegani jako godni awansu, to ci, którzy mogą być graczami zespołowymi. Kiedy pokazujesz pracodawcy, możesz poprowadzić zespół lub być jego częścią; ilustrujesz swoją wszechstronność. Promocje są często przyznawane osobom, które pracodawca może liczyć na pełnienie odpowiedniej roli przywódczej podczas projektu lub zadania.