Prawda o tym, dlaczego bycie pracującą mamą jest tak trudne

I jak zacząć wyjaśniać, dlaczego tak jest

Stawanie się Pracującą Mamą i życie w tym stylu życia jest wyzwaniem. Dlatego:

Przed pracą w Macierzyństwie byliście inni

Jeśli cierpiałeś na tę chorobę, aby zadowolić ją przed macierzyństwem, nie wpłynęło to na ciebie tak bardzo (chyba że miałeś poważny przypadek). Powodem tego jest to, że przed macierzyństwem miałeś więcej energii i czasu, by dać, plus byłeś młodszy.

Być może wydawało ci się, że dobrze jest sprawić przyjemność innym .

Myślałeś, że twoje dodatkowe wysiłki zostały docenione i docenione. Być może czułeś się, jakbyś opiekował się innymi. W końcu poczułeś ... matczyne. Trudno oprzeć się tej potrzebie, ponieważ jest ona w większości naszych systemów DNA.

Wtedy stałaś się matką i musiałaś przekazać to, co zmieniło się w tobie, a może nie zrobiłeś lub nie mogłeś

Ale potem coś się zmienia. Naprawdę stajesz się matką. Ty zmieniasz. Nie chcesz dalej dbać o wszystkich, ponieważ Twoim nowym priorytetem jest dbanie o swoją rodzinę.

Problem polega na tym, że ludzie nie lubią zmian. Chociaż jesteś teraz " pracującą mamą ", ludzie wiedzą, że jesteś "starą osobą", która pomogła ci, to była ich osoba, która jest niezawodna. Ale się zmieniłeś. Jak zmieniasz, a nawet zaczynasz wyjaśniać swoje nowe spojrzenie na życie?

Odpowiedź w jednej prostej prawdzie

Nie mam pełnej odpowiedzi poza jednym prostym stwierdzeniem: To wyzwanie jest wyjątkowe dla każdej pracującej mamy.

Każdy z nas ma inną karierę, współpracując z różnymi współpracownikami, menedżerami i kulturami korporacyjnymi. Każde Twoje dziecko jest wyjątkowe ze względu na swoje unikalne potrzeby. Twój system wsparcia, z nadzieją obejmujący znaczącą inną, ale może nie, jest inny. Twój dom jest inny, z różnymi wymaganiami, które musisz spełnić.

A co najważniejsze TY jesteś pięknie wyjątkowy. Jak radzisz sobie z tym, co życie rzuca na ciebie, jest wyjątkowe. Ta źle postrzegana słabość jest OGROMNĄ siłą, z której możesz z dumą korzystać. Nie musisz zachowywać się jak wszyscy w firmie lub w innych mamach, które widzisz w przedszkolu, ponieważ jesteś wyjątkowy.

Im szybciej zdasz sobie sprawę, że to stwierdzenie jest Twoją prawdą, że jesteś wyjątkowy, tym szybciej możesz znaleźć odpowiedź na to wyzwanie przejścia. Im szybciej będziesz mógł wyrazić tę zmianę serca i umysłu innym, aby nie poczuć rozdarcia w milionach kierunków.

Wyraź swoje wyjątkowe wyjaśnienie tego, co Ci się stało, innym

Co mam na myśli przez innych? Wszyscy w pracy, wszyscy w rodzinie, a nawet dzieci.

Jeśli masz niemowlę, na pewno nie zrozumieją, ale zrozumiesz, jak się czujesz w stosunku do swojego dziecka. Jeśli nie, to najwyższy czas, aby to wyjaśnić, tak, kochasz swoje dziecko, ale nie ma ich więcej? Na przykład, gdy mamusi poczucie winy jest powierzchnią, jest to okazja, aby zanurkować w swoją wyjątkowość, swoje wartości i priorytety (twoje VP).

Możesz ćwiczyć swoją inteligencję emocjonalną, stając się świadomym tego, co naprawdę czujesz, dlaczego tak jest, a następnie nim zarządzać.

Zajmuje to energię, czas i praktykę, podobnie jak wiele innych dostosowań, które musisz wykonać jako pracująca mama.

Byłeś kiedyś inną osobą. Zastanów się, jaki byłeś. Potem uświadom sobie, że się zmieniłeś. Wiesz, dlaczego się zmieniasz, ale jak wyrażasz to słowami? Ponieważ wszyscy jesteśmy wyjątkowi, tylko Ty możesz wymyślić właściwą odpowiedź. Odpowiedź, która jest dla ciebie tak dobra, że ​​chcesz mieć pewność, że wszyscy ją znają. Ponieważ jesteś dumny, że stałeś się Pracującą Mamą.